Težave z ventilacijo / klimo

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No jst sm ugotou kaj je nekje mi je spustil plin in to očitno pod dodatno ugraje im alarmom, ki se je tiščal na cev in jo je predrgnilo očitno.
kvasko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: To Maj 18, 2010 1:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Imam se jaz podoben problem, sumim na senzor temperature v kabini sam bi prosil se za vase mnenje... Ko avto zazenem in imam nastimanih recimo 24 stopinj na auto mi zacne segrevat kabino po parih kilometrih voznje in jo segreje res fuul toda po nekaj casa voznje pa zacne kar hladno postajati v avtu, nic ne pomaga ce dam na 27 stopinj oz. malenkost topleje postane, ce dam pa na max pozicijo pa greje na fertik tako kot na tej poziciji mora. Samo v avtomatskem nacinu je problem da se najprej ful segreje potem pa kar mlacen zrak piha in ohlaja avto... Bi bilo lahko to se kaj drugega kot okvarjen senzor?

Lp, Miha
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Evo, jaz sem rešil problem (ok, Jonny ga je rešil :D ). Senzor temperature v ogrevalnem sistemu je namreč šel ven iz svojega ležišča in je meril kar temperaturo v kabini, ki je seveda bila veliko nižja, kot pa temperatura v sistemu.
Je pa ta senzor direktno na ogrevalni cevi za radiem v osrednji konzoli. Sem ga verjetno premaknil, ko sem radio tlačil noter.



@kvasko: Poskusi očistit senzor temperature kabine, ker zna bit zapacan. Več kot to pa ne vem če lahko narediš pri tem.
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

si bom kar tole temo sposodil

Klima mi deluje normalno (piha ledeno če mam na low) dokler se avto ne segreje do 90° ali pa čez, nato pa se ugasne in piha "vroče". Verjetno bi jo bilo potrebno malo nafilati, vendar pa mislim da to ni vzrok da na lepem "crkne". Termostat?

Kakšna ideja?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

166-ke imajo zaščito, da če je temp. motorja čez 117°C, ugasne klimo.
Ne vem če ima 156 tudi tako izvedeno, vendar bi mogoče preveril v ECU-ju kakšno temperaturo zaznava.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Meni se je danes nekaj podobnega zgodilo. Zunaj 38, meni pa klima crkne... Števček je sicer stalno kazal 90. Sem sicer do zdaj bolj sumil kak konektor na kompresorju...
A to vrže kako napako ali se je samo treba vozit in gledat temperaturo, dokler klima ne crkne?
Maksimilian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Mar 02, 2023 12:25 pm

Imam Alfo Romeo 156 1.9 JTD 8v 2002 pripravljam jo za prodajo saj si zelim poskusit GT 1.9 JTD 16v. Ampak imam prublem v moji alfi ki neznam pristopit k njemu zgleda kot da je sistem zataknjen do kobca in ga lahko isklopim samo ce isklopim en konektor pri levem stopalu sovoznika, potem lahko normalno oporabljam use samo koliko bo pihalo pa ne... konektor imam zmerem izklopljen saj cene lahko tudi ugasnem avto in uzamem vn kljuc bo sezmerm pihalo (mi je ze enkrat spraznilo baterija ker sem preslisal/pozabil izklopit) ce ima kdo kaksno koli idejo hvala za pomoc.



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
Odgovori
  • Informacija