Alfisti, rižote

kar vam pade na pamet
Odgovori
ranso
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Če Apr 19, 2007 6:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okoli mb

Vglavnem mal mi je dolgčas pa odpiram bolj občutljivo temo (za nekatere).
Opazil sem da imajo nekateri "ta pravi alfisti" na forumu negativno mnenje o vsemu kar pač ni orginal alfa romeo. Saj veste govorim o "RIŽU" . Ampak včasih je prav hecno, ko je kakšna reč očitno lepa, pa eni še vedno zašimfajo. Npr jaz mam svojo alfo sporihtano z spojleri itd. ampak vem da bi se jih ogromno zmrdovalo nad avtom, ker pač ni orginal. ..No kako je kaj s tem, estetika je širok pojem po mojem tako, da ne gre takoj pri apriori vsaka stvar v riževo polje in hondo varijanto Lp pozdrav vsem :D
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Saj ni res, so nekatere stvari, ki zelo pašejo na Alfe in za take te noben ne bo obsojal. Samo na avte ne sodijo raznorazni doma narejeni podaljški, spojlerji, ledice itd. In to velja tudi za Honde, ki so v osnovi lepi avtomobili, ki pa jih določeni osebki pretvorijo v skorpucala.

Avto največ polepša pravilen izbor felten, pa kakšni diskretni pragovi, spet odvisno od avta, pa tudi kakšen spojler paše gor.
Fun is not a straight line!
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Ne vem, če je problem ravno v original/neoriginal. Sam bi rekel, da je bolj problem v tem, da je Alfa že sama po sebi v dizajnu (vsaj zame - pa tudi za marsikaterega Alfista, pa tudi nealfista) boljša od večine drugih vozil na trgu. Zaradi tega je potem tudi stylanje manj potrebno / in tako tudi v očeh fanov manj zaželjeno.

Recept za stylanje Alfe po mojem sloni na bazi minimalizma. Ni treba veliko plastike basat na avto, ki je že sam v osnovi lep. Z večjimi posegi spremeniš linije avtu - in Alfi tega pač ni treba.

Osnovne stvari pri stylanju Alfe so zame:
- večje felge (lite itak)
- morda rahlo nižanje + takrat nujno tršanje vzmetenja
- mali spojler na zadku (t.i. "Lippe" v Nemščini)
- malo "podaljšani" pragovi
- temnenje šip
- krom nastavek na izpuh

Vse je pa potem itak odvisno od tipa /letnika avta.
Recimo na 156 pašejo pragovi, res majhen spojlerček zadaj, 17" felge... kak majhen podaljšek odbijača spodaj - ampak vse na minimum.

Kaj več se mi zdi da tudi na druge Alfine avte ne gre najbolj. Morda še GTA style sprednje luči. Razne neon antence, alu predpražniki, "športna" navlaka plastik-alu pedali, barvne menjalnik ročke, luknje v pokrov motorja in blatnikov... pač meni ne sedejo najbolj.
V večini primerov se pa nad tem tudi ne zgražam. Vsakemu kar mu paše - saj je konec koncev njegov avto.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Unicorn napisal/-a:Ne vem, če je problem ravno v original/neoriginal. Sam bi rekel, da je bolj problem v tem, da je Alfa že sama po sebi v dizajnu (vsaj zame - pa tudi za marsikaterega Alfista, pa tudi nealfista) boljša od večine drugih vozil na trgu. Zaradi tega je potem tudi stylanje manj potrebno / in tako tudi v očeh fanov manj zaželjeno.

Recept za stylanje Alfe po mojem sloni na bazi minimalizma. Ni treba veliko plastike basat na avto, ki je že sam v osnovi lep. Z večjimi posegi spremeniš linije avtu - in Alfi tega pač ni treba.

Osnovne stvari pri stylanju Alfe so zame:
- večje felge (lite itak)
- morda rahlo nižanje + takrat nujno tršanje vzmetenja
- mali spojler na zadku (t.i. "Lippe" v Nemščini)
- malo "podaljšani" pragovi
- temnenje šip
- krom nastavek na izpuh

Vse je pa potem itak odvisno od tipa /letnika avta.
Recimo na 156 pašejo pragovi, res majhen spojlerček zadaj, 17" felge... kak majhen podaljšek odbijača spodaj - ampak vse na minimum.

Kaj več se mi zdi da tudi na druge Alfine avte ne gre najbolj. Morda še GTA style sprednje luči. Razne neon antence, alu predpražniki, "športna" navlaka plastik-alu pedali, barvne menjalnik ročke, luknje v pokrov motorja in blatnikov... pač meni ne sedejo najbolj.
V večini primerov se pa nad tem tudi ne zgražam. Vsakemu kar mu paše - saj je konec koncev njegov avto.
Se popolnoma strinjam =D> za mene osebno najbolj na alfo pašejo nekateri original spoilerji zadi, spredi kak decenten podalšej (minimalen), kakšni original sportspack pragovi npr. za 156 pa za mene kar avto najlepši naredi - nižanje :D pa ne malo :lol:
ranso
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Če Apr 19, 2007 6:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okoli mb

Unicorn napisal/-a:Ne vem, če je problem ravno v original/neoriginal. Sam bi rekel, da je bolj problem v tem, da je Alfa že sama po sebi v dizajnu (vsaj zame - pa tudi za marsikaterega Alfista, pa tudi nealfista) boljša od večine drugih vozil na trgu. Zaradi tega je potem tudi stylanje manj potrebno / in tako tudi v očeh fanov manj zaželjeno.

Recept za stylanje Alfe po mojem sloni na bazi minimalizma. Ni treba veliko plastike basat na avto, ki je že sam v osnovi lep. Z večjimi posegi spremeniš linije avtu - in Alfi tega pač ni treba.

Osnovne stvari pri stylanju Alfe so zame:
- večje felge (lite itak)
- morda rahlo nižanje + takrat nujno tršanje vzmetenja
- mali spojler na zadku (t.i. "Lippe" v Nemščini)
- malo "podaljšani" pragovi
- temnenje šip
- krom nastavek na izpuh

Vse je pa potem itak odvisno od tipa /letnika avta.
Recimo na 156 pašejo pragovi, res majhen spojlerček zadaj, 17" felge... kak majhen podaljšek odbijača spodaj - ampak vse na minimum.

Kaj več se mi zdi da tudi na druge Alfine avte ne gre najbolj. Morda še GTA style sprednje luči. Razne neon antence, alu predpražniki, "športna" navlaka plastik-alu pedali, barvne menjalnik ročke, luknje v pokrov motorja in blatnikov... pač meni ne sedejo najbolj.
V večini primerov se pa nad tem tudi ne zgražam. Vsakemu kar mu paše - saj je konec koncev njegov avto.
kr pošteno napisano, neon pa to itak da ne!..Kar sem pa videl spojlerjev je pa nekaj lepih in tud v podaljšku z linijo. Res pa da je tega zelo malo, moreš res iskat, da se razumemo jaz tud nisem fan raznih predator in terminator varijant.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

No daj objavi kako slikco, bomo iskreni ;)
Fun is not a straight line!
ranso
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Če Apr 19, 2007 6:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: okoli mb

Vocko napisal/-a:No daj objavi kako slikco, bomo iskreni ;)
čakam še na neke dele, obljubim pa da bom ko bom mel vse
blazp
Alfist
Alfist
Prispevkov: 361
Pridružen: Če Sep 20, 2007 3:13 pm

Jaz pravim da če je delano z okusom in mejah normale, ne more biti grdo.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Lepota je relativna, je pa res, da če ni preveč načičkano, zna zgledati super
Fun is not a straight line!
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

V veliki večini se kr strinjam z Unicornom, imam pa še eno stvar ki pa večini ni všeč, ampak na rdečih in črnih avtomobilih neverjetno do izraza pridejo kromirane felgice.. Če bo dnarja dost jih bom mel, ker tako kot je Unicorn reku, lastnik sam odloča :wink:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

kle sm pa jaz med manj tolerantnimi :mrgreen:
niso mi všeč skor kakršne koli modifikacije, učasih že felge ne.
to pomoje zato ker je po sloveniji kr velik predelanih teh malih kratkih avtorčkov ala clio, punto, 206, megane, honda, in to zame vse zgleda kot iz kinder jajčka :lol:
pol gre pa en take stvari počet na alfo se mi zdi kot oskrunitev svetosti :D
en prjatu ma pa bravota res z okusom zrihtanga in res ne morm rečt nč čez njega in tud alfisti na tem forumu mislm da zaenkrat še nč pretiranga nism vidu sam osebno nebi nikol...
pameti nobenmu ne bom solil, si pa mislim svoje ko vidm kej tazga 8)
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Nekaj takega se mi zdi še sprejemljivo(v bistvu mi je kr všeč...), kar je pa preveč je pa preveč...

Slika
Slika
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

se strinjam s tabo mali :D

ta je zelo lepa =D> =D> =D>
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

No evo, okusno porihtana, brez pretirane navlake. Pa še zmeraj je dost drugačna, da ima lastnik unikat.
Fun is not a straight line!
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

no no, te veke za uči so še vedn nagravžne. kere feltne pa ma to?
666
Odgovori
  • Informacija