tezava z oljem

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

kakšno mora biti stanje olja na "šipki (al kak se že reče)" in kdaj??

problem pri meni je da se mi pri zaviranju prižiga lučka za olje.

pa sem preveril pri ugasnjenem avtu, pa je "šipka" suha - čisto suha !!, pri prižganem avtu pa je čez max.

??kaj je narobe??
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Premal olja.. ko je avto segret je olje po celi mašini in tudi na celi šipki ki je notr. Olje se meri ko je avto hladen. Počakaj da se shladi in zmeri, če ga je premalo oziroma je suha GA DOLIJ.
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ja saj to se mi je zdelo... pa sem včeraj dolil 2 litra. pa sem danes naredil 400 km... to je skoraj nemogoče da bi porabil 2 litra na 400 km...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Motor mora stat pri miru na ravni površini 1 uro, potem začneš merit nivo olja na šipki. Mora pa ga biti malo pod črtico max.
Upam da z dolitvijo olja nisi bil prepozn, saj je pri alfah znano ( predvsem boxerji ) da ko ti posveti lučka ti pove da je motor že ribil.

LP Joseph
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

mislim da motor še ni šel saj se še lahko peljem...

je pa pred kartkim (1000km) bila prečekirana mašina in menjano dosti elektronike + jermen ...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
GTA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 775
Pridružen: Ne Mar 14, 2004 9:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mogoče kakšni nenavadni zvoki iz motorja ?

LP :wink:
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

ja. pred kartkim je bil menjan variator... pa avto ruži bolj kot pred menjavo...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

mikkaa145 napisal/-a:ja. pred kartkim je bil menjan variator... pa avto ruži bolj kot pred menjavo...
Je mozno, da ti olje kje pusca? Ce se na mestu ne naredi luzica je mozno, da samo med voznjo, torej nekje na visokotlacnem delu, probaj pregledat cel motor, ce najdes kje olje, ce so motor tako korenito razdirali je mozno, da kje niso menjali tesnil ali cesa niso dovolj privili.
Emperor of The Dark Realm
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

mikkaa145 napisal/-a:ja. pred kartkim je bil menjan variator... pa avto ruži bolj kot pred menjavo...
2 možnosti:
1- niso ti popravili varjatorja in ti ga zaračunali!!
2- stvar je brez olja ribnila

Če je 2, pojdi TAKOJ do kakega mehanika in ga vprašaj za mnenje, ne odlašat, da ti ne pogleda kaka ojnica skozi blok motorja!

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. olje lahko počekiraš tudi ko je avto ogret med tankanjem bencina! Raje tako ugotoviš da imaš šipko suho, kot pa da čakaš moment ko ti bo avto stal 1 uro se shladil itd.... in ti stvar medtem počaka!!! #-o
Slika
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

@ shadowX
olje ne pušča ! mašina je suha, luže ni, tudi auspuh ni masten.

@ALfista
variator je bil menjan pri petrovčiču. Zraven sem še menjal motorček prostega teka, svečke, jermen+ španer, lamda sonda je bla menjana 1 teden nazaj.
glede čekiranja olja:
sem preveril pri ugasnjenem avtu, pa je "šipka" suha - čisto suha !!, pri prižganem avtu pa je čez max.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Mogoče, kar je tudi problem pri alfah, imaš vgrajen neustrezen oljni filter, ki ne prepušča dovolj olja, ki se nabira in zadržuje pred vhodom v oljni filter, zaradi česar zna motor malo na suho zalaufat!
Aftermarket filtri morajo po "zmogljivosti" enaki filtru SAVARA SO368 (pri T_S motorjih), ki je tudi prvi dobavitelj za AR!

btw: vmes se je firma preimenovala. Za novo ime se mi pa ne sanja, samo je v katalogu še vedno omenjeno ime SAVARA!
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To je reš, oljni filter je bolj pomemben kot si večina folka misli.
SPri meni je fiter spuščal olje nazaj in ko je avto stal in si ga moral ponovno zagnati,je pri zagonu lučka za olje gorela ca 3 sec. Z novim ( dražjim-boljšm ) filtrom ne gori niti sec, olje je isti,

LP Joseph
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

peesda pa res..
zdaj je not neki ološ filter za 800 sit.
samo je zdaj 8000 km...

bom ga menjal pa konec...
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ma to da imaš enkrat šipko nad max in takoj za tem na njej ni olja NI MOGOČE, razen če si ti "pomeril" olje na šipki takoj ko si ugasnu avto ne da bi enkrat vn potegnu šipko in jo obrisal in nato opravil mirodajno meritev!

Postopek kontrole:
1.zapelji avto na ravnino
2.ugasni motor
3.počakaj 5 min
4.potegni ven šipko od olja
5.dobro obriši šipko
6.ponovno vtakni šipko noter
7.ponovno potegni ven šipko
8.odčitaj nivo olja na šipki
9.VERJEMI rezultatu (če je šipka KOMPLET suha ti manjka NAJMANJ 2 LITRA!!! Takoj doli, če ni že prepozno.

Ciao Alfista :mrgreen:

p.s. Ma dejte no pametovat okoli filtrov, majster ima v motorju sušo, manjka olje. Je pa res da je že par TS 16v ribnilo zaradi neoriginalnega in manj prepustnega filtra olja(vsaj tako info imam jaz)
Slika
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

glej tak je blo... sem se peljal v MB (45km). pa opazim da mi pri zaviranju zasveti lučka za olje. se vstavim na pumpi. preverim olje (avto vgasnjen). NULA.... kupim liter olja. vljijem not... NULA. pa sem se peljal domov saj sem mel doma olje. pa nisem hotel kupovat še več... prijem domov, pogledam olje (spet vgasnjen avto, na segreti mašini). pa vlijem not še 1 liter. pa se danes žena pelje v šoping 5 km, pa prije nazaj, pa reče da je spet lučka zasvetila. pa sem kupil kanister in dolil 1,5 L (ko je avto stal kakšni 2 uri) pa se je končno videlo na šipki. nekje na pol.....
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
Odgovori
  • Informacija