AR 166 - Lastnosti in mnenja

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

verjetno ti kje cev pušča ki gre iz hladilnika na turbino.
AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 2:29 am

Alfa mi je začela v ovinkih spuščati čudne glasove in sprednje leve gume, hkrati pa avto v ovinkih malce poplesuje (se ne drži ceste kot je v navadi). Seveda sem dal 166 na kanal in kaj hitro ugotovil problem. Obe sprednji kolesi imata kar precej "lufta". Roke ne morajo biti problematične, saj sem jih pred kratkim menjal, pa tudi sedaj sem gledal in so OK. Sem peljal Italijanko do nekega popoldanca, ki mi je dejal, da je za nastal problem kriva volanska letev. Sem jo že hotel menjati pa nisem čisto prepričan. Zanima me še vaše mnenje kaj bi lahko bilo narobe, da še enkrat sam preverim. Jaz sumim na končnike od volanske letve, popoldanec pa je dejal, da so OK ter dodal, da je kriva letev, ker se slednja premika navznoter. Hja, ta zadnja trditev mi je pa dala misliti :D Prosil bi torej za ansvet, kaj naj pogledam, da bom dejansko videl kje je problem, letev je le draga in je ne bi rad menjal brez veze.

Hvala za nasvete, res jih nujno potrebujem, lufta je preveč za varno vožnjo po AC, kjer vsak dan naredim po 100km. :P
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Dokaj enostavno, nekdo naj ti malo z volanom miga, ti pa opazuj kolesace se temu primerno premikajo, obenem pa poglej, da se slucajno samo ohisje letve ne premika. Najlazje bos to izvajal, ce bo alfica na kanalu.
Splaca se ti pa vse dele obes preguncat s kakim vzvodom (po domače s pajserjm).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 2:29 am

Še enkrat sem vse pregledal in morem priznati, da ima popoldanec kar prav. Ko nekdo malce miga z volanom ti pa gledaš zgleda vse OK. Potem pa treseš kolo je pa jasno, da je kriva letev. Končnika sta tokrat na mojo žalost dobra. Joj, te Alfe :roll:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pa si res sigurn, da ni samo nosilec letve (sem enkrat gledal tako 75-ko, kjer se je ohišje letve premikalo za kak cm), ali pa kot sem sam imel zračnost v samem volanskem drogu zaradi nezategnjene matice.
Pač vse našteto ne stane nič, letev pa kar precej.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 2:29 am

El Barto napisal/-a:Pa si res sigurn, da ni samo nosilec letve (sem enkrat gledal tako 75-ko, kjer se je ohišje letve premikalo za kak cm), ali pa kot sem sam imel zračnost v samem volanskem drogu zaradi nezategnjene matice.
Pač vse našteto ne stane nič, letev pa kar precej.
Sem skraj prepričan, saj je pri obeh kolesih ista zgodba. Edina razlika je, da je v desnem še nekaj več "lufta", v ovinkih se sliši že kar močno pokanje, ko ga malce pritisnem pa se opazi še precej slabši oprijem. Vse je trdno kot mora biti, le letev ima luft (levo, desno), ko iz kanala stresem kolo. Sam volan recimo nima nič lufta. Kaj praviš, je letev?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Na daljavo ne pravim nič, ker če ne morem vsega tega v živo preverit. Iz napisanega pa tudi bolj težko razberem kaj hočeš povedat.
Obenem ne pozabi, da ima volanska letev tudi notranja zgloba pod manšeto/harmoniko:
Slika

Poskusimo takole:
1. kaj se zgodi, če malo obrneš volan (kolesa mirujejo, se premikajo z volanom)
2. če z roko premakneš eno kolo ali se drugo tudi toliko premakne oz. sledi premiku
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

če bo kdo rabil zgornjo -desno roko za 166 naj mi javi na pm. Mam eno novo ugodno
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

malo offtopic - sam zanima me kateri mehanik dela ob sobotah v LJ in okolici ?
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Tu pri meni se je pojavil problem. Se včeraj peljemo po avtocesti malo daljšo turo,in se avto čudno obnaša, sem ga moral z volanom kar lovit da je peljal ravno.Sem si mislil pa ne spet kakšna vilca al pa kaj podobnega. Sem dans avto dvignil in obrnil volan do konca in na silo zmigal kolo, na kar ugotovim, da ima notranji zglob na volanu luft. sem klical trgovino z avtodeli ,notranji zglob imeli na zalog, tako da me jutri čaka šraufanje. Stal me je 23e.

še slikica dela

Slika
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Nujno !!

crknilo mi je okno na sovoznikovi strani.
Odprlo se je, zapret se pa ne da.

Odstranil sem tapeto, zdaj bi pa prosil če mi poveste katera dva vijaka
je potrebno odviti da lahko ročno vsaj zaprem okno !?!?!

hvalaaaaaaa
AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Dec 12, 2010 2:29 am

El Barto napisal/-a:Na daljavo ne pravim nič, ker če ne morem vsega tega v živo preverit. Iz napisanega pa tudi bolj težko razberem kaj hočeš povedat.
Obenem ne pozabi, da ima volanska letev tudi notranja zgloba pod manšeto/harmoniko:
Slika

Poskusimo takole:
1. kaj se zgodi, če malo obrneš volan (kolesa mirujejo, se premikajo z volanom)
2. če z roko premakneš eno kolo ali se drugo tudi toliko premakne oz. sledi premiku
Po malce temelitejšem pregledu in tvojih nasvetih smo ugotovili, da sta resšla notranja zgloba. Na srečo. Na tem mestu se ti zahvaljujem za pomoč, dolžan sem ti najmanj kakšen "six-pack".

Vivora, tebe bi pa prosil, če mi zaupaš ,kje si nabavil končnik. Bomo zamenjali naslednji teden, zadnji čas.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ni problema :)

Važno, da se je našlo prvi problem, ki ni tako težko za odpravit in tudi drag ni.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

AR napisal/-a:
El Barto napisal/-a:Na daljavo ne pravim nič, ker če ne morem vsega tega v živo preverit. Iz napisanega pa tudi bolj težko razberem kaj hočeš povedat.
Obenem ne pozabi, da ima volanska letev tudi notranja zgloba pod manšeto/harmoniko:
Slika

Poskusimo takole:
1. kaj se zgodi, če malo obrneš volan (kolesa mirujejo, se premikajo z volanom)
2. če z roko premakneš eno kolo ali se drugo tudi toliko premakne oz. sledi premiku
Po malce temelitejšem pregledu in tvojih nasvetih smo ugotovili, da sta resšla notranja zgloba. Na srečo. Na tem mestu se ti zahvaljujem za pomoč, dolžan sem ti najmanj kakšen "six-pack".

Vivora, tebe bi pa prosil, če mi zaupaš ,kje si nabavil končnik. Bomo zamenjali naslednji teden, zadnji čas.

Jaz sem to nabavil pri Regnemerju. Drugače pa sem videl da najdeš na spletu tud kaj.
http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... rupa=-SD01
fiatseba
Alfist
Alfist
Prispevkov: 482
Pridružen: To Jan 10, 2006 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ležaj na glavni gredi se mi sliš, pa me zanima kok loh kej stroškov pričakujem prbližno če se komu kaj sanja
Zadnjič spremenil fiatseba, dne Ne Avg 14, 2011 11:29 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Odgovori
  • Informacija