Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Golf11 mi je poslal ZS in me prosil,da mu napišem moje izkušnje z A164TB.Odločil sem se da dam moje izkušnje z alfami na forum.
Prva je bila Alfetta 1.6 letnik 79,staro 5let sem kupil od nekega preprodajalca in dal zanjo 12.000 DEM.Svetovno sem se zajebal,nikamor ni šla,čez mesec je začela odstopati barva.Najprej sem jo prebarval,nato naredil generalno,toda avto še vedno ni šel kakor bi moral.Peljal sem jo tudi na servis v Italijo,pa mi niso mogli pomagati,šraufali so cel dan,poizkušali vse mogoče,pa niso nič ugotovili,tudi plačal nisem nič.(zanimivo).Imel sem jo tri leta in jo prodal za 7.200 DEM.
Naslednja je bila Giulietta 1.6,letnik 83,za 4 leta staro sem dal 15.500 DEM.Bila je odlično ohranjena,kljub temu,da je imela enako mašino kot Alfetta (106 KM),je šla čisto drugače.
Alfetta 3.prestava-120 , 4. prestava.-140 ,5.prestava. - 170
Giulietta 3.prestava - 175 , 4.prestava - 180 ,5.prestava - 180 - to mi seveda ni nihče verjel,prepričal sem jih edino tako,da so se šli peljat z mano. Zaradi teh zmogljivosti mi je tudi naredilo luknjo v batu,za kar sem seveda bil kriv sam in spet sem delal generalno.Drugače sem bil z Giulietto zelo zadovoljen,obe pa sem servisiral pri Selanu.Imel sem jo 4 leta in jo prodal za 6.000 DEM.
Nato pa sem se odločil,da bom kupil samo še novo Alfo ,ali pa tako od 1.lastnika-vzdrževano,lepo vpeljano...
In tako sem 1994 kupil novo 164TB,zanjo sem plačal 56.000 DEM,kupil sem jo v Cosmosu,ki je bil takrat zastopnik,ravno v tem času se je prodajalo veliko takih Alf po ceni cca 30.000 DEM,katerih izvor pa mi še danes ni povsem jasen.Prodajalce sem klical po telefonu, prodajali so kao nove Alfe,pa so bile ene na servisu,za ene niso imeli papirjev,ene so bile leta 1994 letnik 1992...
Tako sem se vseeno odločil za Cosmos in avto odpeljal iz salona.Mislim pa,da se je vrednost Alf takrat nenormalno zmanjšala,ravno zaradi teh nenormalnih cen kao novih Alf.
Morda nisem ravno pravi za oceno AR164TB,saj sem v 11 letih z njo naredil le 84.000 km.Avto sem namreč šparal,doma smo imeli več avtomobilov,po mestu se skoraj nisem vozil.Avto sem lepo vpeljal,kot je bilo napisano in nikoli,nikoli,nikoli v 11 letih je nisem pritisnil dokler se mašina ni popolnoma segrela.Ko sem prvič menjal olje,mi je mehanik svetoval,da kupim olje za sabo,ker bom moral olje sigurno dolivati.Še vedno imam 2litrsko kantico olja doma,saj mi ni bilo treba nikoli dolivati v intervalu 10.000 km oz.v enem letu.
Ves čas sem uporabljal olje Selenia Racing.Drugače nisem ravno počasen voznik,bolj malo je voznikov,ki so me v tem času prehiteli,se pa imam za pametnega voznika in ne pretiravam,če ni pogojev. Verjeli ali ne ,v 11 letih mi ni uspelo ugotoviti kakšna je končna hitrost tega avta,ničkolikokrat sem vozil 240 km/h(po števcu seveda),nato pa sem moral zaradi prometa zmanjšati hitrost,avto pa je imel še precej rezerve.
In kaj sem menjal v 11 letih:
2krat izpušni lonec
hladilnik - bi se dal tudi popraviti,pa sem dal novega
cilinder od sklopke
sklopko - delala popolnoma normalno,vendar sem imel nekak čuden občutek pri speljavanju,pa sem dal novo

