Nakup rabljene: Alfa Romeo 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
telebancek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 21, 2011 10:11 pm

Pozdravljeni!

Sem obubožan študent, rad pa bi mel Aflo, in sicer 156. Našparnga mam nekaj malega denarja. Zanima me, kolk lahk brncem v temo, če kupim Alfo v rangu 1500-2000€?
Z Alfami prakično nimam izkušenj, zato sem obračam na vas. Sem pa slišal, od kolega, da pozna nekaj svojih kolegov ki so kupili Alfe156 za približno tak denar in se po parih mesecih lahko poslovili od njih. Ampak saj veste kako je s tem.

PS: Če sem komu živce načel, ker sem odpru novo temo, se v naprej opravičujem. Sem pogledal ene 10 strani nazaj, pa nisem našel odgovora na moje vprašanje.

lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zanima me, kolk lahk brncem v temo, če kupim Alfo v rangu 1500-2000€?
Zelo ;) Velja nekako pregovor.. poceni Alfa, zadnja Alfa. Če nimaš vsak mesec vsaj nekje 300€ za kako vzdrževanje pa sploh.. rezervni deli niso ravno poceni.
Boljša možnost je kaka 145/146, če dobiš lepo. Ali pa kak Fiat za katere so kot vem rezervni deli kar cenejši.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Definitivno se bo komu piskr dvignu, statistično bo pa po tretjem ali četrtem postu tema že zaklenjena :wink:

Ponavadi se na znance kolegov od bratrančevega sošolca človek ne more prav dost zanest, tukaj pa kar lahko verjameš, da se boš poslovil al od avta ali pa še kar nekaj denarja. Če si komaj kupiš avto, za katerga lahko precej upravičeno pričakuješ, da bo treba že v začetku kaj vanga vložit, si takega avta pač ne moreš privoščit. Katerga kol, alfe pa sploh, zaradi razmer rabljenih alf na našem trgu.

Prečitaj si malo temo Ali kdo pozna ta avto in podforum, namenjen 156kam in pa vodnik za nakup.

PS: ne obupaj nad forumom in iskanjem avta...mogoče pa le najdeš dober primerek za 2k € :wink:
Lencdo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 112
Pridružen: So Sep 05, 2009 12:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

khm??? da te malo potolažim....sem lastnik AR 156 2.o ts 99 letniik. kupil sem jo za pičlih 1.200€ (oduzeta os lisinga) imela je 155 k km takoj sem jo peljal k mehaniku (velik servis+ amortizerji + 4 diski ploščice + ročno katelizator itd.. dal 1300 € ... oskubil me je sigurno za cca. 300€ ker sm mu na slepo vrjel ampak to ni pojnt uglavn sedaj jih ima 175 k km brez ene same napake + da gre gladko mimo 330 D BMW s 184km tako da jaz ti priporočam 156 ;)
loud pipe saved lives
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

ne glej nič okoli 2000 €... če pa si jo pa dobro oglej če ni prebarvana, podvozje mora bit ok, servisno knjigo prečekiraj...
jaz sem za mojo dal 4000 € 1.9 jtd 115 KM 127.000 prevoženih, letnik 2002...dali so mi 8 dni garancije...drugi dan zapeljal k pooblaščenemu serviserju, dal 25 € da so mi vse pregledali, naredili spisek kaj je narabe,šel nazaj kjer sem jo kupil, predal seznam in povedal da morajo vse to poriktat in so poriktali...
dobil sem nove brisalce, grelne palčke, par gumic so menjali, tekočine vse, fedre in mortizerje, desni motorček v stranskem ogledalu...kar orenk sem jim nabil stroške...

vsaka njim čast...niso pa nič komplicirali glede obnov...en dan sem bil brez alfe in to je to!
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Vem da sem rekel, da ni za kupovat Alfe za okoli 2000€ ampak to je bilo preden sem se spomnil za koliko prodaja prijatelj svojo Alfo ;)
Torej če te še (oz. koga drugega) zanima 156 Alfa 1.8TS ki je res porihtana in brez problemov je tukaj link: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4669942&show=1
Uporabniški avatar
telebancek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 21, 2011 10:11 pm

