Pušča grelec kabine

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Ja, ocitno mi pusca grelec kabine in hladilna tekocina zamaka centrali za airbage in avtomatski menjalnik.

Na e-learn mi poglavje 5020M supplementary independent heater ne deluje, tako da ne vidim koliko je dela s tem oz. na kaj moram biti pozoren.

Je kdo to ze menjal sam? Na servisu so mi rekli 3 dni dela..
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ti maš pa same probleme s tem avtom? Spet n-dnarja.... Upam da boš porihtu! JSt ti ne znam drgač svetovat.
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

ma ja, skoz mam neki..

ocitno imam nesreco z avti :(
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Res maš srečo. #-o

Če si mislil razdirat grelni element, potem si na napačnem naslovu - tisto kar gledaš je neke sorte webasto za dodatno gretje vode.
Poglej tule: Procedures > 50 AUXILIARY UNITS > 5040 AIR CONDITIONING CASING A... > 5040C air conditioner box and c... > 5040C50 air conditioner heater radiator - r+r

PS
Kdaj pomaga, če pri eLearnu izbereš drug motor ali letnik, da prideš do informacij.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Meni je tudi malenkost puščala pečka ali "Heater matrix" kot bi rekli kolegi iz AO, kjer imaš kar nekaj tem in celo podprtih s slikami.
Opazil sem da mi je proti koncu lanske zime manjkalo malenkost vode - kakšnih pol deci, deci. Čez poletje sem spremljal vodo in je bila vedno na maximumu, tako da sem že pozabil na vse skupaj, sedaj pred kakim mesecom, ko pa je spet mraz stisnil in se je uporabljalo gretje, pa sem zopet opazil da mi manjka malenkost vode. Istočasno sem pa imel hude probleme z centralnim zaklepanjem in z airbag lučko (sem pisal v drugih temah).

No ko sem končno ugotovil kje se vse skupaj nahaja (za ICS-om in pod pečko), sem opazil da je bila centrala airbaga vlažna z neko rdečo tekočino, kot tudi rele za centralno zaklepanje, ki se nahaja poleg. Tudi tla so bila vlažna povsod okoli te elektronike. Zravn je še rele za smernike in mislim da tudi brisalce vendar za to zadnje nisem prepričan.

Kupil sem rabljeno centralo za airbag in rele za centralno zaklepanje in vse je delalo kot novo. Imel sem pa namen nekako zakriti z nečim vso elektroniko, da se ne zgodi spet podoben problem vendar nisem našel nič pametnega in tako da mi je še enkrat v teh parih dneh namočilo centralo za airbag in spet mi se je prižgala lučka #-o . Potem sem vzel eno plastiko cca. 20x20 cm (pokrov plastične škatle) in jo zvil da sem z njo ustvaril kot neko streho in s tem zakril vso elektroniko. Na AO forumu sem prebral da je možna rešitev za zamašit luknjo v pečki tista tekočina, ki se jo vlije v hladilni sistem, tako da sem se odločil probat - ker mi je že sam mehanik rekel da priti do pečke je treba vzeti dol armaturo in se ne splača in, da on tega sploh ne misli menjat. :)

Mehanik mi je vlil deci neke tekočine, ki zamašuje luknje v hladilnih sistemih (ne vem točno kaj mi je vlil), gretje sem dal na maksimum in se vozil kakšno uro. Če dam gretje, se odpre nek ventil in spusti vodo skozi pečko tako da je krožila tudi ta tekočina in posledično zamašila špranjo kjer je spuščalo.

Sedaj že tri tedne (takrat sem to naredil) opažam da je voda vedno na maksimumu. Tako da mislim da je dejansko pomagalo in se je pečka zatesnila.
Nasledni korak pa je da čez čas spet pogledam pod pečko kakšno je stanje in če je kaj mokro - pa poskusil bom centralo airbaga vzeti ven in jo dobro zbrisati, ter posušiti ter nazaj priklopiti in resetirati lučko pa bom videl če je še dobra - če ne bo pa treba še tretjo centralo nekje dobiti :doubt: !

Aja še to; dobro prebrskaj AO forum, ker tam je nekdo opisal da je možno do pečke priti in jo zamenjati tudi z motornega konca, tako da ni potrebno razdirati armaturke - podprto je tudi s slikami če se ne motim.
Vseeno je treba kar nekaj stvari razdreti preden prideš do nje vendar naj bi se vseeno bolj splačalo kot pa iz kabine.

No ker sem na tem forumu že prejel kar nekaj pomoči sem se malce potrudil in našel temo s slikami - upam da ti pomaga.

TEMA: http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... atrix.html

Če hočeš videti slike moraš biti prijavljen na njihov forum.
Zato sem dve najbolj pomembne za predstavo kar gor prilepil.
Problem je baje v spoju med kovino in plastičnim delom na katerega so nataknjene cevi.
:wink:

Slika

Slika

:wink:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

HUDO!!

tocno to sem rabil..

bom tudi jaz poiskusil najprej z tisto tekocino, bi lahko vprasal mehanika, kaj tocno je ulil notri? Sej sem ze enkrat slisal za to tekocino ampak vseeno:D

Hvala se enkrat!!
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ta tekočina je tesnilec - dela preizkušeno!!!! Dobiš skoraj v vsaki avto-trgovini
Za povečanje penisa si preprosto kupite BMW in problem je rešen.Pred uporabo se posvetujte z forumskim pametnjakovičem ali pri uporabniku.
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tako kot je rekel uros86. Tekočino dobiš v vsaki avto-trgovini, vendar ne vzeti najcenejšo - kolikor vem je tudi tu dražje boljše.
Najbolj pomebno pa je da delaš po navodilih - dobro premešaš, vliješ v vroč avto in se potem nekaj časa voziš z gretjem na maksimum, da čim bolj voda kroži po pečki in s tem tudi tekočina ki bo zatesnila špranjo.

Mehanika sem pa že takrat vprašal pa je rekel da je bila neka nemška, ki je bila tudi med dražjimi, vendar se ne spomne točno katera.
Mislim da je vseeno - samo naredi po navodilih in bi moralo delati - lahko pa poskusiš kako znano firmo, če jo najdeš - že zaradi zaupanja v proizvajalca. :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

se zna zgodit, da bos potem se kiler menjal, ker zna ta zadeva zamasit prekate v pecki in v kilerju :doubt:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

mah, kolkrkoli se obrnem, vedno mam rit uzadi :(
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Če nardiš pravilno in po navodilih se to ne bi smelo narediti. Tko da brez skrbi - je pa spet bolje menjati kiler kot pa pečko...
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tudi ce je kiler 3krat drazji?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
BRLE
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Maj 17, 2007 7:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tudi če je 3x dražji - ker je delo 5x cenejše pri menjavi kilerja, kot pa pri menjavi pečke.

Čeprav kot piše na AO forumu ga je nekomu uspelo dobiti ven v 4-ih urah - če najdeš kakega tako izkušenega mehanika se pa verjetno splača menjat pečko... :doubt:
V vsaki šali je malo šale (in veliko resnice)!!!
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

Bom med vikendom dau avto v garazo (fucking dez!) prosu fotra da si umaze roke z mano in bomo vidl kaj se da narediti..
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pri 166 res se nisem menjal peci, drugace pri drugih pa je v 5 urah narejeno(sepravi armaturo na zadnje sedeze, spredej vse odklopit, in tako naprej, potem pa se vse nazaj
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Odgovori
  • Informacija