Težave z ventilacijo / klimo

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Kdo mogoče ve, koliko pride nov senzor (tipalo) klime, ker ga na eperu ne najdem :doubt:
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Anyone? Ker grem danes mnda iskat enga v razsuto 156 da vem kolk mu dam za tist... Zanima me tud, kolk je vredno rabljeno stikalo za žmigavce?
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Exorcist napisal/-a:Kdo mogoče ve, koliko pride nov senzor (tipalo) klime, ker ga na eperu ne najdem :doubt:
A maš isti problem kot jaz???
Alfist po duši!!
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Ma ja :doubt: včeraj ko sem se pelu v mb sem mislu da se mi bo zmesalo, ke se mi je skos rosila šipa in sem lahko mel temp samo na vroče, ne na delno :roll: sem pa zmenjen z enim in grem mnda jutr iskat ta senzor, v petek ga pa zamenjam in ti povem, če je to vzrok...

EDIT: s tem, da men klima dela, ampak resda bolj slabo :?
alfaboy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 235
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 10:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

No, poročaj....
Alfist po duši!!
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Alfa kot alfa... danes je zadeva začela nazaj delat :D parkrat sem s prstom frcnu po tistih režah, zavrtel gumbe in temperatura sedaj dela normalno :P vprašanje je, kako dolgo bo...
malini
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Okt 09, 2006 1:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Pozdravljeni!

Imama podoben problem na alfi 156 1.8TS, l.99 kot je opisan v tej temi. Vendar pri meni samo piha topel zrak, tudi če dam na ročno kontrolo ventilacije. Klima dela in se vklopi, saj se sliši vklop kompresorja in tudi hladi, saj so cevi v motornem prostoru hladne ko ta deluje. Vendar ne pride nč hladnega zraka v kabino vozila, le topel.

Tako da je vožnja z avtom v teh vročih dneh z delujočim gretjem kr nadležna stvar zato vas prosim za pomoč in nasvete za odpravo napake.

lp M.
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

verjetno eden od servomotorjev ki premika loputo toplo hladno ne deluje
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
malini
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Okt 09, 2006 1:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Ka se bi dalo dobiti kake skice - načrte kje se nahajoj ti servomotorji, kr sm že včeraj razdru pol armature pa nism nč pogruntu pa najdu.

Lp.
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm tam pri pedalih ko vidis pec morata biti 2, ian na drugi strani tudi 2 ce se ne motim, je prisraufan na kompletno pecko, potem pa ima vzvodeki so pritrjeni na lopute-spodaj glej in prestavljaj smer zraka gor dol, ali pa vroce hladno in bos takoj videl kateri je hin
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
malini
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Okt 09, 2006 1:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Crazy Alfista hvala za pomoč, mi je ratalo najdet motorček ki ne dela. Krivec za napako pa je bil motorček ki odpira laputo za toplo / hladno. Zdej sam še najdem tak motorček na odpadu ker nov je kr precej drag.

Lp. M
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

probaj ga odpret, ce se ni samo zataknil, na tak nacin se jih je kar nekaj resilo, ce pa se ne bo dalo, pa potem drugega not
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Meni je pri 156 tudi zacelo podobno dogajat :? Imam na mlacno, zacne gret in se ne ustavi, dam na manj, zacne pihat mrzlo in se ne ustavi... Senzor v kabini? Samo kako se zamenja hudica? Sem razdrl konzolo in ne vidim nacina kako dobiti panel klime ven brez da vsaj se kovinski nosilec odsraufam, ta pa ima vijake skrite precej :?
Avto je pa 2000 letnik
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Imam mogoče jst isti problem, klima mi je kar na enkrat nehala hladit, kompresor se prižge... Al kaj bi lahko še blo?
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

jas sem imel problem da se je temperatura sama dvigovala, ventilacija sama dodajala itd... sedaj ko prizgem avto zjutraj, se nastavi sama na kr nekaj, potem pa po parih kilometrih tako kot sem jo postil prejsni dan. tribes? jo ze spomin malo daje? :mrgreen:


ce bo ker rabil imam jas en senzor notranje temperature, ki se nahaja v kompleksu kjer se nastavlja klima. gre pa za 156 FL.

LP Lucky
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Odgovori
  • Informacija