Nov alfist

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Lep pozdrav! Od danes naprej sem tudi jaz alfist... Moj sanjski avto je "pod streho". Kupu sem alfo 147, 1.9 jtd m-jet, 150 konjev. 2006 letnik. Upam da mi bo dobro služila!!! Sicer moram pa še določene stvari porihtat, da bo vse čisto vredu.

Prva stvar, ki bi jo vprašau: Avtoradio... Notri mislim dat Alpine CDE- 9880, torej radio, ki sem ga imeu tudi v prejšnjem avtu. Če dam ven originalen radio, kje lahko dobim "prilagojen" del armaturne plošče? (niti ne vem kako bi reku temu) Verjetno (nisem še glih preveru) avto nima bose ozvočenja. To pa pomeni tudi, da bo potrebno napeljati kable za ojačevalec, woofer, oziroma vse ostale zvočnike. Kak nasvet kako to najbolje narediti? Seveda sem pa od nekje slišau, da če zamenjam avtoradio, bodo tipke za glasnost in menjavanje postaj na volanu neuporabne- ne bo mogoče da bi delale. Je to res?

Rosijo se šipe. Ko prižgem ventilacijo proti rošenju je stvar rešena. Kljub temu pa toliko vseeno nebi smelo rositi. Konec tedna bo avto na malem servisu in se bo tudi filter kabine zamenjau. Sej verjetno je sam to razlog da se malo bolj rosijo?

Zimske gume: kaj mi predlagate, kaj naj dam gor? Naj le opomnin, kupiti moram še jeklene feltne. (moram pa tudi še zgruntat kje jih dobit).

Glede muske: prijatelj mi je svetoval, da naj ne menjam originalnega radia za drugega, ker bi s tem nekak uniču izgled armature. Mene po moje to nebi motilo. Pa tudi osvetljava radia se nebi ujemala z osvetljavo armature. (ta alpine ima svetlo zeleno in nekako oranžno osvetljavo, alfa pa ima rdečo osvetljavo armature). Tudi to me nebi motilo.

Torej, se lahk obrnem na vas, izkušene alfiste da svetujete?
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Lahko ti samo glede komand na volanu povem da se DA dobiti vmesnik za Alpine radije da delujejo z volanskimi kmandami vendar je ZELO drag.
Malo poglej na ebaju ali pa na Alpine uradni strani.
Dobi se pa tudi blenda da namestiš v njo drug radio za to pa povprašaj v Big Bangu ti jo lahko naročijo za različne modele vozil pride pa nekje 10€.
Glede kablov pa če si vsaj malo iznajdljiv glede akustike in avtov ti nebo problema napeljati.
upam da sem ti kaj pomagal in dobrodošel na forumu ter veliko varnih in lepih kilometrov.
lp
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Tisti okvirčk za avtoradio dobiš tudi pri radiovili, ima na zalogi dve vrsti, poglobljeno in navadno.

Šipe rosi lahko tudi zaradi vlage v avtu, če so se prejšni lastniki kaj preveč potikali po poplavljenih cestah. Malček prezrači avto in ga pusti na soncu ter zamenjaj filter kabine in poglej še enkrat.

Kot že napisano za obvolanske komande dobiš vmesnike za recimo alpine in pionner avtoradie, radiovili ma tudi te zadeve. Mislim da je strošek okoli 100€.

Lepo je da je vsaj osvetlitev na avtoradiu rdeča, kot ostalo pri alfi. če ne vse skupaj bode v oči, ampak če te ne moti go for it.

Za potegnit napajalni kabel v kabino imaš že eno lukno katero lahko uporabiš. Je nekje v požarni steni v bližini ABS centrale, uporabi search, je bilo že precej napisanega na to temo.

Lp
Uporabniški avatar
De Marco
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Po Jun 14, 2010 8:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kolikor vem je za rošenje šip lahko kriva tudi pečka (če pušča)... bodi pozoren na vonj po hladilni tekočini... tak primer sem imel na alfi 166... ko smo le to zamenjali se šipe niso več rosile...

dobrodošel med nami... :)
cuore sportivo
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Hvala za info... Dans jo dobim s servisa, upam da bo ob prvem temeljitem pregledu mehanika vse vredu z avtom.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Z avtom nič posebnega narobe, ni biu veliko razbit, le sprednji odbijač je biu barvan. Usposobu sem še original radio, ki je v avtu, in zdej zaenkrat je to to :). (2 tipki na radiu sta kar not ostale ko sem jih pritisnu in je blo treba z nožem potegnit ven in malo razlaufat vse skup.
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

no, da nebom krasil foruma na isto temo, bom še jaz dodal da sem včeraj postal ponosni lastnik alfe romeo 147 1.9 jtdm 16v, letnik 2005(skoraj 2006):) avto je v brezhibnem stanju, laufa kot je treba, sem jo že peljal na malo daljšo turo da sem jo malo stestiral (500km) :D morem rečt, da bolj zadovoljen nebi moral biti!:)

viva Alfa:)
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

srečno vožnjo obema.. upam da bosta vedno s takim veseljem pisala po forumu :D
Slika
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Po približno 2500 prevoženih kilometrih moram reči, da avto laufa vredu, brez večjih pripomb. Pošlihtat bo potrebno še občasno tuljenje pri večji hitrosti, upam pa, da so krive gume. Se bo videlo čez par tednov, ko bom gor dal zimske gume.

Me pa moti ena stvar: avto je biu uvožen iz italije. Kako budale tam vozijo? 4 leta star avto in je ob blatnikih in pragovih veliko veliko prask. Dans sem avto prvič oprau in se je šele videlo koliko je prask. Jebem jim tele avtohiše, kako to vse poskrijejo... Ampak jebi ga, preživet bo treba, ampak glede na vse to, mislim da sem avto za slabega jurja preplačau.

Še ena stvar ki me ob vsem tem najbolj moti... Na sovoznikovem spodnjem delu vrat, pa vse do sredine praga so nekakšne črtice, ki so s prostega očesa vidne kot umazanija, se pravi rjave črte, ki se logično nardijo ko pelješ po kaki mokri cesti. Ko pa sem šu z gobo čez, "umazanija" ni šla stran. Kot da bi bila rjava barja (ne rjavina) čez lak. Kaj hudiča je to? mogoče lahko pripopam kako sliko jutri, ko bo svetlo. Le povedati mi morate kako se slika lahko da gor.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-kako se dajo slike gor?
-he,he ,he,če pokukaš v mojo galerijo boš izvedel,namreč tudi sam sem imel probleme s tem,pa so mi forumaši priskočili na pomoč,jaz ti raje na bi razlagal
-pa srečno vožnjo,pa nalimaj kakšno sliko,potem ko te bodo naučili :wink:
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

http://www.mojalbum.com/mircalfa/alfa-147

Tule so slike, tista, ki je slikana od blizu je ta, ki sem jo hotu pokazat.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Mirc napisal/-a:http://www.mojalbum.com/mircalfa/alfa-147

Tule so slike, tista, ki je slikana od blizu je ta, ki sem jo hotu pokazat.
Tale najbrž :wink:
Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

ja...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Katran :)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Glede na to da te praskice in katran motita priporočam zimsko zaščito in spomladansko poliranje...
Odgovori
  • Informacija