Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
mikkaa145
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 990
Pridružen: Če Okt 21, 2004 6:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radenci
Kontakt:

mislim da ne? oz avtomobili že mogoče. ampak predmeti vem da ne, vsaj izvozit se ne da... eden je tu pri nas hotel neke stroje prodat (kombajn, pa še neke druge kmetijske stroje) nekemu muzeju, pa mu niso dovolili izvozit.
Poglejte v mojo trgovino: WWW.MSTYLING.NET
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Ze nekaj casa zivim v Nemciji tako da kr poznam razmere tuki (Hamburg).
1. Nur für export----> avto ima realno veliko prevozenih oz. je zvozen, obicajno ni garancije. Tak avto se proda pod ceno.
2. Dobra 156 JTD letnik 01. pride tuki med 10.000 in 11.500€.
3. "Nur für export" dobis ze za 5.000€

Odlocitev je pa tvoja.

Ps.: Rumene tablice veljajo samo za Nemcijo. Lahko se vozis tud zunaj vendar ti zavarovalnica ne krije morebitnga karambola.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, pa to jaz vsem kolegom trobim, pa še zmeri verjamejo, da švaba
nabav nov avto 10% dražje kot je pri nas, potem ga pa iz dobre volje
proda (3-4 leta starega) slovenčku za 30% ceneje kot so v Sloveniji. :lol:
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Jest se bi s 156SW popolnoma strinjal. Tud jest sem se zanimal za 156-tko iz uvoza, ampak dobro ohranjena z malo km in garancijo je v Nemčiji enako ali pa še dražja kot pri nas. Vse te alfe iz uvoza ki se pri nas prodajajo pa imajo v resnici precej več km (velikokrat gre za službene avtomobile ali avtomobile taxi služb). Naši ''dilerji'' gredo gor iskat namreč take, ki se prodajajo pod ceno, te pa imajo min 150.000 ali več km (števce pol prevrtijo), al pa so karambolirani (od kašnih zavarovalnic ali lizing hiš). Taki avti so v Nemčiji zlo poceni ker so storitve popravila (kleparska, ličarska dela) precej draga tako da se marsikdaj ne splača avta popravljat. Pri nas pa se da tak avto dost ceneje popravit. Cene novih avtomobilov pa so v Nemčiji itak višje, ampak zaradi boljšega standarda so verjetno vseeno lažje dostopni.
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

guma napisal/-a:No, pa to jaz vsem kolegom trobim, pa še zmeri verjamejo, da švaba
nabav nov avto 10% dražje kot je pri nas, potem ga pa iz dobre volje
proda (3-4 leta starega) slovenčku za 30% ceneje kot so v Sloveniji. :lol:
Sam po moje mal resnice je tle. Novi avti so gor res dražji vendar jim cena še hitreje pada kakor pri nas, predvsem zaradi večje ponudbe in dražjih servisov. Najlepši primer so vozila VW. Passatov je gor recimo ko dreka (še pr nas jih je zdej :D ) in v Nemčiji rabljenemu cena zelo hitro pada. Ampak po moje je to mal odvisno od znamke in modela.
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Tukaj (v Nemciji) se trenutno splaca kupit recimo BMW X5 ----->zato kr ti nasi dilerji prevec poberejo v zep, vendar ga je tud tezko dobit pod 30.000€ letnik 2001 z garancijo
Alfistka
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Jul 28, 2005 10:15 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: dolenjska

Po novem, če boste hoteli pripeljati avto v Slovenijo bo potrebno zdraven priložiti originalno prometno, kakor vem, da do sedaj je niso dajali poleg, ampak samo fotokopijio nje.
Tako so oni služili na ta račun. Od sedaj naprej pa ne bo več možno registrirati avtomobila pri nas če avto ne bo imel origninalno prometno dovoljenje...

Lp
Dekletce :)
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz sem svojo alfo pripeljal 1.2.2005 v slo in sem zraven ze dobil vse mozne papirje. ko avto kupis ti prodajalec izroci nek zeleni in bel list ( paperji avtomobila ) s tem si tam lastnik avtomobila. in to je tudi vse kar rabis za registracijo v republiki SLO. avto tam odjavis in prijavis za export dobis farezug al karkol ze je in si avto mirno pripeljes :) pa z tablcami res ni pametno sparat pa das raje 20 eur vec in si kupis rdece tablice.

LP
Uporabniški avatar
Turbac
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 655
Pridružen: Sr Apr 14, 2004 10:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

kako je z uvozom te 75 iz Nemčije,ker se jih kar nekaj prodaja na mobile.de,a se sploh da k nam pripeljat?
SUBARU LEGACY 2.0GL 4X4 1995
FIAT CROMA 1.9 JTD multijet l.2006
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

jasnalukan napisal/-a:kako je z uvozom te 75 iz Nemčije,ker se jih kar nekaj prodaja na mobile.de,a se sploh da k nam pripeljat?
...se da...
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ni problema za pripeljat sam papirje moraš porihtat, ne vem lih točno kako je to z nemčijo, najbolje da prašaš na kakšni upravni enoti

lp
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Problem nastane, ker jo pri nas ne moreš registrirat, ker ne izpolnjuje norme Euro2, pa tudi oldtimer ni še. Razen če misliš brkljat številke. Laser Jamm ima ene papirje od 1.8 T.
Slika
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

pa kupis tu eno 1.6 pa das stevilke na tisto ki jo pripeljes.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Tudi to je varianta, sam danes ljudje in policaji niso več tako neumni! Se pa da, seveda!
Slika
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

kokr vem je treba sam "papirno dokazat" da je motor prestal A test za EURO 2 normo. In potem ni problema...Mislm, da kle ti lahko največ Colibry pomaga..
Odgovori
  • Informacija