Ali kdo pozna to Alfo 11

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Na ta znesek raje dodam še par € in dobiš 2019 model po lastni izbiri.

Konkretno tale oglas mi je zanimiv, če naredijo ponudbo kot so jo naredili par let nazaj enemu forumašu za belo 1.4 tct. Zato sprašujem, če pozna kdo koga, da pridem do tega. Ker direktn klic "ne morem spuščat.."
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

AR164TB napisal/-a:Verjetno je moja bivša.
Ker pa moja ni imela el.sedežev,ali je prodajalec malo naložil,ali jih je nekdo zamenjal,ali pa ni moja bivša.
Kako se pa kaj obnese ta motor? Vem, da ni Busso, ma predvidevam da vseeno ne more biti slab. Ali pač? :-k
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Avto je vredno imet zaradi imiča, ker si v današnjem času upaš imet 3.2 V6 benzinarja. Performence avta je brezvezen.

Pije najmanj 14,8l :-)( ](*,)

Baje so ketne v p****, menjava baje 2000+€, na moji so jo baje menjali v sklopu garancije pri cca 50.000km. Info niso iz moje roke, vse je rekla-kazala. 3.2 v 159 je imel tudi withboy iz Logatca. Kolikor se spomnim je njemu začela cinglat skozi ovinke in je potem avto prodajal po delih.

P.S., jaz bi svojo kupil nazaj če bi se spet pojavila (sem jo tudi že iskal po forumu, pa začuda ni bilo nobenega odziva. Čudno da tako atraktivnega avta noben ne vidi). Za imiđ je kul, vse ostalo je pa bolj tako tako. Tudi tole rdečo bi si vzel, ker mislim da AR164 in trenutni lastnik nadpovrečno dobro skrbita za avtomobile, samo sta mi barva in sedeži katastrofalna.


EDIT: ali jo je danes, tekom pisanja o tem avtu, znižal na 8890€?

EDIT2: glede na avtolog AR164 avta ni prodal trenutnemu lastniku, ampak je bil vmes še en lastnik, eno do dve leti.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Barva avta in sedežev izgledajo v živo veliko bolje kot na slikah. Vem, ker imam iste Phobos sedeže in dobijo nek čuden vijola odtenek na slikah, ki ga v živo ni (so v bistvu temno črni s sivimi traki in modrimi šivi). Z bordo barvo je isto, zaživi šele na soncu.

Stikalo pa je za naslon in ne ogrevanje. Ogrevani so samo električni sedeži.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Očitno je potem to moja bivša Brera.Prodal sem jo pred tremi leti za 10.000,00 EUR.Bila je brezhibna,imela je 47.000.km.Kupil sem jo od Aleša(aaax na forumu),tudi zdaj jo prodaja Aleš,najbrž to ni isti Aleš.
Z avtom sem bil zelo zadovoljen,edini problem je bil prostor na zadnji klopi.Prodal sem jo pa nekemu Simonu iz Ljubljane,ki je trdil,da je to njegov sanjski avto.Se mu je res kar smejalo še po enem letu,ko se je oglasil pri meni,da sem mu dal še gumijaste tepihe.
Če se ni zgodilo nič nenavadnega,je verjetno težko dobiti boljšo Brero.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Kar se porabe tiče se zavedam, da 3.2 ne more biti šparovček, vendar pa ne delam veliko kilometrov (cca 10k/leto) tako da to ni problem. Prostornost na zadnji klopi tudi ni problem, ker je ne uporabljam - lahko bi imel Spiderja, vendar jih sploh ni. Brero že imam, in mi popolnoma zadostuje njena (ne)prostornost, me je pa ponovno zamikal bencin. SIcer bi raje videl, da bi bila bencinarka FL, ki mi ima veliko lepšo notranjost, ampak izbire na avtonetu tako ali tako ni.

