Čuden zvok motorja - AR 166, 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

kako dajete te altenatorje dol. jaz ga sploh ne najdem kje je .
kje se nahaja altenator a je to tisto ispod črpalke volaana .
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

To je kompresor klime, alternator je na drugi strani bloka.

Tu je bil moj, sedaj je že nazaj :mrgreen: :

Slika
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
trafo66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Nov 10, 2009 7:40 pm

u jaz sem mislu da je tisto ispod volana. no hvala za informacijo. res nisem vedel kje je to. no avto je na servisu in valda ga bodo popravli.
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

imam problem pri 166 2.4 m-jtd 20v 129kw, necipirana..
ko pospesujem se v avto cuje cuden zvok SSSSS kot da bi nekaj puscalo (cev, turbina..?) prej se pri zaprtem oknu tega ni culo. zanimivo pa je, da avto ko je v leru in pohodis gas pa se ne cuje nic.. cev ki gre iz IC do sesalnega kolektorja se mi zdi vredu. in imam obcutek da ima tudi manj moci nekje do 3000rpm.. EGR ventil imam nov
bvogri
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 819
Pridružen: Po Jun 29, 2009 6:40 pm

Očitno ti pušča nekje na tlačnem delu. Cev do intercoolerja, intercooler, (cev na sesalni kolekotr praviš da je OK), nekje na kolekotrju (malo možnosti).
V res skrajnem primeru bi lahko bilo kaj s turbino.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Jaz sem imel podobno težavo, le, da men je počil InterCooler.
Najprej snami plastike nad vezno, da boš lahko vredu videl vse.
Nato poglej, če je kje kaj IC mastn, najprej se opazi na ohišju luft filtra, ker šprica gor in na intercoolerju samem, če ne, zmigaj gumjasti cevi in glej, če se gibljeta kaj, nato pritegni objemke na teh gumjastih ceveh od turbine do IC in od IC do sesalnega kolektorja.
Če imaš te neumne objemke, ki niso na vijak pa jih s ščipalkami na "uhi" malo skupaj stisni. Toplo priporočam, da jih zarad lastne sigurnosti zamenjaš s temi na vijak. Veliko bolj ziher občutek imaš, da res dži, ko pritegneš.
Poglej še, eno tanko cevko na turbini, ki je dolga okol 20cm nekje in gre na eno zaprto sondo, ki ima spodaj kovinsko palčko, če ti ni ta cevka dol padla slučajno ali počila.
Gre pa od izhoda zraka na turbini kjer je cev, ki gre na IC in malo višje in proti motorju not. Saj se jo lepo vidi.
Preveri, če ti senzor tlaka vredu sedi, ker je zelo relativno priterjena ta zadeva. Je na zadnji strani sesalnega kolektorja. Črna plastika s kablom in en vijak.
In seveda poglej še vse druge "random" cevke - žlauhece itd kaj je gori, če je fksno in se ne premika z lahkoto.
To bi naj bilo skor vse, če se ne motim.

MORDA pa je samo prepogibna cev na izpuhu. Poglej, če je kaj črna - sajasta kao.

Veselo šraufanje ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

sem pogledal vse okoli IC in cevi od turbine do sesalnega kolektorja.. in je vsepovsod malo mastno..mastno sem imel tudi pred tem sikajocim zvokom..
en dan bom vse razdrl..ocistil..dal nove objemke itd. (a se lahko IC ocisti zunaj in noter..in kako?) ce ga seveda nebo rablo menjat..

druga stvar pa je, da sem opazil pred pregibno cevjo na izpuhu:

Slika

to je takoj po turbini in med pregibno cevjo. in sicer da sem ocitno nekje malo nasedel in mi je zasukalo cel tisti del malo visje proti turbini kot je oznaceno na fotografiji in mi pusca, tam med turbino in tem delom, ki okoli pride kot ena objemka.(poglej na sliki) vidim pa po crnih sajah vse tam okoli..