Avto sem redno servisiral v Cosmosu na 10.000 km oz.vsako leto menjal olje,če nisem naredil 10.000 km
Povprečna poraba bencina je bila ves čas okoli 12 l,sem pa samo enkrat v 11 letih na relaciji vozil po predpisih cca 200 km in poraba je bila 8 l.
In to Alfo sedaj prodajam,ker sem kupil 3leta staro 166 3.0,ni pa mi še povsem jasno,zakaj sem to naredil in če sem se pravilno odločil.
Nikoli namreč nisem sanjal o 166 niti 1% tega kot sem sanjal o 164,to je bil zame res sanjski avto.
Zanimivo pa je ,da avto prodajam 2 tedna in me ni še nihče poklical in kar ne morem verjeti,da za tak avto ni zanimanja.
In kakšen bi bil zaključek glede Alf.
Če bi imel samo eno v življenju in to Alfetto,bi bila dovolj samo ena beseda- jajca ,največja jajca na svetu,tako slaba izkušnja je bila to.
Z Giulietto se je moje mnenje že zelo izboljšalo,z AR164TB pa sem dobil potrditev.da so Alfe najboljše in da bom pri Alfah ostal za
vedno.
Zadnjič spremenil AR164TB, dne To Jun 19, 2007 2:23 pm, skupaj popravljeno 5 krat.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

To je itak dejstvo! Alfo moraš peljat pol pa ocenit al je dober avto al ne! Ql bi bil ta napis na majici! "...ko boš enkrat alfo pelal, ne boš več hotel druzga vozit"! Drži! :mrgreen:
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AR 164TB,

sem star Alfas in delim izkusnje s teboj. Ce bi avte meril po moji prvi AR 33, bi tudi rekel, da so to najslabsi avti na svetu. Se sam ne vem, kako da sem po svoji prvi (rjavi, pa se danes ne vem, ali je bila tako barvana ali tako rjasta, kajti s protim ocesom si skoraj videl, kako rjavi) Alfi tvegal se v drugo in leta 1991 kupi se eno 33. pa je bilo kot noc in dan, kajti zelena lepotica sploh ni rjavela, v treh letih pa so se mi sesuli le sprednji brisalci (sla je neka plastika). Nato je sledila 155 1,8 (super avtoček, veliko prstora, mocna stvar, velik prtljaznik, trpezna pa tako, da mi je po sestih letih crknil le rezervoarcek olja za sklopko, pa se takrat se je reva nekako pruivlekla do doma), nato 156 1,8 (super, le malo manj prostora kot 155), potem pa 166 3.0, kraljevska mrcina, ki ti sicer vlece denar iz zepa, a bogato vraca z izjemnimi obcutki pri voznji. Kadar zatuli njenih sest valjev in se gume zazrejo v asfalt, ga ni BMW, kjer bi clovek imel tak obcutek, kajti kar nekaj sem jih ze peljal. Malo sem mislil, da bi kupil faceliftano 175 konjsko 2,4 JTD; pa sem na testni voznji ugotovil, da bi od tistega uzitka ostala le polovica.

In v tem je fora: velike Alfe vlecejo denar iz zepa, a vracajo z uzitki. Sem preprican, da bom svojo 166 tezko prodal, ker malo ljudi ve, kako lepo je voziti alfine sestvaljnike, pa nic zato. Bo pac dlje pri hisi.

Ce mores, kupi 166 3.0. A tudi ce ostanes na 164, ne bo nic hudega. !64 so sijajni avtomobili, mislim, da so bili svoj cas veliko pred drugimi podobne velikosti. Se spomnim, kako so se soferji v nasi firmi, kjer smo imeli Mercedese, Ople, 1 BMW in R 25 pretepali, kdo bo vozil Alfo 164, ki smo jo dobili tam okrog leta 1988! Bila je kraljica med ostalo konfekcijio.
gosser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jun 04, 2005 6:52 pm

Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Pepo,očitno si v mojem zelo dolgem sestavku prezrl,da sem že kupil rabljeno 166 3.0,tako imam trenutno dve Alfi.Napisal sem tudi,da nisem
popolnoma prepričan,da sem storil prav.Vožnja z 166 je nekaj čisto drugega od vožnje z 164 in ne vem še katera vožnja mi bolj odgovarja.
Motorja v 164TB skoraj ne slišiš,turbo ima svoj čar,saj te od 3000 obratov naprej zalima v zice,166 pa ima prav brutalen zvok,ki mi je bil v
začetku prav moteč,zdaj pa mi postaja vedno bolj všeč in vleče že iz nizkih vrtljajev.Je pa še nekaj,164-ka,ki je stara 11 let je bistveno bolje
ohranjena kot 166-ka,ki je stara 3 leta,obe pa imata dobrih 80.000 km.
Torej pelješ se pa z obema enako hitro,enako udobno,samo poraba je pa pri 166-ki 20% višja.Lahko se celo zgodi,da bom čez nekaj časa,če mi ne bo uspelo prodati 164-ke za dobro ceno in če se bodo pojavile kake težave pri 166-ki,prodal slednjo.
Sem pa v drugem topicsu postavil dve vprašanji in še nisem dobil odgovora .Ali je 60Ah akumulator dovolj močan za ta avto in kako se ugasne alarm,če odpiraš avto z ključem.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
bruhica999
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Feb 12, 2004 10:09 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AR164TB napisal/-a: Zanimivo pa je ,da avto prodajam 2 tedna in me ni še nihče poklical in kar ne morem verjeti,da za tak avto ni zanimanja.
Predvidevam, da je to tista 164 za 990 kSIT. Sam sem imel pred 2 letoma enake probleme. Po 3 mesecih prodaje me nihče ni poklical. Potem sem se odlocil, da znižam ceno na približno 2 kratnik takratnih cen enakih vendar slabše ohranjenih modelov. In čez kakšen mesec se je našel kupec, ki je bil pripravljen dati toliko denarja in je dejansko vedel kakšen super avto kupuje.
Mislim pa, da se ti glede na ohranjenost avta, tega ne splača prodajati, ker je upanje na kaj več kot pol miljona preveč optimistično.
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

@ALFA164TB : pozdravljen. Morm rečt da ko berem ta tvoj sestavek je kot da bi poslušal mojega očeta, on je prav tako v cca 15ih letih dal čez celo serijo Alf le da tistih iz cenejšega razreda - bil je 100% pristaš Boxerja (in še vedno je)... le da se on na koncu ni odločil za 166 3.0 ampak za Citroena C5 3.0 :roll: in sedaj že dve leti tarna da je to njegova največja napaka... če je včasih še kdaj podvomil v Alfo, sedaj ko ima Citroena v Alfo ne dvomi več...

Akumulator: v knjigci piše da imajo vse 166ke 70Ah akumulator serijsko (razen dizel 100Ah) ---> mislim pa da tudi 60Ah ne bi smel delat težav...

Alarm ---> ko odkleneš avto, probaj dati ključ v ključavnico (če moraš dati kontakt ne vem) mislim da se alarm ugasne ko računalnik prebere kodo s ključa...
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Točno to Alfo prodajam za 990.000 SIT in glede na ponudbo in povpraševanje je cena sigurno zelo optimistična,saj se cene vrtijo okoli
300.000 SIT.Toda samo nove letne in zimske gume ,ki sem jih kupil
spomladi,ker sem mislil avto obdržati še nekaj let,so vredne z platišči vred 300.000 SIT.Sem se pa že prej odločil,da če ne dobim toliko zanjo,jo
bom pač obdržal,postavil v garažo,166 pa bo stala zunaj.
Hvala tudi za informacije o akumulatorju in alarmu,čeprav v moji knjigi piše za vse modele 100Ah.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!

