Motorno olje: Enciklopedija / Vse o olju

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Hvala za odgovor. Sej me je bol zanimalo kerega dat notri 10w -40 ali 5w-40 , mislim da bo kar 10w 40 , pa gasa . Menjam ga pa itak na 10 000 km ,popije mi ga pa praktično nič,mogoče 1-2 dl.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Je kdo poskusil tole: Total Quartz Ineo ECS na 2.0jtdm kjer pač mora biti SAE 5W-30, ACEA C2, FIAT 9.55535-S1. Specifikacija je prava, je pa smešno poceni.

No glede na specifikacijo, paše vsa ta olja. Motul je kr drag v primerjavi z totalom in shellom.

- Aral HighTronic J
- Castrol Magnatec (Professional) 5W-30 C2
- Fuchs TITAN GT1 PRO C-2
- Liqui Moly Top Tec 4200 and 4300
- Meguin Compatible and Fuel Economy 5W-30
- Motul 8100 Eco-clean 5W-30
- Shell Helix Extra
- Total Quartz Ineo ECS
- Valvoline Synpower ENV C2
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

če zaupaš v10w 40pač daj to not.

Pri visokih obremenitvah in temperaturah se pozna ker ima boljši oljni film .

če je selenia predraga maš tud druge npr castrol racing sintec 10w 60.
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

http://www.motornaolja.com/produkt/cast ... rt-10w-60/" onclick="window.open(this.href);return false;
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

jst nalivam, sicer je V6 ampak tudi kolega ki ima 2.0 JTS motor v 156ki gre po mojih stopinjah in pravi da se mu obnese super in olja motor ne popije niti deci. in sicer: jaz čez poletne mesece dajem notr selenio racing 10-60w, ki se mi je do zdaj izkazala kot ena izmed najbolših opcij za moj motor prav tako tudi pri 2.0 jTS. pozimi dajem notr motul 8100 x-cess 5-40, ker sem nekako pogruntal da racing čez zimo ni najbolša varjanta, poleg tega je pa tud fajn da počakaš da se motor ogreje, kar pa vedno nimam časa laufat avta prej 10 al pa 15 min. ugl...tudi kolega je začel nalivat v svojo motula in pravi da se mu zadeva obnese odlično. tako da če mene uprašaš bi probal tako, čez poletje racing, čez zimo motul.

lp,

d
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

10W40 olje sigurno ni vzrok za to. Za naše podnebje bo še najboljše Mobil 1 5W-50. Nudi dobro zaščito pri hladnem zagonu, in pravtako pri športnejši vožnji. Če si pa bolj umirjen pa bo kak Motul X-Cess 5W-40 solidno opravjal delo.
Selenia Racing je pa bolj tako tako olje, nič posebnega.

2.0 JTS so itak bili eni bolj problematičnih motorjev (npr. manjkanje moči, pa še ene par stvari, samo se zdaj ne spomnim...). Kolko vem je spodnji del motorja enak kot pri 2.0TS? Če je tako, je pri velikem servisu tako ali tako na tem motorju smiselno zamenjat ojnične ležaje - saj je 2.0 TS bil znan po tem da kdaj pa kdaj zariba ravno pri ojničnih ležajih.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Glede na dejstvo, da je bila tema odprta konec avgusta, je verjetno že izbral olje.

Drugače pa tako kot je napisal lizard - J/TS je enak spodnji del - torej ojnični ležaji niso ravno vzdržjiv del.
Obenem pa očitno ti J/TS-ji zdržijo manj časa v 156 ali 147, kot v 166, ali je to zaradi načinov vožnje ali pa tudi same temperaturne obremenitve zaradi manjših motornih prostorov, pa nebi znal povedat.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Ride Si Sapis
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 46
Pridružen: Če Jan 03, 2013 9:44 pm
Vozilo: Alfa Romeo 33 1.3, Alfa Romeo Alfa 155 1.8 TS, Alfa Romeo Alfa 2.0 JTS Distinctive,

Spoštovani!

Po veliko problemih, ki smo jih imeli z rumeno lučko in napako na motorju, so našo Alfo 156 2.0 JTS končno spravili v red na servisu Alfa Triglav d.o.o,. zahvaljujoč vsem mehanikom in posebej Mateju Zajcu, sprejemniku Urbanu Giderju ter Igorju Radelju ter Igorju Stibilju. Po tem, ko je bila zamenjana napeljava na motorju, tista, ki gre na vse štiri visokonapetostne tuljave in svečke ter še posebej z zamenjavo dragih 4 novih injektorjev, so se spravi dokaj normalizirale. Pri tej okvari je bil eden popolnoma neuporaben in tudi po poskusih popravila ter čiščenja, ni bilo šans za njihovo nadaljno optimalno uporabo, zato, sem se odločil za njihovo zamenjavo. Sedaj dela avto normalno, o krivcih pa raje ne bi razpravljal, saj jih najdete tudi na bencinskih servisih v obliki vsebnosti vode v bencinu. Zato sedaj po novem tankam samo še 100 in to na večjih servisih, kjer naj ne bi prihajalo do manipulacij. Utripajoča rumena lučka se za par trenutkov pokaže samo v jutranjih urah, potem pa motor po začetnem tresenju deluje dokaj normalno vse do delovne temperature.
http://www.siol.net/avtomoto/zanimivost ... vnica.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
ZGODBI NA FORUMU:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=30090" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=35&t=34095" onclick="window.open(this.href);return false;

Na začetku so mi na servisu Alfa za olje svetovali Selenia 20K z gradacijo 5W-40, ko je prišla na tržišče Selenia Star 5W-40, pa Selenia Gold 10W-40, pa so mi svetovali nove vrste, a so bile delovne temperature tega motorja JTS, ki dosega višje temperature, kot pa različica 2.0 TS, precej visoke. Zato sem se odločil za zamenjavo z drago Selenia Racing 10W-60, češ sedaj bo pa je v redu. Pri uporabi tega redkejšega olja, pa je bila poraba precej precej višja, kot pri drugih oljih. Zato mi je dober poznavalec predlagal, da poskusim še Motul 300 V Competition 15W-50, ki mi je tako zmanjšal veliko porabo Selenie, kot tudi umiril delovne temperaturein to pri vseh vrstah vožnje. Povedal mi je tudi, da bom njegovo učinkovanje ter kvaliteto opazil šele pri drugi oziroma tretji menjavi. Po vseh teh izkušnjah, tudi vam svetujem to olje, ki ga lahko kupite v prostorih zadnje hale v BTC, sam pa ga kupujem v Dolini pri Trstu, saj je tukaj kaj nekaj par € cenejši.
http://www.pli-petronas.eu/products_lis ... idLingua=2" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.motul.com/si/sl/products/oi ... n-15w50--2" onclick="window.open(this.href);return false;

V zadnjem času pa vidim na cestah vse več bozil Alfa Romeo od 156 pa kakšen Coupe, pa Mito in Giulietta, saj kmalu pride tudi nova težko pričakovana Giulia!

Lep pozdrav, :D !
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

15W-50 je neumnost za naše podnebje, sploh naše zime. 10W-50 bo že bolje, 5W-50 pa seveda še boljše. Tako, da toplo odsvetujem vlivat 15W-xx olja v moderne motorje, ki se uporabljajo vsakodnevno in zatorej rabijo že dobro mazanje ob hladnih zagonih, ki ga omogoči ravno 5W-xx olje.

Selenia racing je pa itak "tako tako" kar se kvalitete tiče. Pa Racing ni redkejši od ostalih omenjenih olj, ampak bolj viskozen - višja številka pomeni višjo viskoznost. Prva številka govori o hladnem olju, druga pa o ogretem. Bolj je olje ogreto manj je viskozno.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=15115" onclick="window.open(this.href);return false;
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

[quote="THOR"]http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=15115[/quote]

u jeb... kaj pa, če tud mi dajemo ponaredek v alfice? da nimajo olja.si, pa motornaolja.com same ponaredke...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tega pa ti kot končni potrošnik ne boš nikoli vedel.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

Bom, če bo ribato.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Motula ni na spisku :) pa selenie tudi ne. Je pa možno, da imajo kje kakšno podružnico :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Najlažje bi bilo ugotoviti če bi v roki imel tako original kot ponaredek. Ponavadi je embalaža ponaredka manj kvalitetna kot tudi nalepka z imenom, ampak seveda se lahko najde ponaredek ki ima zelo kvaliteten izgled.
Slučajno imam embalaži menjalniškega olja Motul Gear 300 (kupljeno pri motornaolja) in motornega olja Motul Sport 5W-50 (kupljeno pri opieoils) in zgledajo embalaže praktično enake.

Ampak pomoje tako veliki in registrirani dobavitelji ne upajo prodajat ponaredke, ker bi jih slej ali prej do sedaj že kdo dobil. Ponavadi take ponaredke bolj prodajajo preko bolhe, ebaya, avto.net, in podobno.
Odgovori
  • Informacija