147-ka crkuje med vožnjo

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Živjo!

Začelo se mi je dogajat, da avto kar na lepem ugasne. Počakam pol minute, ga prižgem, po nekaj minutah spet ugasne. Imel že kdo ta problem? Sem bil na testerju, ki je pokazal senzor za pritisk goriva. Najraje bi zadevo uredil doma, ker imam kar daleč do servisa, kar pa zna bit problem, glede na to, da avto na vsake 3 km crkne.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Meni je tako TS delal ko je bil zanič senzor obratov motorja. Bi moral pa tester pokazat da je ta senzor zanč.
Strošek je malenkosten.
L.P.
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Pomoje je senzor vrtljajev motorja zanič. Pri meni je bla podobna zgodba. Cena senzorja pa je cca 50€ če se ne motim.


LP
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

če mas jtd pogej ce odpres tank ce je vakum.
Uporabniški avatar
OBELIKS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: Po Okt 11, 2004 3:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija
Kontakt:

Nevermind, sem videl da imaš dizla. Saj so ti že nekaj popravljali kake tri mesece nazaj. Če je bil zabit EGR, preveri če se ni spet zapacal.
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

EGR
Če se delo opravi tako kot je treba potem očiščen EGR drži vsaj ponovnih 50000km.
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Egr so mi spucali, ja. Mislim, da bo res kar ta senzor spodnji. Jutri ga dobim, pa poročam. Kje se mi najbolj splača vzeti zobati jermen in pa ostalo šaro, ki jo jo potrebno zamenjati zraven? Nekje cca. 150€ me pride pri Stepančiču. Sicer se mi ne zdi drago, ampak mi je šef njihov totalen antipatik, se gre že malo za princip :mrgreen: .
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Senzor je zamenjan. Po prvih dveh "testnih" vožnjah je vse zgledalo v redu, na tretji je pa spet crknil. Potem pa spet nekaj 10km ne. V cca 60 km je torej enkrat javil isto napako. Mogoče napaka ni pobrisana iz računalnika?
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Pirat napisal/-a:Senzor je zamenjan. Po prvih dveh "testnih" vožnjah je vse zgledalo v redu, na tretji je pa spet crknil. Potem pa spet nekaj 10km ne. V cca 60 km je torej enkrat javil isto napako. Mogoče napaka ni pobrisana iz računalnika?
Si šel na servis?
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Ne. Zakaj?
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ker ni odpravljena napaka ki si jo dal popravljat. jaz bi se vrnil takoj nazaj s stavkom: "popravi ali vrni denar" :D .

LP
Pirat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Dec 17, 2009 5:41 pm

Nisem nič na servisu menjal. Zgleda, da je še en drug problem. Tri dni je avto crknil enkrat ali dvakrat na dan, zdaj ga je pa prijelo, pa spet veselo vsake 5 km :mrgreen: Bo treba na servis zgleda. Zanimivo pa je, da je začel ugašat ravno po tem, ko sem natankal. In to obakrat. Bi znalo biti to kaj povezano?
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Pirat napisal/-a:Nisem nič na servisu menjal. Zgleda, da je še en drug problem. Tri dni je avto crknil enkrat ali dvakrat na dan, zdaj ga je pa prijelo, pa spet veselo vsake 5 km :mrgreen: Bo treba na servis zgleda. Zanimivo pa je, da je začel ugašat ravno po tem, ko sem natankal. In to obakrat. Bi znalo biti to kaj povezano?
Najboljš na servis pa da ti ga priklopijo na tester ter pobrišejo različne napake.
Rok_2231
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Pe Avg 13, 2010 5:35 pm

Pirat napisal/-a:Živjo!

Začelo se mi je dogajat, da avto kar na lepem ugasne. Počakam pol minute, ga prižgem, po nekaj minutah spet ugasne. Imel že kdo ta problem? Sem bil na testerju, ki je pokazal senzor za pritisk goriva. Najraje bi zadevo uredil doma, ker imam kar daleč do servisa, kar pa zna bit problem, glede na to, da avto na vsake 3 km crkne.

jaz imam enake probleme na mojem jtd-ju kaj je bilo narobe?
alexx147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: To Mar 12, 2013 12:11 am

Pozdravljeni. Tema sicer je stara. Moja alfa ima isto napako. Prosim ce bi mi kdo povedau kaj je bilo in kako je napako odpravil?? Hvala za odg.
Odgovori
  • Informacija