Giulia: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Imate pa po spletu že uradne fotke alfe Tonale kako bo zgledala končna verzija.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec napisal/-a:
navadnega uporabnika pa bo motilo če ne bo odličen - zato je dober infotainment win-win situacija za obe skupini.
Navadni uporabnik sploh ne ve, da obstaja nekaj čemur se pravi Alfa Romeo Giulia ali Stelvio itn ... Tako kot velika večina ljudi. Žal.
Ravno zaradi tako napačenga, da ne rečem celo arogantnega razmišljanja (se nanaša tudi na tvoj prešnji komentar) glede tega kaj je pomembno in kaj ne, je le še dodaten razlog zakaj jim je prodaja dobesedno razpadla v zadnjem letu in zakaj se praskajo po jajcih namesto, da bi razvijali področja kjer pešajo.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Kaj je pa tu arogantno na tem forumu je samo jokanje kaj je z alfami narobe. Človek bi misliu da je na BMW forumu. Poglejte si raje tuje forume ni pol toliko jamranja čez znamko. 156 in 159 so bile ena velika žalost za znamko proti giuliji pa ni bilo pol toliko jokanja . Zdaj jo lahko že dobiš pod 20.000€ pa ni nobenega novega lastnika. Moti me pa to, da se eni in ta isti non stop ponavljajte kaj je narobe z giulio. Saj eni razumemo, če se napise enkrat, ne pa da se zadeva že vleče od same predstavitve.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Jaz osebno sem k večjemu pripomogel k prodaji.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zame recimo ni uporabna, ker ni karavan. Drugače bi jo čez leto ali dve imel. Rabljeno sicer :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

lizard napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:
navadnega uporabnika pa bo motilo če ne bo odličen - zato je dober infotainment win-win situacija za obe skupini.
Navadni uporabnik sploh ne ve, da obstaja nekaj čemur se pravi Alfa Romeo Giulia ali Stelvio itn ... Tako kot velika večina ljudi. Žal.
Ravno zaradi tako napačenga, da ne rečem celo arogantnega razmišljanja (se nanaša tudi na tvoj prešnji komentar) glede tega kaj je pomembno in kaj ne, je le še dodaten razlog zakaj jim je prodaja dobesedno razpadla v zadnjem letu in zakaj se praskajo po jajcih namesto, da bi razvijali področja kjer pešajo.
To je dejstvo, ne pa komentar/razmišljanje: 0,4% tržni delež pomeni, da si anonimen kot znamka, ne pa resen konkurent.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Caci napisal/-a:...., joj joj kot otroci ....
Moške igrače pač. Avto, ki mi ni všeč, me ne more zapeljati, pa naj ima še tako sofisticiran infotainment :roll:

Imejte se lepo, Nataša
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

alfa_samec, kaj pa če bi malo poklical kak dan pa prideš in narediš en krog z Giulio pa si ustvariš mnenje v živo - predno grejo gor zimske gume? ;)

Sicer pa je enako kot menim sam povedal tribes_man; konkurenca leti izjemno hitro naprej. In ko ti v salon uletavajo potencialni kupci (ob že tako redkih reklamah), a se obrnejo ko vidijo da poleg dizajna in voznih lastnosti je vse ostalo 5 let zadaj, je še kako pomembno, da bi vsaj te kupce uspeli ujet. In verjami da prodajalce (salone) motijo te stvari ravno tako kot potencialne kupce - in raje ne bom pisal kako na te kritike odgovarjajo pri proizvajalcu.

Kaj pa kdo na forumu rabi da ga avto prepriča, kjer 99% uporabnikov kupuje rabljene avte, ali pa to da je Giulia fantastična in prva izbira za tistih 0,5% entuziastičnih voznikov, pa več kot razvidno ni dovolj.


