Čudno obnašanje žmigavcev

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Pozdravljeni,
Pred nekaj tedni so se mi žmigavci na moji AR 156, letnik 2002 (novejši model) začeli čudno obnašat. Mislim, da je vzrok v tem, da sem enkrat nenamenoma, imel desno koleno na gumbu za žmigavec, se pravi, da je bil gumb pritisnjen. Od takrat mi migavci sploh ne utripajo, pač pa kr gorijo. Če recimo pritisnem gumb za vse 4 žmigavce, le ti ne žmigajo, pač pa gorijo, podobno v primeru ko dam levi ali desni žmigavec, žmigavec ne utripa pač pa gori. Mam tak občutek, da se zdej gumn za 4 žmigavce ne "zatakne", kot bi se moral.
Sej vsake tliko čase sicer dela, potem pa spet samo gori.
Se je komu že zgodilo kaj podobnega oziroma ima kdo kakšno idejo, kaj bi to lahko bilo in kako odpravit to nevšečnost?

lp,

ROk
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Avtomat za žmigovce crknu.

... in če prav razumem eLearn je ta stvar v samih ročkah za volanom #-o
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Jst bi za začetk varovalko zamenju,čeprav če bi šla sploh nebi delalo,ampak vseeno,včasih pa kej nelogičnega rata :wink:
Grizi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Odstrani plastiko ki pride okoli volana(mislim da so 3 vijaki s spodnje strani) in poglej rele, ki se nahaja pod to spodnjo plastiko. Sem imel pred časom podoben problem, pa sem rele(modra škatlica) iztaknil, razdrl, ga spucal in zdaj dela tako kot se zagre...
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Zdravo,
Bi znal bit to ja. Ker res včasih dela, včasih ne. Bom to danes naredil, pa javim.
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Zdravo,
Včeraj sem odpr zadevo, vendar releja nisem našel.
Ta pravega fotoaparata nisem našel, sem pa z mobitelom poslikal. Če se kdo kej zanjde s slike, mi lahko poveste, kje naj bi bil ta rele?
Slika[/img]
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

V 156 se rele nahaja čisto na vrhu pod volanom. Upam pa da veš, kako releji zgledajo :P
Grizi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Volan je "oblečen" z 2 pokrovoma - zgornji in spodnji. Rele se nahaja pod spodnjim delom pokrova (privit s 3 vijaki), takoj pod vrhom volana - v centru.



Primer releja: http://www.avtomobilizem.com/forum/file ... le_147.jpg


Upam da ti kej pomaga :wink:
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Zdravo,
Mene tale zadeva še vedno matra. Zdej občasno sicer žmigavci delajo ok, potem pa v določenem trenutku spet ne delajo. Danes sem šel spet v log za tem releju, vendar neuspešno. Verjetno sem ga našel, sam če ga želim odšraufati, bi moral cel volan dol vzet. Sem dal dol airbag, potem pa noter ni šraufa, s katerim bi dal dol volan. Mi lahko kdo pri tem pomaga?
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

brez skrbi, da je šrauf za volan :wink:

na sredini volana
Slika
Cuore Sportivo is destiny
avion
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jul 02, 2006 8:52 am

Jah sam a je to kakšen poseben tip šraufa, al pa poseben ključ? Ker jest nimam ideje, kako bi to odšraufal.
Odgovori
  • Informacija