Prevezava avtoradia alfa 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zanima me ali je že komu uspelo, prevezati radio, da bi ga lahko pižgal brez kontakta, in obenem ko daš kontakt in vzameš vgasne, torej tako kot dela originalni pač.... prosim za nasvetep
Alfa 147ŠiŠmiŠ
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ka ši ni noben delo prevezave???
Alfa 147ŠiŠmiŠ
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Očitno še ne. Sam sem zamnjal originalni radio, namesto njega pa dal not SCOTT(DVD) z LCD displajem. Zadeva dela, vendar problem. Radio dela normalno, je pod stalnim tokom, torej to pomeni, da ga vgasem samo ročno, pa še potem mi gorijo lučke na njem.
Sem se pogovarjal z elekričarjem, da naj poskusim z prevezavo na luči. Luči se namreč prižgejo s kontaktom, vgasnejo pa ko odvzameš kontakt. Sam mislim, da potem brez kontakta nebo igral. Nisem pa še probal.
Mogoče pa je namig.
Slika
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ja, itak to gre ali pa da ga vežeš na kontakt. samo problem je ker moraš imeti kontakt da je radio prižgan ((če nekoga čakaš neboš imel kontakta recimo 1 uro) in bi rad vezal da ko je avto ugasnjen, še vedno prižgem avtoradio. očitno bo problem. l.p.
Alfa 147ŠiŠmiŠ
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

Če se prav spomnim, je situacija taka:
Za priklop avtoradia imaš eurokonektor, ki ima za napajanje eno črno žico (-) ter rumeno (+) in rdečo (+). Rdeča je stalno pod napetostjo, tudi kadar je kontakt izključen (skrbi za to, da se ohranijo nastavitve avtoradia in shranjene postaje v spominu). Rumena služi za napajanje avtoradia in je pod napetostjo samo takrat, kadar je avto v pogonu (oz. je vključen kontakt).

Naredi mostiček med rdečo in rumeno, pa bo radio imel stalen tok in bo delal tudi brez kontakta. Seveda se ne bo ugasnil, ko boš izklopil kontakt.
Odštevamo čas do nove alfe...
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

no to sem jaz naredil, rdečo in rumeno žico skup, pa dela, ampak je problem. Radio je pod stalnim tokom, torej to pomeni da če ima radio kake kontrolne lučke ali display (kot pri meni) je skoz prižgan in mi tako prazne akumulator.
Slika
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ali tvoj radio ima ploščico za odstranit? Če jo ima lahko poskusiš odstranit ploščico ko greš ven iz avta, če konektor zadaj na ploščici ne bo imel stika ti tudi nobena lučka ne more svetit in porabljati energije.

Sicer imam sam navaden radio brez lcdja vendar se da nastavit da se sam popolnoma ugasne po določenem časovnem zamiku. Izbiram lahko dolžino zamika ali na nastavim da je display prižgan - jaz imam tam samo uro. Ima tvoj avtoradio takšno funkcijo? Malce pobrskaj po navodilih.
I love the smell of petrol in the morning.
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

DanijelSipek napisal/-a:no to sem jaz naredil, rdečo in rumeno žico skup, pa dela, ampak je problem. Radio je pod stalnim tokom, torej to pomeni da če ima radio kake kontrolne lučke ali display (kot pri meni) je skoz prižgan in mi tako prazne akumulator.
probaj tipko za ugašanje radia držati 3 sekunde pa se bo vse vgasnilo.
Alfa 147ŠiŠmiŠ
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

aja... poanta je v tem da original radio omogoča vklop z kontaktom in obbenem brez da bi imel ključ notri. l.p.
Alfa 147ŠiŠmiŠ
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

V avto imam namreč DVD SCOTT, tako da ploščice nima, tud tipka za vgasnit, ki jo držim tri sekunde je edina ki ugasne radio.
Originalni radio je nekako z računalnikom povezan, od kje dobiva komande. Ker če imaš originalni radio prižgan, se čez določen čas sam ugasne (economy mode), sedaj pa tega ni.
Slika
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

in problemčič je začasno rešen, radio sem zvezal preko stikala ( ki ga imam v majhnem predalčku pod radiem) in tako radio prižigam na ključ, če pa stikalo obrnem pa lahko radio prižgem brez da bi bil kluč ... to je bila najcenejša in enostavna rešitev
Alfa 147ŠiŠmiŠ
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

a je kdo probu zvezat neoriginalen radio da bi se prizigal ko das kontak ?
zipri
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Sr Jan 07, 2009 5:52 pm

js mam pa problem ko moram originalni radio prižigati in ugašati ročno s pritiski na gumb. Se da kaj prevezati da bi delal na kontakt in ročno?
Uporabniški avatar
Alfa Dog
Alfist
Alfist
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Mar 25, 2007 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Pivka, Ljubljana

WiTBoY napisal/-a:a je kdo probu zvezat neoriginalen radio da bi se prizigal ko das kontak ?
Saj je že po defaultu tako - če ga pravilno priklopiš, seveda.
Odštevamo čas do nove alfe...
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

zipri napisal/-a:js mam pa problem ko moram originalni radio prižigati in ugašati ročno s pritiski na gumb. Se da kaj prevezati da bi delal na kontakt in ročno?
Mogoče je treba pa sam na radiu naštimat...saj u astri vem da se da to izklopt...
Odgovori
  • Informacija