Hejla. Hvala za vse informacije. Tale Alfa mi je padla v oči že, ampak mislim da bo moj plan padu v vodo. Bo treba počakat vsaj tja do poletja. Do takrat bomo pa še tiščali malega Clia :D

lp, matjaž
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

ne glej nič okoli 2000 €... če pa si jo pa dobro oglej če ni prebarvana, podvozje mora bit ok, servisno knjigo prečekiraj...
Če je prebarvana še ne pomeni, da je to slabo.Bolj pomembno je kako je pobarvana in popravljena ter nato nazaj sestavljena...Nevem če obtaja sploh kakšna 12let stara 156ka, ki nebi bila s kakšne strani barvana :D . Jaz bi pri tako starem avtomobilu več pozornosti dal na podvozje ter motor (tu se hitro skeširaš za kakšnega tisočaka če je kaj narobe).Seveda tudi pogledaš, da ni rjava oz. kakor koli drugače sumljiva.
Hibe 156tk pa so več ali manj znane in tudi opisane na forumu tako, da vsaj približno veš na kaj moraš biti pozoren, da te ne "nategnejo".


Je pa tako, da z vsakim avtomobilom iz razreda v katerem je omenjena alfa za 1500-2000€ lahko brcneš v temo.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

In koliko je po vaše vredna 156 l.98-00, več kot 2.000€ zagotovo ne, pa je lahko odlično ohranjena. To je že več kot 10 let star avtomobil, kateri je več ali manj že zdavnaj zamortiziran. Je pa utopija pričakovati, da bo tako star avtomobil v brezhibnem stanju, ker že letnika 2004 ni lahko dobiti dobrega, kljub temu, da so se nekateri tu oglaševali kot brezmadežni.
Sem in tja se najde izjema, vendar velika večina nima posluha za vzdrževanje in odpravljati raznorazne malenkosti, katere z leti prerastejo v velike stroške.
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

Pozdravljeni...

Sem nov na forum-u in sem pred nakupom drugega avtomobila,

iščem dizla, ker delam precej km službeno, zato sem se zaustavil tudi pri alfi....

Me pa trenutno muči ena lepa 156ka z avto.neta....Pa me zanima, če mogoče kdo tole pozna oz ali je mogoče celo furumaška alfa....

Pa seveda me zanima tudi realno mnenje o tem, ali je smiselno kupit alfo, če potrebujem avto, ki je dnevno na cesti oz avtocesti.....in si preveč obiskov pri mehaniku ne morem privoščit saj, sem odvisen od avta (prevoz v službo).....
Saj sem precej prebral o alfah itd, vendar eno je kaj se piše po netu, drugo pa realna mnenja lastnikov, ki lahko potegnejo črto z primerljivimi znamkami...

Tole pa je lepotica ki mi je padla v oko: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5106361&show=1
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ce je tole lepotica z nalepko na pokrovu za gorvo, "Akrapovicem" ter zelo neokusno pretirano zatemnjenimi sipami... Glavno, da lastnik pravi, da je avto zelo sporten :)
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Izmed precej (vsaj v oglasu) veliko lepših je tale 156 že a prvi pogled NE.
Lahko ji slike (čeprav dvomim) delajo krivico.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

za eno vem ! :mrgreen:
katero ne bo treba v prihodnje prav veliko okol serviserjev vozit razen tisti redni servizzio in odprava kakšne malenkosti 1x letno, znano je vse servisno dogajanje za zadnja 3 in pol leta v katerih je bilo prevoženo nekaj več kot 60.000 km :wink: zadnje 2 leti je avto garažiran, ves čas lastništva je bil in je odnos do vozila ljubiteljski 8)
Slika
j4n3k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Če Sep 22, 2011 3:13 pm

Gregson007, a je tale na avto.netu.....letnik, motor, cena itd???

kakšne informacije??

Tole pravite da je obvoz?
A se trenutno prodaja kakšna ki bi se splačala it pogledat??
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ni je na a.netu, recimo da za resnega interesenta bi bila naprodaj ampak samo do 30.9. ker potem bo na frišno registrirana in ...... gasa dalje
Slika
Odgovori
  • Informacija