hahaha...tole pa je izjava....če ne bi bla 33ka uspešen model, bi mi lahk pozabl da bi dans alfa obstajala......Sudka in pred njo alfeta sta skor potonile tovarno...
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AR164TB napisal/-a:Točno to Alfo prodajam za 990.000 SIT in glede na ponudbo in povpraševanje je cena sigurno zelo optimistična,saj se cene vrtijo okoli
300.000 SIT.Toda samo nove letne in zimske gume ,ki sem jih kupil
spomladi,ker sem mislil avto obdržati še nekaj let,so vredne z platišči vred 300.000 SIT.Sem se pa že prej odločil,da če ne dobim toliko zanjo,jo
bom pač obdržal,postavil v garažo,166 pa bo stala zunaj.
Hvala tudi za informacije o akumulatorju in alarmu,čeprav v moji knjigi piše za vse modele 100Ah.
Cene pač narekuje trg in tukaj nimaš kaj pomagat. Verjamem pa da je avto vreden svojega denarja, prav tako kot jaz mislim za svojo QV, da je vredna več kot je trenutno cena na tržišču, ker je redno servisirana, nove gume, nov auspuh....
Potem mi pa prejšnji teden en model ki se je zanimal za nakup pravi da bi mi dal enih 600 jurjev ker to je itak alfa pa so jajca... Verjetno mi ni treba razlagat da se je pobral po ultra hitrem postopku :D preden ga je kaj doletelo
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

žal res....q4ka je bla nova okol 12mil.....zdej je vredna 300jurjev.... :(
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Alfe je v drek Fiat potegnu s svojo konfekcijsko proizvodnjo (s 33-ko, kot si reku), čeprav pa roko na srce jo je mogoče tud rešu , ker je bla v 80-ih tovarna precej v k...u. Zanimivo kako se stvari obrnejo, zdej je v k...u Fiat, Alfa pa je najbolj zdrava od vseh znamk v koncernu (pa Ferrari seveda) =D>
V prihodnje pa bo Alfa tesneje sodelovali z Maseratijem, kar pomeni da bodo še bolj prestižne (dobra družba ni kaj)
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

alfasebastjan napisal/-a:
gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Alfe je v drek Fiat potegnu s svojo konfekcijsko proizvodnjo (s 33-ko, kot si reku), čeprav pa roko na srce jo je mogoče tud rešu , ker je bla v 80-ih tovarna precej v k...u. Zanimivo kako se stvari obrnejo, zdej je v k...u Fiat, Alfa pa je najbolj zdrava od vseh znamk v koncernu (pa Ferrari seveda) =D>
V prihodnje pa bo Alfa tesneje sodelovali z Maseratijem, kar pomeni da bodo še bolj prestižne (dobra družba ni kaj)
Ni samo Alfa in Ferrari, ampak tudi Maserati. In to da sodelujejo z Maseratijem je zelo pomembna stvar, ker bodo motorji definitivno bolsi in mocnejsi pri GTA itd.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Dejch napisal/-a:
alfasebastjan napisal/-a:
gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Alfe je v drek Fiat potegnu s svojo konfekcijsko proizvodnjo (s 33-ko, kot si reku), čeprav pa roko na srce jo je mogoče tud rešu , ker je bla v 80-ih tovarna precej v k...u. Zanimivo kako se stvari obrnejo, zdej je v k...u Fiat, Alfa pa je najbolj zdrava od vseh znamk v koncernu (pa Ferrari seveda) =D>
V prihodnje pa bo Alfa tesneje sodelovali z Maseratijem, kar pomeni da bodo še bolj prestižne (dobra družba ni kaj)
Ni samo Alfa in Ferrari, ampak tudi Maserati. In to da sodelujejo z Maseratijem je zelo pomembna stvar, ker bodo motorji definitivno bolsi in mocnejsi pri GTA itd.
Po moje se obeta tudi kakšen 8 valjnik, ker konkurenca (BMW M3, Audi RS4 in Mercedes) so prešaltali iz 6 na 8 valjne motorje (nad 400KM), tako da bi se spodobilo da Alfa v GTA različici 159-ke vgradi tak motor.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Tocno tako. Res ne vidim razloga, zakaj ne bi zdaj, ko so z Maseratijem dal 400+KM V8, ker tak motor ima ze sam Maserati, vse kar bi naredili, ga priredili za limuzino, Q4 in navili. Ker trenutna GTA, tudi proti staremu M3, S4 ni mogla konkurirat z "malimi" 250KM.
Odgovori
  • Informacija