GTV 2.0 TB by Toolox

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Puše pod številko 16 imam komplet nove, nikoli montirane. Samo poiskati jih moram kje točno sem jih shranil :)

Kar se tiče trdote: črne so kot kamen, vijola in rumene pa so mehke. Spredaj ne priporočam, ker boš čutil čisto vsak milimetrski kamenček na cesti in vsako najmanjšo neravnino asfalta. Prednje roke so iste kot pri 145 in so poceni, za razliko od zadnjih.

Prav tako je treba preverit stanje alu mosta na katerega je zadaj pritrjeno vzmetenje, da ni kaj napokano (sploh predel kjer roka, ki drži vzmet, pride montirana na most) preden se karkoli montira ali de-montira.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

ja, sem gledal na spletni strani pa piše da imajo od puš samo vijolične in črne. rumeno barvo imajo rezervirano bolj za kake nosilce izpuha.

No danes je prišla ta tretja dvigalka \:D/

Tole je prva dvigalka (kitajček):
20200206_185646.jpg
No tole zraven je pa tanov Bahco :D
20200206_174645.jpg
20200206_174904.jpg
Dvigalka ima 49kg. Ročaj je za zaščito avtomobilskega laka oblečen v peno, koleščki (poglej to širino!) so kovinski, oblečeni v poliuretan za zaščito tal. Dvojni cilinder. Gumiran podstavek za dvig.


minimalna višina - 70mm:
20200206_195738.jpg
maksimalna višina - 610mm
20200206_195443.jpg
Sem pozitivno presenečen nad kvaliteto. Močna, stabilna. Vse je zelo lepo pobarvano, deli lepo pašejo skupaj, vsi gibljivi deli so namazani z mastjo. Definitivno dovolj dobro tudi za profi avtomehanično delavnico.

Vmes je še od Alfa R prišel 41 nastavek za obračanje motorja.
20200203_180727.jpg
Dejansko je nastavek težji od pol colske račne :)
Zadnjič spremenil Toolox, dne Ne Dec 11, 2022 8:41 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Takšno dvigalko imel bi tudi jaz :D
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Podobno nizko daljšo dvigalko je pred leti prodajal lincos, ki pa jo nima več v ponudbi. Pri današnjih avtomobilih kaj drugega kot nizka dvigalka sploh ne pride več v poštev.
Moja je praktično kopija tej in sem takrat dal 120€. Kljub temu, da je narejena na kitajskem je kljub pogosti hobby uporabi še vedno super.
Imam pa dve in še pnevmatiko.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Kar se podvozja tiče...imam na avtih oboje, kw in novitec. Ista zadeva, kw dela podvozje za novitec, novitec samo da gor svoje nalepke, pa barva matic je drugačna. Še celo v papirjih od noviteca so štempli od kw.

Zakaj pa ne kupiš direktno od kw, je precej ceneje kot od gazzele... https://www.kwsuspensions.net/productfi ... e/10215005" onclick="window.open(this.href);return false;

Glede na vožnjo po cesti...zadeva je trda, avto se sicer pelje super, tudi za kakšen obisk dirkališča so ok. Če ti je pa kaj do udobja, potem vzami nek set fedre + amortizerje. Novitec in kw sta namenski zadevi, namenjeni legi na cesti, vozni dinamiki...

Vem pa da je problem za GTV dobit nekaj pametnega, sm že jaz naredil celo študijo ko sem iskal za dirkalca podvozje.

Lp.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

ne bom od gazzele kupoval, samo nekam sem linkal, da pokažem za kaj se gre.
Verjetno bom vzel navadno varjanto od Noviteca.
Za udobje in vsakodnevno vožnjo sta doma 159 in Giulietta. GTV bo pa tretji avto za vikend uživanje, tako da ni tak problem če bo trše.
Edino kar je - Eibachi na Giulietti so progresivni in posledično dokaj udobni, KW mi pa po sliki delujejo linearni.

Kar se pa tiče dobavljivosti je pa to luksuz napram temu kar sem imel na izbiro za 164 :lol:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Znižana in trša GTV je daleč od udobja za po navadnih cestah. Tudi, ko bo cesta videti popolnoma gladka, bo zabijalo in treslo neprestano, sploh ob kakšnih nizkopresečnih gumah.

Javi mi, če bi te zanimale puše za zadnje roke.
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ssm vozim KW gewinde že 10+let, ne na Alfi, ampak, napram original feder+amortizer seveda trdo, ampak, napram gewindam Vogltland, pa je mehko in veliko lepše vodljivo.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

alfa_samec dobiš PM.
Trenutno se kar nagibam h pocinkanim gewindam Novitec s PU pušami zadaj in nove roke spredaj z navadnimi pušami.
Mam pa še nekaj časa da se odločim.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

rezultat meritev razmikov ventilov:
Slika
Situacija precej pod pričakovanji. Sesalni sploh niso nastavljivi tako kot izpušni in se od njih niti ne pričakuje da se razštelajo.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Projekt vmes malo stoji. Kljub koronavirusu v službi delamo normalno, tako da niti nimam kaj več časa za avto kot sem ga imel pred virusom.
Motor je še razkopan, ven sem pobral vseh 6 dročnikov in podložk sesalnih ventilov.
Kot vidite po excel tabeli v prejšnjem postu, je bil samo en razmak od šestih v toleranci #-o
Ker sta vsaka podložka in dročnik druge debeline, sem toliko časa med njimi preračunaval kombinacije, da sem jih sestavil tako, da imam 5 kompletov v toleranci, za ta šestega pa moram kupiti debelejšo podložko.
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

Update: Na avtu se že nekej časa dela na polno, deli hodjo domov tedensko ...
Sam k se mi ne da objavljat #-o
Ampak bom, evo grem slike skopirat na komp :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

No dej že. Firbec, jbg :mrgreen: :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pazi zdej to A-Class objavo :ukliam:
Uporabniški avatar
Toolox
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 978
Pridružen: Ne Mar 26, 2017 5:04 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulietta Super Veloce
Gtv 2.0 V6
Kraj: gorenjska

odkar je crknil shrani.si so z njim šle tudi vse slike.
Večino slik v temi sem obnovil.
Odgovori
  • Informacija