Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

No po nekaj zapletih sem prisel na vrsto v delavnici in si sparkiral delto na dvigalo. Vse skupaj se je takoj zavleklo ker sem se isti dan vtrgal vijak na kappi... Potem pa se koncno pricel z delom ta vikend. Potegnit moram motor ven in zamenjat oljno pumpo ter odstranit balans gredi. Prenizek pritisk olja mi dela probleme...

Se zadnja slika pred pricetkom dela.

Slika

In nekaj ur kasneje. Izpusceno olje in hladilna tekocina, demontiran oljni in vodni hladilnik,
Odstranjene cevi, odklopljena instalacija, odstranjena akumulator in nosilec, demontiran odbijac...

Vse skup nic pa je sel vecji del dneva.

Slika

Slika
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Danes sem demontiral turbino. Ne ravno najbolj fletno opravilo... Ampak glede na to da nic zarjavelo je slo kar lepo narazen. Na zalost je turbo dobil zracnost in bo za obnovit... Ponovno...

Najbrz zato ker je avto imel nizek tlak olja in jaz sem ga vedno ogrevalv prostem teku. Ravno nasprotno od tega kar aem hotel naredit, da bi motor cim lepse se ulaufal.

Slika

Slika

Se vedno me pa impresionira velikost turbine. V primerjavi s kappo je gromozanska. Proper dynosaur!
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Vceraj je po se kar nekaj delovnih urah in izdatni pomoci mehanika motor prakticno sam skocil ven... (Sarkazem...)

Slika

Moram rect, da sem se pri tem spomnil na dvodelno zajlo za brzinomer... da kao da motor hitrej ven pade.

Resno... Wtf?

Demontiral sem se sredinski diferencial in snel menjalnik potem sem pa zakljucil ker sem bil ze precej utrujen. Emso ni na moji strani.

Slika
Odgovori
  • Informacija