156 2.4 JTDm

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Že več kot leto se oglašam po forumu in je čas da predstavim še mojo alfo. Nekaj časa se je tudi prodajala vmes, samo ker ni šla v promet za tak denar kakršnega sva hotela se pač ni prodala. Pri hiši je že leto in pol. Prvo leto sem jo vozil jaz, zdaj jo pa moja draga, sem postal nedeljski voznik :)
Avto ima 150.000 km tako da sva naredila 50.000 km od kar jo imam. Takoj ko je bila kupljena je bil menjan pogonski jermen, olje, filtri, termostat, ki še vedno ne kaže 90 stopinj. po cca 20.000 km je bilo treba menjati tudi polosovino oz menjalniški zglob in akumulator, ki je bil original in je zdržal 130.000 km.
Zdaj grejo v menjavo zgornje in spodnje roke. Najprej sem mislil dat powerflex, samo mi je mehanik priporočal da menjam komplet roke , ker so tudi zglobi že malo načeti. Mogoče pride powerflex ob božičnici :lol:
Menjalo se bo tudi amortizerje in fedre
- http://www.mstyling.net/shop/sportne-vz ... l?vmcchk=1
vogtland junior kit, spuščena pa pride cca 4 cm, čeprav si tega nekak ne predstavljam, ker je spredaj že sedaj nizko. Upam da bo šlo dol samo zadaj, pa spredaj mogoče malo.
Menjano bo tudi olje v menjalniku in mikro jermen in potisni ležaj na sklopki, ki je sicer že malo trda ampak še vedno lepo prime.
Treba bo tudi dat popravit par bušk na avtu. Prefarbat zadnji odbijač ki je malo popokan in podrajsan in zadnja leva vrata, ki jih je podrajsal še prejšnji lastnik in je bilo slabo pobarvano.
Sčistil sem tudi egr ventil in se res full pozna pri vožnji. Čaka me še čiščenje lmm-ja, ampak moram najprej odkrit kje je in poliranje ter pragovi.
Če bo denar in kakšna poceni platišča dam gor še 17ke, čeprav sem zdaj kupil nove gume za na 16 col, tako da ne vem če se mi trenutno splača.
Še par slikc, pa ne gledat kako razmetan mam okol bajte, je še v delu vse :)
Zadnjič spremenil mihecmiha, dne Če Apr 01, 2010 8:07 pm, skupaj popravljeno 4 krat.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

sliko se vstavi na spodnji način:

[img]URL%20POVEZAVA%20SLIKE[/img]

Drugače sem si pa ogledal tole alfeto v živo, no lepo da bosta odpravila pomankljivosti, zdaj bo pa takšna, ko se zagre :wink:
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Mislim da mi ni ratalo pravilno prilepiti :?

A ti ti bil ta :) Men je moja rekla da je bil en iz foruma ja, rekla je da foksi in da ima psa :lol:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Evo, takole :)
Moras dat view image, pa potem celo pot skopirat.
Slika
Slika
Slika
Slika

sicer pa je zelo lepa. Mogoce original sportpack pragove, pa cisto nic vec.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Slika
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

hu hu. uspelo, hvala pero!
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Lepa,samo glede sedežev se pa ne morem odločiti,lepo ampak,pozimi zebe, poleti žge... :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Lepa Alfa,predvsem se mi dopade notranjost...nisem pa nikakor pristas karavan izvedb se manj pa enoprostorcev #-o (moje mnenje)...naj ti fajn sluzi!!

lp tdk
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Se navadiš, na sedeže in na karavana :) Takrat ko sem kupoval avto, nisem dobil limuzine z 2.4 motorjem, no dobilo se je samo je bilo vse sumljivo-niso štimali kilometri ali je pa bil avto zbit, pa sem ga kupoval cca 8 mesecev. Gledat sem šel cca 20 alfet in je bila edino ta da je vse štimalo. Kilometri, avto ni bil razsut, lepo je bil ohranjen, valda pa ne popoln. Podrajsan je bil zadaj levo, sam so italjani zlo slabo pobarval. Pa potem ko sem eno omaro peljal sem vdru sovoznikova vrata od znotraj, se vidi na sliki notranjosti če dobro pogledaš. Ne vem še kako naj zrihtam to. Razmišljam da bi dal panelo dol in malo pogrel z fenom pa probal ven pritisnit. Ma kdo kako idejo?
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Drugač pa, vizija je nekaj takega:
Slika

Samo ne vem kje bi prednji odbijač dobil. Platišča imam pa tudi lepša že ogledana :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se ne motim je tole odbijač neka facelift varianta GTA odbijača.

Mogoče je bil celo mišljen za GTAm (ki je niso nikoli naredili...)

Bolj problem kot odbijač bo sama maska, se mi ne sanja kje bi lahko to dobil.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Če je to od autodelte...bi se dal pomoje dobit kaj na hrvaškem...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobro skrbiš za to lepotico!! =D> =D>

Srečno!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Tudi jaz sem razmišljal, da bi kontaktiral g.Marinota na hrvaškem forumu, če bi lahko naredil tak odbijač ter pragove. Vprašanje je kako je potem to z homologacijo, ker se mi ne ljubi z policaji kregat. Oz najbr se niti ne kregaš, samo kazen dobiš :) Je pa treba nakprej podvozje , ostale stvari porihtat, potem pa zaščita motorja, ki mi jo berex ponuja, sam ta mesec pomoje da ne bo zneslo še za to. Damn :evil:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Uporabnik "claudio" ima pri marinerotu narejene dele... Njega kontaktiraj glede homoligacije in vsega...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija