Zgodovina/Beleženje servisov (uvoženih) alfic

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Zanima me, kam se beležijo servisi na nepooblaščenih servisih. Avto nima servisne knjige v papirnati obliki.Na kak način se izvede vpis v digitalno servisno knjigo in kje je možno preveriti pretekle servise...
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Mi, ki servisiramo na "nepooblaščenih" servisih še vedno uporabljamo servisne listke.

Na ostala vprašanja pa ne poznam odgovora.
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Se da kje dobiti kompleten izpis vseh servisov, tocno kaj vse je menjano in ne samo garancijska popravila. Na pooblascenem servisu so mi rekli da za avto iz tujine (Nemčije) nimajo vpogleda razen za garancijska popravila.Avto ob nakupu ni imel servisne knjige.Prejsnji lastnik je baje ni dobil,prav tako nobenega izpisa pri uvozu v Slovenijo. Želel bi pridobiti ta izpis da vidim,kaj bilo marejeno in kaj ne in zaradi kasnejse prodaje avta.Na koga bi se lahko obrnil...
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Moja Giulia je iz Italije in pooblaščeni servis visi oba servica (redna) narejena v Italiji.
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Kje pa imate pooblasceni servis? Kateri kraj, kontakt...V MB mi pravijo da ne vidijo vsega...
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Mogoče si pa ti serviserja narobe razumel... Mogoče se je tvoja Giulia servisirala pri privat mehanikih oz. pri mehaničnih delavnicah, ki imajo pogodbo z leasing hišo.
To pomeni, da se ni servisirala pri pooblaščenem Alfa Romeo servisu in za to ni vpisov v digitalni sistem.
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Kako pa se to servisiranje preveri pri ostalih mehanikih...pri nakupu avta oz. Ze prejsnji lastnik pri uvozu ni dobil nicesar
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Ne more se preveriti... Če nimaš zgodovine (servisnih listekov, računov) potem lahko samo ugibaš kako so bili izvedeni servisi in kaj je bilo menjano.
V kolikor niti ne veš kaj je bilo delano na zadnjem servisu, pač prosiš svojega mehanika da ti zamenja vse filtre in olje ter opravi pregled celotnega avtomobila (podvozje, periferija motorja).

V kolikor pa imaš več kot 120.000 km je tudi smotrno menjati zobati, rebrasti jermen, vodno črpalko, lovilec oljnih hlapov, napenjalce in vse tekočine... Če pa je bil že izveden velik servis, potem pa pozabi ta moj zadnji zapis. :)
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Hvala za pojasnila.Mi lahko poveste kje vi servisirate,kateri pooblasceni servis, se obrnem na njih....
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Jaz trenutno še iščem svojo Giulio, zato ti težko svetujem idealnega serviserja. Povej iz katerega konca Slovenije prihajaš in ti bodo še drugi svetovali, kam pelji :P
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3726
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

GregorGr napisal/-a: Ne Jan 01, 2023 7:52 pm Hvala za pojasnila.Mi lahko poveste kje vi servisirate,kateri pooblasceni servis, se obrnem na njih....
Najbližji tvoji lokaciji.
GregorGr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: To Mar 01, 2022 8:30 pm

Vprasanje sem postavil Veronu.Kje on servisira.Ker vsak drugace govori.eni da se vidi vsa zgodovina avtov iz tujine,drugi spet da nimajo celotnega vpogleda.clovek je ze cisto zmeden. VERON prosim za informacijo,kateri pooblasceni servis tocno, bi se tam preveril.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Sej to ni odvisno od servisa, kje preverit.

To je odvisno kje je bil dotični avto prej servisiran.
Moj je bil servisiran na pooblaščenem servisu Milano (tudi lastnik vozila je bil pooblaščeni servis), zato Emil Fray, Avto Triglav (pred prevzemem) in Avtotrade vidijo zgodovino avtomobila.
teslam2
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: To Avg 31, 2021 10:18 am

Moja je iz nemčije, imam poštempljano papirnato verzijo servisne in tudi zapise v bazah uradnega servisa... servisiram pri stepančiču
Odgovori
  • Informacija