Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

LINK

Je kaj na tem, ali spet samo prazne govorice?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Očitno se res dela nekaj na tem. Sicer vsi ti bržkone prihajajoči gadgeti so meni kar malo odveč, vendar nemcem in ostalim je treba konkurirat. Precej naj bi pridobil tudi do danes zelo skritiziran infotaiment.
In končno ful led luči!!
Ostane nam le malo počakati. November je blizu.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Za LED matrične luči ne bit preveč optimističen, ker kot kaže s tega ne bo nič.

Potrjeno je to:
- nova ročica menjalnika in nekoliko spremenjena centralna konzola
- nov infotainment (možnost upravljala tudi preko touch screena, centralni okrogel gumb seveda ostaja)
- nekaj več asistenčnih sistemov
- brezžično polnjenje telefona
- sprememba določenih imen opreme, barve, platišča
- verjetno še kaka sprememba tu in tam
- mogoče RWD Veloce z 280 konji

Raikkonen in njegova žena bosta sodelovala pri 5 reklamnih spotih.

HUD display, virtualni kokpit, 360° parkirni sistem, LED matrični žarometi kot kaže ostajajo neobstoječi pri Alfi.
Pa nočem debate če so te tehnologije potrebne, uporabne,... ampak enostavno morajo biti na voljo če hočeš biti konkurenčen, sploh v premium segmentu, kjer ni odpuščanja.


Kakorkoli že, prepozno, predvsem pa premalo - razen če s čim ne prenesnetijo (močno močno dvomim). S tem spet ne bodo ujeli konkurence, ki do naslednje prenove vsekakor ne bo mirovala. Ujeti so v začaran krog za katerega so si krivi sami - v osnovi ne naredijo dovolj dodelan izdelek, zaradi tega se jim potem avto slabo prodaja, in zaradi slabše prodaje potem ne vidijo (finančnega) smisla dodatnega investiranja. Na vsakih nekaj let neuspehov potem naznanijo novo rojstvo oz. preporod znamke.

Je pa poleg Dacie, Alfa verjetno edino znamka v Evropi, ki v letu 2019/2020 nima v ponudbi LED žarometov, kar je kratkomalo sramotno.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lizard, iz zadnjega stavka transparent naredit in pred fabriko na zid napopat - v italijanščini seveda :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a niso qi charging napovedovali se preden je giulia prisla ven?
Slika
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Slika
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kako je s temi lučmi
ima giulia spredaj led luči ? al samo dnevne led ?
super
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Štirje posti višje. ](*,)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Ne razumem te obsedenosti z LED lučmi. Razumem matrične, kjer lahko imaš vedno vklopljene "dolge" luči in ti izklaplja segmente, ki bi motili nasproti vozeča vozila. Ampak te ima zelo malo avtomobilov.
Navadne LED luči so pa slabše kot Xenon! Bil sem v laboratoriju kjer testirajo ter certificirajo avtomobiljske žaromete in so mi vsi tam potrdili, da so LED glede osvetljevanja cestišča slabši kot Xenon. Kaj je torej prednost LED? Razen tega da je za proizvajalca avtomobila žaromet ceneje in da lahko "naserje" ljudi da še doplačajo za to. Tehnično gledano je Xenon glede na mnenja ekspertov boljša izbira.
In jaz sem Alfo vedno razumel bolj kot tisto znamko, ki glede tehnike izbere boljšo opcijo in ne bolj "fancy" opcijo. Zato sicer večina ljudi marsikatere prednosti Alfe ne opazi, opazi pa česa ni (ponavadni nepomembne stvari glede same vožnje).
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Ker se v današnjih časih (tako kot na drugih področjih) gleda samo kaj je "in" in kar industrija in marketing poriva naprej, bolj ali manj. :-k
Tak primer je obvezna elektrifikacija avtomobilov, vedno večji SUV-ji itd.
Ravno glede xenona v Giuliji je Alfa ob predstavitvi povdarila, da je vgrajen xenon zadnje generacije, ki je nevem koliko boljši od LED tenhologije.
Ampak ne glede na to, Giulia na nekaterih področjih še vedno zaostaja, kakor cela Alfa. Tudi, če ne ponujajo LED žarometov, bi morali vsaj ostala področja porihtat "u nulo".

Sicer ne spada sem, ampak je na temo: zakaj se v nekaj brezglavo sili.
https://www.zurnal24.si/avto/tudi-ce-ju ... tov-334628" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ne vem, no ....
Vozil sem in vozil sem se z mnogimi avtomobili s xenon in LED lučmi, matrični ali ne, v vseh pogledih pri meni krepko zmaga LED tehnologija. Sploh pri vožnji v dežju je osvetljenost ceste precej boljša.
Strici in strokovnjaki lahko govorijo kar hočejo. Mene glede na videno ne prepriča nihče.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Vedno ko so te kritike se najde nekdo, ki govori o tem kje je smisel in prednost nekih novih tehnologij. Ne glede na to, če je ta kritika upravičena ali ne, v tem trenuntku ni bistveno. Bistveno je, da trg to hoče, da na forumih, testih in youtube videih vsi kritizirajo le to, da Alfa nima full led. Trg to hoče in zahteva, sploh v premium segmentu - in če hočeš biti viden kot konkurenčen premium proizvajalec moraš vse te nove tehnologoije imeti v prodajnem programu.

