Nivo motornega olja: 2.2 JTDm

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Pri meni pa na žalost ni videti konca od menjave semeringa glavne gredi. Olje še kar pušča poleg tega mi pa od danes naprej gori lučka za prevelik nivo motornega olja. Slednje me ne skrbi. Skrbi pa me to puščanje olja, ker na servisu po celi EU tavajo v temi in ne vedo od kje pušča olje. Je pa vedno več primerov. Na italijanskem forumu ga skoraj ni lastnika z 2.2 jtdm, da ne bi imel te težave in naoljnen zračni filter.
Očitno sem bil preveč vesel ob nakupu in verjel, da bo manj težav kot s 159. Očitno gre zopet za pravo Alfo in ob tej prodaji in s takim napakami .....
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

lahko pošlješ link do ITA foruma?

me zanimajo malo te težave, ker ne bi ravno rad šel iz precej netežavne 159ke na avto, ki bo res več pri mehaniku kot na cesti...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Pa saj ti lahko jaz povem, pri 2.2 jtdm motorju pušča olje kot pri meni vsaj pri 70% lastnikov, zračni filtri so od olja umazani, ker se nivo olja dvigne tako visoko. Drugače pa drugi problemi oba pokrovcka za čiščenje sprednjih žarometov sta odletela kot pri lego kockah, leva luč v celoti zamenjana, škripanje volana, škripanje obeh sprednjih sedežev, lučka za motor se mi je enkrat prižgala sedaj za prevelik nivo olja, gumica okoli vrat se je odlepla.

https://forum.clubalfa.it/" onclick="window.open(this.href);return false;

Drugače zrihtano vse v garanciji brez problemov ampak jaz sem na servisu zadnjih par mesecev skoz predvsem, zaradi tega puščanja olja. V glavnem ko se kupuje jo obvezno dvigni da veš na čem si nisem zasledil da bi 2.2 210 konjski imel iste probleme. Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole s previsokim nivojem olja bi jaz zelo resno vzel... če se je nivo olja dejansko dvignil in ne gre samo za okvaro senzorja, potem je to znak za alarm.
Če je motor OK, se nivo olja ne more kar tako "zvišati" sam od sebe.

Ena od možnosti je redčenje olja z nafto med regeneracijo DPFja (ko v izpušnem ciklu brizgaš nafto v cilinder, se ta lahko nabira na steni cilindra in potem mimo batnih obročkov odteka v karter...)
Posledice tega so lahko katastrofalne. Vzrok pa so lahko recimo slabi injektorji...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja bral na italijanskem forumu.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Lahko ti pa povem, da vsak, ki je odprl zračni filter oz posodo na 2.2 jtd po 20.000 km ali celo prej je masten od olja.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

In ta lučka za prevelik nivo olja je tudi pogosta napaka.
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

In kaj so ti rekli na servisu, ko si povedal, da imaš opozorilo za previsok nivo olja? Da je to zaradi česa...?
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ne vejo samo sumijo, da je tovarna glede na regeneracijo in temperaturo olja rekla da je 3.9 l olja preveč sedaj so mi odllili 3dc in bom spremljal.
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

https://www.alfaowner.com/threads/oil-i ... e.1186707/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.alfisti.net/alfa-forum/alfa ... ugung.html" onclick="window.open(this.href);return false;

“The problem of oil in the air filter is finally solved. It comes from the oil centrifuge, which has been replaced by a new model. The first diesels are apparently all affected. But the replacement of the part is not systematic because if you don’t open the air filter you won’t notice anything but the filter is gradually clogging and it is not good.”
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Hvala za tole, danes sem se dogovoril z generalnim zastopnikom avto Triglav, da jim avto naslednji teden peljem v Ljubljano. Zadeva s puščanjem olja je resna bodo očitno morali dati motor narazen, da vidijo v čem je problem in, da zadevo rešijo. Bom jih pa spomnil tudi na tole zadevo v zvezi zračnega filtra. Očitno ni bila pametna poteza z nakupom prvih modelov, sem se pogovarjal z vsemi v Sloveniji pa tudi v tujini, kjer tako velikih problemov ne beležijo, kvari se toliko ali celo manj kot druge znamke še najboljši nakup je baje od dizlov 2.2 210 km veloce.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

Je kaj novih informacij glede tega olja?
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Pri nas baje ni primera tega puščanja olja samo jaz imam ta problem. Pri zegi naj bi menjali tesnilo glavne gredi in je ok baje ? . Meni so ga že drugič zamenjali poleg tega, da so v lj motor dali ven naredili novo zatesnitev spodnji del in vse kar sodi zraven. Pred 1 tednom menjam gume in glej zopet olje grem 23.4. V lj kjer zopet s tehnično službo pogledajo in vsi presenečeni olje pušča. Avto je bil zaredi olja do zdaj 22 dni v delavnici ampak še kar pušča. V tujini sem zasledil en isti primer vFranciji in je obupal ter si kupil giulio 2019. Mislim pa, da če bi lastniki dizlov 2.2 136 150 in 180-190 sami pogledali orng ko menjujejo gume ali delajo servis bi bilo primerov več. Tako, da če imaste namen kupiti rabljeno s tem motorjem obvezno jo dvigniti dati zaščito motorja dol in pogledati. Ker so stroški veliki .....ali pa kupiti veloce 210 konjev kjer ni tega problema. Kaj pa gre narobe s tem puscanjem ali je prevelik tlak v motorju in tesnila tega ne vzdržijo, porozni material glave ali je kaj narobe z glavno gred, ker očitno tesnilo spremeni položaj. In kaj so mi rekli strokovnjaki v lj možna menjava motrorja z novim sem jim rekel tisto besedo možno izpustite, ker zahtevam nov motor. V primeru, da tega ne bo grem po pravni poti. 2021/11 imam garanciji. Ampak kolk sem dobil občutek bodo motor zamenjali. Zakaj pa veloce 210 km nima teh težav ker gre za isti motor pa nimam pojma. Je pa res, da je zaradi 4 kolesnega pogona ravno spodnji del motorja spremenjen.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Danes potrjeno nov motor. Lp
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Čestitam, da si uspel rešit zadevo.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Odgovori
  • Informacija