Težava / Problem z brisalci - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

dorian23
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 6:18 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pred nekaj dnevi se m naletel na hudo neurje ko sem se vračal iz portoroža.Moram reči ,da je bila vožja zelo nadležna in rahlo zastrašujoča zaradi počasnega brisanja brisalcev.Prisiljen sem bil ustaviti na omv-eju in počakati 1 uro da so se razmere umirile.Nekaj dni kasneje sem na očetovem avtu(nissan patrol) uklopil max hitrost brisalcev ter na moji alfi.Opazil sem neverjetno razliko v hitrosti brisanja!Avto je star 2 leti in me čudi,da se motorček tako obnaša(gumice so nove)Kam na servis?kateri motorček?koliko denarja?

hvala za odgovore
Uporabniški avatar
J`Mavr0
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Jul 02, 2007 10:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

S kot si?

Jaz hodim iz mb-ja k Stepančiču...

lp;
Jernej
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ponavadi ni proble motorcek ampak mehanizem brisalcev-med puse stece voda in pocasi ti zaribava in na koncu ko zariba al ti prekuri motorcek ali pa mehanizem polomi-no saj tako je pri vw ki je itak standarda napaka

mehanizem dol odsraufat, zadevo pogret da se sploh vrti, odpret in na novo namazat in imas mir
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
dorian23
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 6:18 pm
Član Alfa Kluba: 0

sem iz ljubljane.do zdaj sem bil samo pri autocomercu,nisem bil ravno zadovoljen.
makz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 04, 2007 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kr

res se cudim, enkrat mi brisalci delajo, enkrat crknejo, cez 1 dan spet delajo...mogoce kdo ve kaj je to? btw zadnji brisalec zmeraj dela :)
avto je 147 jtd 2005
Blazni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Nov 25, 2008 3:38 pm

Pojma nimam. Tut js mam zanimiv problem. Sumim senzor za dez... obcasno se mi brisalci ustavijo na sredini šipe. In pol jovo na novo jih je treba ugasnt in se 1x prizgat.
makz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 04, 2007 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kr

zanimivo :) sam jest tud senzorja za dez nimam...je bla pa res kriza k sm su po avtocesti pa so kr naenkrat nehal delat, po pa pridem dam pa zacnejo :lol:
ivica21
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Če Feb 15, 2007 1:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vic

Izmeri ce dobis elektriko na motorcku.Ce tja pride je potem motorcek v okvari.Podobna napaka kot pri cliotih.
makz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 04, 2007 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kr

je dons stromar use razstavu, varovalke so uredu, motorcek uredu, strom ne pride do motorcka zgleda...ksna ideja?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

d ni rocka zanic pod volanom
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
makz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 04, 2007 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kr

ni, ker vse ostalo dela, pranjep prednje sipe, zadni brisalc...
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

Ej nimam ideje, čuden primer pa imaš ja. Če varovalke ne bi bile vredu, pol ti sploh ne bi delali brisalci, ne pa da enkrat delajo enkrat ne. Zgleda da kot si že sam ugotovil štrom ne pride do motorčka oz. se prekinja nekje stik. Kabel kje nacvikan??
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Meni so se stalno zatikali, obstali na sredini šipe, se med delovanjem v intervalnem nacinu izklapljali ...

Kriva pa je bila mast na rotorju oz. kontaktih rotorja. To sem dobro ocistil in sestavil nazaj.
Sem pa zadnjic videl puntota z enakim problemom, tako da je problem v koncernu zgleda.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Blazni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: To Nov 25, 2008 3:38 pm

mucy svaka čast!
makz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Jul 04, 2007 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kr

zgleda bom mogu stromarju pelat da gre po napeljavi...en kp enga dela pomoje :) pa dnarja tud #-o
Odgovori
  • Informacija