Premium segment je segment ki je do tega zelo neizporsen, pri nižje cenovnih avtih, nobenega ne bo motilo če nimaš v prodajni paleti LED žarometov, pri super dragih avtomobilih, kupci pri opremi tudi ne zahtevajo vsega (Ferrari bi prodal enakko z LED ali brez naprimer), a v premium segmentu je situacija drugačna.

In Alfi se njihova "lenobna" politika pri uvajanju novih tehnologij vsekakor pozna pri prodaji, ki jim je v zadnjem letu silovito upadla. A jih očitno niti to dovolj ne motovira da delajo več in bolj trdo.

Imeti samo lep avto z izjemnimi voznimi lastnostmi ni niti slučajno dovolj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

LiLo napisal/-a:Ne razumem te obsedenosti z LED lučmi. Razumem matrične, kjer lahko imaš vedno vklopljene "dolge" luči in ti izklaplja segmente, ki bi motili nasproti vozeča vozila. Ampak te ima zelo malo avtomobilov.
Navadne LED luči so pa slabše kot Xenon! Bil sem v laboratoriju kjer testirajo ter certificirajo avtomobiljske žaromete in so mi vsi tam potrdili, da so LED glede osvetljevanja cestišča slabši kot Xenon. Kaj je torej prednost LED? Razen tega da je za proizvajalca avtomobila žaromet ceneje in da lahko "naserje" ljudi da še doplačajo za to. Tehnično gledano je Xenon glede na mnenja ekspertov boljša izbira.
In jaz sem Alfo vedno razumel bolj kot tisto znamko, ki glede tehnike izbere boljšo opcijo in ne bolj "fancy" opcijo. Zato sicer večina ljudi marsikatere prednosti Alfe ne opazi, opazi pa česa ni (ponavadni nepomembne stvari glede same vožnje).
Zakaj potem sploh matricne led? Imam na Volvotu xenon z zatemnitvijo vozil spredaj, ki super deluje..
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Imeti samo lep avto z izjemnimi voznimi lastnostmi ni niti slučajno dovolj.
Če kje, potem padejo na polni črti globalno pri po-prodajnih storitvah. Dokler se to ne reši / popravi, je vseeno kako velik zaslon ima avto in kakšne asistenčne sisteme lahko dokupiš.

In ko bodo zavarovalnice uvedle dodatne premije za "avtonomne funkcije", potem jih nihče več ne bo želel. Dokler je to še siva cona, pa jasno, da je moderno. Uporabno tako ali tako ni na globalnem trgu.
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

Se strinjam in vem, da nekateri to hočejo. Ampak od znamke kot je Alfa, pričakujem da mi ponudi najboljšo tehnično rešitev. To pa trenutno očitno ni LED. LED žarometi so vedno bolj populrani, ker je za proizvajalca to ceneje kot xenon. Ne pa, ker je boljše. Če torej vidim da nekdo kritizira to da Alfa nima LED, vso njegovo kritiko zlahka prezrem, ker očitno nima kaj dosti pojma (in njegovih prihodnjih člankov ali testov sploh več ne berem/gledam). Ampak večina ljudi tudi nima kaj dosti pojma o tehniki. To mi je jasno. Zato pa Alfa ni narejena za širše množice. Če bi bila, bi imeli karavana, poceni podvozje (naprimer torsion beam zadaj), "open block" motorje do max 170 konjev, vse odtenke sive in črne barve in vse skupaj zapakirano da zgleda super premium, čeprav je tehnično gledano vse prej kot to. Ampak potem bi bila VW, KIA in podobni. In imeli bi super prodajo. To jim pa (očitno in na srečo) ni cilj. In meni, kot kupcu Alfe tudi ni cilj tak avto. Ko sem sam kupoval nov avto, sem najprej preveril ali ima closed block motor. Ne pa če ima LED luči. Verjamem, da je to informacija, ki večine ljudi ne zanima, ampak mene je. In sem kupil Alfo. Sem torej njihova ciljna publika.
Upam da tako tudi ostane, ker če bo Alfa začela delati tehnično slabše avtomobile na račun brezveznih drobnarij, ki jih "premium trg zahteva", potem to več ne bo Alfa. Verjetno bodo imeli boljšo prodajo, ampak dokler še obstajajo je to za mene popolnoma irelevantno.
Odgovori
  • Informacija