Front Collision Warning (FCW) - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Podoben primer sem imel na Mercedesu. Update software-a je zadevo popravil. Cena je bila 55€.
Giulia7
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Avg 24, 2023 4:14 pm

Pozdravljeni,
sem lastnik Alfe Romeo Giulia 2.2 JTD 150km letnik 2018. V zadnjem času se je začela pojavljati lučka za FCW (Front Collision Warning) OFF. Avto nima radarskega tempomata, vidnega obstrukta pa pred kamero na vetrobranskem steklu ni. Periodično izgine, je pa v zadnjem tednu postala bolj kot ne stalnica in je prižgana 90 % časa. Prosim za pomoč. Hvala!



Edit: Premaknjeno v ustrezno tematiko ...
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Zelo verjetno se akumulator "poslavlja". Če imaš polnilec za AGM baterije, poskusi prvo to.
Giulia7
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Avg 24, 2023 4:14 pm

Veron napisal/-a: Pe Avg 25, 2023 7:31 am Zelo verjetno se akumulator "poslavlja". Če imaš polnilec za AGM baterije, poskusi prvo to.
Avto je bil na testerju včeraj in je blo ugotovljeno, da gre za napako v kalibraciji sistema TCW. Ali je možno vseeno, da je kakorkoli kriv akumulator?
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Definitivno bi prvo probal napolnit akumulator oz. če je starejši od 5 let bi ga menjal.

Sem tudi sam imel kar nekaj čudnih elektro napak (vključno z FCW). Po polnjenju akumulatorja, nobenih napak več. Jst sm še opravil software update na pooblaščenem servisu (cca 100eur).
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi meni ga včasih (ponavadi v dežju) izklopi, ampak le za kratek čas.
Prvič mi ga je izklopilo pozimi '21/'22. Takrat je trajalo pol leta da se je sam vzpostavil, vmes (marca '22) pa se je zamenjala tudi baterija.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Giulia7
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Avg 24, 2023 4:14 pm

Problem v zvezi s FCW OFF je rešen. Avto sem nateral po AC in lučka je izginila takoj ko sem prišel iz AC, sistem pa spet deluje in zvočno opozarja. V zadnjih 10 dneh lučke ni več bilo in upam, da bo tako ostalo. Akumulator je sicer preverjeno okej, čeprav je prvogradnja. Hvala sicer za pomoč!
Odgovori
  • Informacija