Prosti tek motorja 2.5 V6

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Torej gre za 2.5 V6 motor, pri katerem mi nihajo obrati v prostem teku za nekje 40-50 obr. (med 680 in 720 oz. 730), kar pa naj nebi bilo normalno.
Predhodno menjan že LMM, sonda, termostat, očiščena loputa...

Vse je bilo lepo in prav do sedaj, ko sem si dal vgraditi plinsko napeljavo, ker mi včasih avto crkne v prostem teku z LPG, z becinom se to ne dogaja. Sicer obrati malo zanihajo, vendar avto ne vgasne.

Kakorkoli, kaj bi lahko bil razlog temu nihanju obratov, ker normalno naj bi motor nihal v prostem teku za nekje 10 do 20 obr/min. :?:

Kakšne ideje :?:

El barto kako je pri tvoji alfici z obrati?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Precej podobno, mogoče malenkost manjše nihanje (cirknila ni še nikoli, razen ko sem odklopil MAF).
Eventuelno lahko očistiš sesalno loputo a to je zelo kočljivo delo, ker mimogrede lahko polomiš prenos in menaš komplet za 1000€ #-o .
Tako da je čiščenje priporočljivo samo s kakšnim sprejem in brez dotikanja lopute.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Loputa je bila očiščena, tako da mi je že zmanjkalo idej, kaj je razlog takšnemu nihanju obratov.

Ugibam, če bi lahko bilo kaj na elektroniki :?:

Drugače pa, kot sem že napisal, avto crkne samo kadar ga vozim na LPG (crkne verjetno zaradi nižje kalorične vrednosti LPG-ja). Pri vožnji z bencinom avto ne crkne, ampak na računalniku se vidi nihanje krivulje prostega teka za približno 40 do 50obr, kar je preveliko nihanje!

Se komu sanja kaj bi bilo narobe oz. je mogoče kdo imel že podobne težave? :?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ali ta zadeva s plinom vsebuje se kaksen svoj racunalnik za dovajanje plina?

lahko da je kaj s tem narobe;samo ugibam :roll:

ce se ti to dogaja po vgraditvi plina in pri voznji z le tem, bi jaz peljal nazaj, kjer so instalacijo vgradili,pa naj tam preverijo zakaj se to dogaja
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Pri Xsari se je isto dogajalo po vgradnji plinske napeljave vendar ni nikoli crknila. Probaj malo dat naštelat plinski sistem.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Crazy Alfista napisal/-a:ali ta zadeva s plinom vsebuje se kaksen svoj racunalnik za dovajanje plina?

lahko da je kaj s tem narobe;samo ugibam :roll:

ce se ti to dogaja po vgraditvi plina in pri voznji z le tem, bi jaz peljal nazaj, kjer so instalacijo vgradili,pa naj tam preverijo zakaj se to dogaja
Plinski del ima svojo elektroniko (99% prepričan)
Na naši 2.0 Turbo teh težav ni bilo nikoli, na thesisu tudi ne. Upam, si trditi, da je na plinu bolj mirno delovanje motorja.
Je pa res, da je odvisno koliko časa so si vzeli za nastavljanje parametrov plinskega delovanja.
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Plinski sistem ima svoj računalnik. Sem jim avto peljal že nazaj, kjer sva z mehanikom skušala na hitro ponovno nastavit parametre, vendar neuspešno.

Glede nastavitve računalnika še nismo zaključili, vendar je nekoliko moteče, da v prostem teku nihajo obrati za nekje 40-50 obratov, kar je preveč.

Še enkrat sprašujem, če bi se komu sanjalo zakaj nihajo obrati (na bencin ali LPG, v vsakem primeru nihajo) za 40 do 50 obr. in ne za 10-20, kot naj bi bilo normalno!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

imas klimo vklopljeno ko se to dogaja?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ne, brez klime.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kdaj si menjal svecke?
mozno da ne gre po vseh sestih, in se motor zaletava
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Glavni servis opravljen pred 17.000. Motor drugače dela po vseh 6 cilindrih in se ne zaletava, samo nihanje obratov +-40 obratov in to je to.
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

No, pa mi je le uspelo rešiti problem. =D> Razlog za nihanje obratov je bila majha špranja na izpušnem sistemu (na koncu izpušnega kolektorja), kjer je uhajalo malo plina (pa ne LPGja) in kot se kaže, pokvarjen LMM. Sedaj imam sposojenega od kolega (2.0 ts) in avto ne crkuje med prostim tekom (na LPG) in tudi obrati ne nihajo. :lol:

Problem rešen!!!
vogrin500
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Jan 09, 2008 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kranj

Pri bremzanju padajo obrati in avto hoče ugasnit nato se dvignejo na 1500obratov nato pa pade spet na 500 . Ali gdo ve kaj je to??
ALJOŠA
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Zapacana loputa. Precej pa pomaga, če pri določenih verzijah odklopiš povezavo med števcem in računalnikom. Namreč alfe (vsaj 2.0 ts npr.) imajo 2 različni mapi za prosti tek, eno, ko avto miruje in eno ko se pelje oz. ko je motor v overrunu.

Več pa na:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-147 ... fix-3.html
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Odgovori
  • Informacija