a je mozno da se cuje glih iz tam ta sikajoc zvok? cudno pa mi je da izpuh ni nic glasnejsi in da zaradi tega je mozna izguba moci motorja
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

katalizator ti težko obrne, ker ima štift, ki ga drži v poziciji glede na trubino. Razen če imaš objemko čisto "losano".
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

tudi mozno..uglavnem se mi zdi da pusca tam kjer je tista objemka.. a je mozno da je to vrzok mojega problema..?

mozno je pa tudi, da so mi slabo nastavli na servisu, ker sem menjal stojne vijake in tesnilo na izpusnem kolektorju in so to morali umikat.. sicer to je blo 1 leto nazaj
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Od zunaj lahko IC opereš s čem hočeš, le ne preblizu z vapom, ker boš alu rebrca zvil pol pa nebo šel zrak skozenj in nebo hladil.
Od not je stvar malo težja. Predlagam, da ga z bencinom spereš in pustiš, da se scedi in posuži. NIKAKOR ti ne sme prit voda zraven-v njega, že ena sama kaplja vode lahko "ubije" dizla! Luknja v batu, počena glava..
Če je IC mastn od zunaj pol spušča. Tako tud turbina olje, vendar ne skrbi. Vsaka turbina spušča malo olja in vsak IC je mastn znotraj ;)
Jaz sem zamenjal IC ter vse objemke in je vse suho kot poper zdaj.
Za zažetek poberi plastike dol, in ga speri z vapom kot tudi ohišje luft filtra pa čez kake 3 dni poglej če je zopet mastn. Če je mastn, je fuč. Ko turbo nafila tlak IC "napihne" in razpoka se odpre kjer piha zrak ven, pada tlak in prši olje.

Če je na izpuhu črno je luknja. Mislim, da veš kaj nardit ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ena kaplja lahko ubije dizla :lol:

sej nima 500 kompresije dizl :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

kosir1234 napisal/-a:ena kaplja lahko ubije dizla :lol:

sej nima 500 kompresije dizl :D
Haha .. pa reče se tak no. Tak moj sodelavec pravi :lol:

Vseeno boljše bit preveč previdn glede vode pa dizla. Za benzara je vseeno. Dizla voda dosti prej vbije ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

no sem pa prisu temu do konca..danes ko sm vidu, da je avto zacel se posteno crno kadit sem se odlocu da raztavim stvar okoli IC-ja..in glej ga zlomka, ze ko sem odprl haubo sem slisal SSSS in vidu da je pocena cev od IC do sesalnega kolektorja...zgleda da te prve dni, je bla tako mala luknjica ,da se na oko brez, da bi se avto peljal ni slisalo nic.. hvala bogu, ker sem imel v glavi da bom moral kupit nov IC ali pa celo turbino..
hvala na pomoci

zanima pa me kje bi lahko dobil to cev cimbolj poceni, ker vem da je ta stvar zelo draga
alfist1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Jan 19, 2015 10:26 am

Pozravljeni.
Imam eno tezavico, in sicer gre za mojo alfo 166 2.4 jtd
Sicer avto dela super, z njo ni nobenih tezav, bliza pa se velik servis, pa bi rad resil eno tezavo, ki me moti ze od nakupa.
In sicer se ko motor deluje slisi nek prizvok kot da bi se slisalo drocnik , dela tk tk tk tk ... Zvok ni mocen, in se morem kar skoncentrirat da ga slisim, ampak je vendarle stalno prisoten in me moti, se mi zdi da to ni normalno mogoce pa se motim, zato bi rad slisal se vaše mnenje....
Prilagam link zvoka: https://youtu.be/t2U-HlJKN48" onclick="window.open(this.href);return false;
Mogoce kdo ve kaj bi lahko bilo?



Edit: Premaknjeno v obstoječo temo ....
manhad
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: Ne Jul 26, 2015 10:24 am

šoba ?
Odgovori
  • Informacija