No, če malo bolje pomislim bi prišla v poštev tudi kakšna druga eksotika ala GT 3.2, 156/147 GTA...ampak je izbire na tem področju še manj :| Tako ali tako pa moram najprej dobiti kupca za svojo Brero in če se samo spomnim, kakšni pacienti so me klicali ob prodaji prejšnjega avtomobila me vse skupaj mine :doubt:
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Eni imamo Brero FL bencin in GTA...
Vse se zaključi pri ceni.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

To so pa hude zelje :)
GTAjke so vse greha vredne že šle v maline al pa v negrehavredne že ene par let nazaj. Če še kej kje najdeš, si nekje v smeri Binetove GTjke. Se pravi veliko volje, šraufanja...
Če je tale dotična res bivša od Dragota, z bolj ali manj znano zgodovino, potem zagrabi če si jo tolko želiš, ker je verjetno ena izmed boljših če ostali niso ravno delali z njo kot ...
Tile šestaki v 159/Brera tudi niso ravno pojem zanesljivosti, konkretno so skoraj vsi za katere sem vedel v slo zaropotali. Tako da tudi v tej smeri previdnost ni odveč.
lp, Peter
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Glede brere 3.2 ... tud jaz jo imam, FL. Sicer nikoli ni bila daily car ampak v 8 letih lastništva ni bilo nobenih nenačrtovanih stroškov, z izjemo vžigalnih tuljav - ponavadi spomladi ko sem jo po zimski neuporabi dal iz garaže na cesto. Drugih stroškov nisem imel.

Poraba okrog 13 litrov, pod 10 precej težko.

Verige (vse tri) so od FL dalje drugačne kljub istim kataloškim številkam- že po videzu. Mal poglejte angleške al pa italijanske forume. Tako da je po FL oz bolje rečeno nekje po datumu proizvodnje 3/2009 težav z ketno zelo malo.

So pa cene teh avtov tako mizerne da sem jaz mojo zaradi neuporabe raje odjavil in pospravil v garažo. Ker za 5-6 jurjev jo ne mislim prodajat, za kaj več se jo pa očitno ne da prodat če sodim po Dragotovi bivši.
Slika
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

sicer smo čist OF, ampak kako si jo spravil tako nizko?! Moja najnižja poraba je bila 14,8. Z izredno izredno lepo vožnjo. Z normalno 15,5. Saj so vsi avtomatiki kajne?
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Moja je ročni menjalnik.
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Simpl

Ročni
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Avtomat
Ni nobene
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Huh, tole je pa bil strel v prazno z moje strani... ](*,)
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

rogi napisal/-a:Glede brere 3.2 ... tud jaz jo imam, FL. Sicer nikoli ni bila daily car ampak v 8 letih lastništva ni bilo nobenih nenačrtovanih stroškov, z izjemo vžigalnih tuljav - ponavadi spomladi ko sem jo po zimski neuporabi dal iz garaže na cesto. Drugih stroškov nisem imel.

Poraba okrog 13 litrov, pod 10 precej težko.

Verige (vse tri) so od FL dalje drugačne kljub istim kataloškim številkam- že po videzu. Mal poglejte angleške al pa italijanske forume. Tako da je po FL oz bolje rečeno nekje po datumu proizvodnje 3/2009 težav z ketno zelo malo.

So pa cene teh avtov tako mizerne da sem jaz mojo zaradi neuporabe raje odjavil in pospravil v garažo. Ker za 5-6 jurjev jo ne mislim prodajat, za kaj več se jo pa očitno ne da prodat če sodim po Dragotovi bivši.
Se pravi, da je potrebno iskati FL... to je šele redka zadevščina :doubt: Po drugi strani pa to pomeni da bom imel dovolj časa, danajdem pametnega kupca (kar je v današnjih časih že kar težko), ker dvomim, da bi kdo želel menjati bencinarko za dizla :)
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Tole sem napisal pred davnimi leti:

Da ne bi govorili samo na pamet.Isti voznik,ista relacija Lj-Poreč:
166-ka cca 10-11l,Brera cca 14l,po AC v glavnem konstantno okoli 160km/,po ipsilonu 130km/uro.
Po Ljubljani 166-ka cca 16-17l(po testu 19l),Brera okroglo 20L.
Pa še takole bi rekel,tam nekje pred 6,7 leti mi je ob takratnem načinu vožnje 166-ka pila okoli 14-15l ,Brera bi mi verjetno okoli 20l,se pravi nekako tako kot Yagiju.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Odgovori
  • Informacija