Sem pa ravno zadnji dan dobil za cel dan v roke Stelvia (dizel) - in žal sem bil kar razočaran. Podobno kot me dizel ni prepričal pred dvema letoma že v Giulii, je v Stelviu problem še pretirano trdo podvozje - sicer nisem nek ekspert za SUV-je, in ne vem kako vse to izgleda pri konkurenci, vendar to ni to.
Moj zaključek je da Stelvio mora obvezno biti bencinar in še nujneje - imeti aktivno vzmetenje.
Ko sem zdaj spet nazaj v Giliji (ki je bencinar in ima aktivno vzmetenje), je vožnja kot noč in dan v primerjavi s Stelviom. Ni sicer fer primerjava, ker ima en akt. vzmetenje drugi pa ne. A sem ravno kak mesec dni nazaj vozil tudi Giulio z navadnim vzmetenjem in je precej boljše kot pri Stelviu. Dizel pa se sploh ne more kosat z bencinarjem - ni slab, samo bencinar je kot puter proti dizlu, obenem pa precej bolj odziven in prožen praktično v vseh obratih, da odsotnost dizelske robatosti in mirnost sploh ne omenjam...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Wilson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: Če Mar 17, 2011 7:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

marko vitas napisal/-a:
Caci napisal/-a:...., joj joj kot otroci ....
Moške igrače pač. Avto, ki mi ni všeč, me ne more zapeljati, pa naj ima še tako sofisticiran infotainment :roll:

Imejte se lepo, Nataša


Točno tako!
Brez duše bi bili le stroji

1. 156 sw 1.9 jtd 140 l.2004
2. 147 1.6 ts 105 l.2001
3. 159 sw 2.4 jtd 200 l.2006
4. 145 1.7 boxer l.1997
5. 156 1.8 ts l.2000
6. 159 sw 1.9 120 l.2007
7. ?
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Caci, posijal je droben žarek optimizma na ta "antialfistični forum"
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Antialfisti ste kvečjemu tako ko ti, ki ne premorete kritičnega pogleda na njihove izdelke, in požrete vsako potezo vodstva znamke, ne glede na to kako dobra ali slaba je; in vam je vseeno če jim uspeva ali neuspava v svetu avtomobilizma.

Pravi alfist pa zna biti tudi kritičen do napačnih potez, saj hoče za znamko le najboljše, ne glede na njegove osebne preference in želje.

Jaz sem bolj hvalil Giulio kot jo ti kadarkoli boš, hkrati pa sem bil tudi bolj kritičen in objektiven do nje kot ti kadarkoli boš. Upam si tudi trditi, da precej bolj podrobno poznam njeno tehniko in kaj vse se skriva "pod kožo" giorgio platforme in motorjev, in da sem pogledal in prebral več testov kot ti. Tebi ja pa vse super in ok, dokler ima Alfa značko. To me bolj spominja na zaprisežence kakšne druge (nemške?) znamke, ki furajo ravno tak princip snobizem. Mislim da vse to marsikaj pove.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Trenutno je na forumu 89 gostov.Pozdravi jih in odsvetuj nakup Alfe.Testov mi pa ni treba prebirat, Alfe vozim, katere, se pa vidi v mojem podpisu.
Kaj si pa ti vozil?
Sicer si pa prečitajte kuščarjeve prispevke iz leta 2006.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Hahah :D To bo to ja, taktika osebnega napada preko postov ko sem bil še v srednji šoli. Kako nizko se sploh še lahko spustiš, takrat ko nimaš nobenega protiargumenta?

Najslabši debaterji so ravno taki ko ti - ko nimajo replike začnejo pozornost preusmerjat drugam ali pa izvajajo napad na osebo, namesto da napadejo argument. Res zrelo, bravo.

P.S. A nisi nekaj dni nazaj ravno ti lepil teste na forumu? Je čas za 5mg donepezila, ali pa gre samo za hinavskost?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

Ali ve, če bo kaka akcija zero na bencinske modele?
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

akcija zero je toliko, da se znebijo starih zalog
Odgovori
  • Informacija