Start/Stop sistem - Giulia / Stelvio

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Zanima me, kaj bi lahko bil problem, da ne deluje sistem stop/start. Dolgo časa mi ni delal , sem mislil, da je pokvarjeno, potem sem se peljal malo dlje, cca. 100 km in je kar naenkrat začel delati, sedaj spet ne deluje...
Avto je na primerni delovni temperaturi, prav tako ne dela, ko se vrnem iz malo daljše poti, cca 50 km. Če bi bil akumulator bi moralo verjetno delati po daljši poti...Avto je Alfa Romeo Giulia 2.2 JTDm 180 KM. Za odgovore že v naprej najlepša hvala.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

IBS oz inteligencni baterijski sistem ki nadzoruje polnjenje in delovanje baterije je problem. Naj bi se resilo z updejtom. Accu se nikoli ne napolni dovolj oz zelo redko do te meje ki je dolocena za delovanje start stop sistema. Pozimi se rado zgodi da tudi gretje zadnje sipe ne dela. Bo pa avto normalno vzigal in vse deluje lahko ok se vec let.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

In kako to, da ta inteligenčni sistem enkrat dela drugič ne? Ne razumem v čem je fora, če bi bila napaka, potem ne bi nikdar delalo....Update je možen le na pooblaščenem servisu?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Gre za sistemsko napako, ne pa za okvaro - to je razlika. Sistem pa je zelo občutljiv že na manjši padec energije.
Tudi pri meni že od nakupa lani ni delal S&S sistem, pozimi mi je nehalo delati še gretje zadnje šipe. Zdaj sem kupil večji in močnejši akumulator, 95Ah in 850A zagonske moči. Zaenkrat mi deluje vse, čas bo pa pokazal svoje.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Kako pa se popravi ta IBS sistem?
Kako se naredi update,ki ga omenjate.To lahko samo pooblascen servis?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja na pooblascencu lahko naredijo software update.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija