Lučka za akumulator - alternator

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Danes se mi je na displayju prižgala lučka za akumulator in ostala prižgana med vožnjo. Ker se mi zdelo, da je 156 tudi bolj počasno zaverglala, sem šel menjat akumulator. Vendar lučka še vedno sveti.

A je treba samo resetirat kompjuter ali je lahko še kaj resnejšega kot akumulator?
Zadnjič spremenil blazz, dne Če Jul 31, 2008 7:06 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

lahko da je alternator ze svoh.
luka87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 17, 2008 9:20 pm

Akumulator si menjal čisto po nepotrebnem.
Pojdi do bližnega električarja, da ti zmiri koliko ti polni alternator ko je obremenjen (prižganih čim več porabnikov). Pa ti bo povedal kaj je narobe vrjetno je šev regler na alternaturju ali pa kakšna dioda. Pa čimprej popravi, da ne boš ustal sredi ceste brez elektrike.
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Pismo, sm vedu, da bi mogu prej vprašat tako sem pa samo uporabil search, našel nič pametnega in letel po akumulator.
No, pa je šlo 85 EUR u luft.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Preroške besede luka87. Dons se mi je prižgalo pol lučk na armaturi, radio mi je nehu špilat, klima je crknla in začel je smrdet po zažgani gumi.
Ustavim in kličem kolega, bil je lih na poti in diagnoza alternator zaribou.

Hvala triglav asistenci :D :D :D
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Alternator je obnovljen, majstru sem samo omenu kaj se je zgodil, mi je iz glave naštel kere lučke so se pržgale.
Mi je reku, da mi je zdej napopal not močnej diode kot so original in ima da drži.

Cena: 85 EUR (pismo, pr men je pa vse 85 EUR :) )
Zadnjič spremenil blazz, dne Pe Avg 01, 2008 5:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-če ti je star akumulator vsaj 4 leta v uporabi,je itak že proti koncu,drugače pa spremljaj forum,mogoče bo kdo potreboval kakšnega :wink: :doubt:
luka87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Jul 17, 2008 9:20 pm

blazz napisal/-a:Alternator je obnovljen, majstru sem samo omenu kaj se je zgodil, mi je iz glave naštel kere lučke so se pržgale. Vsaka čast.
Mi je reku, da mi je zdej napopal not močnej diode kot so original in ima da drži. Se že od deleč vid, da se spozna.

Cena: 85 EUR (pismo, pr men je pa vse 85 EUR :) )

Ja mojster gor ali dol. Pač je dalj časa v tem poslu in ve kateri so največji porabniki oz kateri so najbolj občutljivi na padec napetosti nobene druge znanost in.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Super... tale z močnejšimi diodami je precej dobra :D mislim, sej diode ti zdej sigurno ne bodo več crknile, maš pa veliko možnost da boš naslednjič menjal kar celo statorsko navitje :D
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Enivey, men zdej dela. Tok tok, tuch wood.

Zgornjim t.i. strokovnjakom: bom k vam naslednjič prvo avto zapeljal, da boste s prve lahko pametni in ne po bitki generali.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Bobi74
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

dela ti, vprašanje pa kolko časa. sej ti ne želim nč slabga, upam, da ti čim dlje dela kot treba. samo da ne boš v kratkem spet spraševal o lučkah tukaj na forumu. pa sploh "strokovnjaki" na forumu so ti hotl samo pomagat. kaj potem sploh sprašuješ za pomoč, če se na koncu arogantno obnašaš...sam pa sploh ne veš kaj pomen, če gori lučka ena lučka na armaturki.
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Kje je kakšna aroganca z moje strani?
Pohvalil sem uporabnika, ki sta "uganila" težavo in potem sem pohvalil štromarja, ki mi je zadevo zrihtal. Napisal sem kaj je naredil in kako je on zadevo komentiral. Pohvalil sem njegov korekten odnos in zagotovilo, da bo sedaj nekaj časa OK. Takoj so se pojavili komentarji z namigovanji na slabo opravljeno delo.
Lej, lahko bo šlo statorsko navitje v k****, ampak pol je vse skp u kurcu in je bolš, da avto prodam, ker je več v garaži kot na cesti.
Kljub navdušenju nad AR, sem pa nad mojim primerkom bolj kot ne razočaran. In če mi nekdo za male pare kvalitetno opravi svoj posel sem toliko bolj zadovoljen. Boli me k****, če bi moral vsak iz prve vedit kaj je narobe. Srečal sem že veliko mojstrov, ki naj bi se tud spoznali na svoj posel, pa smo en teden ugotavljali kakšno banalno zadevo.

Če bi pa jaz moral sam vedet, kaj pomenijo vse lučke na armaturki (mislim, tudi drugi in tretji pomen) potem pa nima smisla, da mehanik kaj ve, ane? Pripelješ mu avto, poveš kaj mu je, poveš mu kaj naj poštima in ga imaš samo zato, da si ne umažeš rok.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

no no :D brez razburjenja.. vazno da dela in naj deluje se dolgo... ce je pa za zamenjat ga pa dobis rablega za male pare :D

LP
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

vse v redu in prav, ampak ne vem zalaj ti je se zmeraj lucka svetila, ko si dal drug alternator not

vazn da ste zrihtal-hja na diodah je ap verjetno eno fazo odbilo, zamneja pa se potem kar vse diode z mocnejsimi-sicer je vecja moznost da se bo pregreval stator
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
blazz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 348
Pridružen: Po Nov 10, 2003 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

Crazy Alfista napisal/-a:vse v redu in prav, ampak ne vem zalaj ti je se zmeraj lucka svetila, ko si dal drug alternator not

vazn da ste zrihtal-hja na diodah je ap verjetno eno fazo odbilo, zamneja pa se potem kar vse diode z mocnejsimi-sicer je vecja moznost da se bo pregreval stator
Ne, ne lučka mi je svetila prej ko smo menjal akumulator.
ALFA 159 SW....Let the dream come true! Samo hočem dva auspuha.
Odgovori
  • Informacija