Motor 140°C

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Včeraj popoldan se mi je pojavil velik problem na alfi in sicer peljal sem se na Roglo in se mi je na četrt poti izpisalo na ekrančku previsoka temperatura motorja in pogledam na termometer in res je bil na 140 stopinj. Tako sem počakal da se motor ohladi. Potem sem nadaljeval pot in po kakem kilometru spet :(
Ventilator je pa delal ampak se je ugasnil nekje na 110-115 stopinj.
Je to normalno?
Kaj bi lahko bilo narobe?
Je možno da je termostat zatajil?

Hladilne tekočine je dosti na max., olja je tudi dosti..
Potem drugič ko je spet prišlo skoraj do 140 stopinj sem počakal in se mi je prižgala luška za motor in javi sedaj napako na motorju.
Je to nevarno?
Kaj bi lahko bilo še to narobe?

Vem da ga moram peljati priklopit na tester, ampak me prej zanima kaj bi lahko bilo narobe iz vaših izkušenj :?:
Kiki
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Najverjetneje je termostat ostal v zaprtem položaju, malo manj pogosta okvara, kot da ne zapira več do konca. Vsekakor pa je nadaljna vožnja zelo rizična.
Emperor of The Dark Realm
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Zanimivo je predvsem to, da ti je izklapljalo ventilator pri 110-115 stopinjah. Ventilator vžiga računalnik motorja in tudi če je termostat čisto zaprt (ne gre nič vode v hladilnik) bodo ventilatorji vklučeni pri temp. malo čez 100 C*. Si preveru če voda cirkulira? Moja čisto lajična ocena je, da imaš slab hladilnik, ki ni sposoben hladit vode v vročih dneh in pa da ti je kazalec lagal za 20C*.

Ampak ne verjet vsega kar prebereš!!! :mrgreen:
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Voda cirkulira nazaj v posodo.
Da bi pa termometer kazal napačno pa dvomim ker je bila mašina zelooo vroča-žareča.
Sedaj sem zagnal avto in je laufal ene pol ure in je prišel samo do 70 stopinj, sicer se nisem nič vozil z in brez klime..
Gledal sem tudi da ima 2 ali 3 releje za ventilator je to možno?
BI lahko bil kak rele v okvari?
Kako pa ugotoviti če je termostat zatajil?
In se recimo splača hladilnik vzeti dol pa pogledat če gre voda skos oz. ga oprati?
Ima pa dva hladilnika en za drugim najbrž za klimo.
Zakaj se je pa še lučka za motor prižgala in sedaj skos gori?
Kiki
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hja... če voda kroži, potem nastavi gretje v kabini na full, šipe dol in se vozi. :D
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Ko ti teče na mestu, preveri kdaj se zgornja cev, ki gre v hladilnik segreje. Seveda tudi hladilnik potipaj. Prvi hladilnik je za klimo, drugi pa za vodo. Da cirkulira v posodo je normalno in ni važno, če je termostat odprt ali ne. Da je pa motor žarel pa vrjamem! :| Sicer bi moral prvo preverit na moji, ampak se mi zdi, da če snameš konektor na termostatu, takoj štarta prva stopnja ventilatorja, čez nekaj sekund pa še druga. Tako lahko preveriš releje in njihovo (ne)delovanje.

Lučka pa gori zaradi napake, ki se je zgodila. Pel na tester in ti bo lahko povedal kaj se je zgodilo.

Je pa res dobro vedet, da če se ti to kdaj zgodi, moraš izklopit klimo, odpret okna in gretje na Full. Sicer tebi rata mal bol topl, motor ti bo pa sigurno hvaležen! :lol:
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Pregledal elektroniko in releje in funkcionira. Akumulator sem izklopil za kako uro in ko sem dal nazaj klemo in vklopil motor je par sekund lučka gorela za motor potem pa se je izklopila. No kasneje se je pa spet prižgala.
Ko vklopim klimo se ventilator tudi takoj vklopi.

Šel sem malo na probno vožnjo in je na ravni cesti z malo hribčki po 30km prišel termometer na 90°C, hribi pa ga izmučijo :?

Ogledal sem si tudi stanje hladilnika in sem šel s prstom po satovju na strani mašine ine se je kr odluščil-sesuval sproti. Zgleda je zanič ker se kar odlušči :(
Na zunanji strani je pa dober ker se satovje drži, slab je samo na strani mašine.
Zanima me ko se menja hladilnik se menja tudi drugi hladilnik (manjši) za klimo ali samo ta večji za motor?
Mogoče kdo ve približno ceno novega?

Jutri ga pa peljem tako na tester.
Kiki
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

daj termostat ven in ga vrži v pisker vode, nato ga kuhaj in opazuj če se odpre. Sicer pa ga lahko poleti pustiš zunaj.
Ne moram verjet da imaš znotraj tako slab hladilnik na 156 ki je razmeroma nov avto...
Uroš
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Če je hladilnik tak ga kar zamenjaj.


Slika

Slika

Slika

Mene je stal Magneti Marelli-jev nekaj čez 200€ če me spomin ne zapušča.

Slika


Hladilnika za klimo ti pa ni potrebno menjat.
Slika Slika Freude Am Fahren
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

V takem stanju sicer ni, ampak če bi s prstom drgnil ob sita bi bilo potem nekako tako kot na zgornjih slikah.

Samo ena zanimivost. Včeraj zvečer sem odklopil minus klemo iz akumulatorja in ga tako pustil čez noč. Danes dopoldan sem kleme dal nazaj in zagnal motor. Začuda lučka za motor ne gori več, pojavi se samo ko dam kontakt in ko zaženem ugasne. Vsaj nekaj hehe :lol:

No potem sem naredil ene 60km in je bila temp nekje med 70-90stopinj.
Nisem pa probal iti spet na kakšen hrib da bi ga zmantral...
V glavnem pogledal bom še termostat in bom videl kako bo, mogoče se odločim celo za nov hladilnik ali pa ga bom očistil in bom mirno spal.

Res vsem Hvala za pomoč, ko pa odkrijem napako pa poročam.
Kiki
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Hladilnik boš na žalost moral kar zamenjat! Strošek cca 200€ + delo. Se je meni isto dogajalo, ko sem s prstom potegnu po satovju.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lahko pa počakaš da bo škrbast kot tale na sliki, se mi zdi da ne razumeš, da je to nujen poseg. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
KikiTron
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: To Sep 04, 2007 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Definitivno bom v kratkemzamenjal hladilnik z novim.
Zanima me še samo, če je treba za demontažo in montažo hladilnika vzeti sprednji odbijač dol?
Kiki
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Odbijač je treba demontirat za menjavo hladilnika.
Slika Slika Freude Am Fahren
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Ni potrebno!
Odgovori
  • Informacija