Poskoki porabe goriva alfa 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
CuoreS.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 19, 2010 11:22 pm

Pozdravljeni,

Sem nov lastnik prelepe alfice 159 120km, sicer prejšni lastnik, je bil tudi član tega portala, tako da bom tudi jaz nadaljeval tradicijo.

Problem imam s porabo, saj se mi zdi nenormalna predvsem ko se peljem v prvi, drugi in tretji prestavi. Če pospešujem zelo počasi se poraba v teh treh brzinah giblje od 17 do 25 l/100km. Če pa pospešim močneje jo pa vrže tudi čez 30l. V peti in šesti prestavi pa pije normalno do 6l če le vzdržujem hitrost do 16 l če sem v pospeševanju. Vozil sem alfo 159 200km in je imela v prih treh brzinah polovično porabo od moje.

Opazil sem tudi, da včasih kar sama od sebe poskoči poraba tudi če ne držim na gas in držim sklopko. To se mi dogaja če peljem v dolino vzvratno in močno zavijem.

Zanima me če je kdo drug imel tudi tak problem.

LP
CuoreS.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

ne glej preveč trenutne porabe na BCju. izračunaj si povprečno porabo pa bomo potem komentirali.

BTW moja 159 SW 1,9 JTDM 16V v povprečju spije 8,5l/100 (je pa veliko mesta in AC pa ne šparam preveč :) )

sicer pa čestitam k novi pridobitvi. daj kako fotko, da jo vidimo :)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alex146 napisal/-a:ne glej preveč trenutne porabe na BCju. izračunaj si povprečno porabo pa bomo potem komentirali.

BTW moja 159 SW 1,9 JTDM 16V v povprečju spije 8,5l/100 (je pa veliko mesta in AC pa ne šparam preveč :) )

sicer pa čestitam k novi pridobitvi. daj kako fotko, da jo vidimo :)
-tako,kot ti je že alex146 povedal :wink:
CuoreS.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 19, 2010 11:22 pm

Tudi jaz sem si na začetku mislil tako vendar ko sem poskusil vozit 159-ko 200KM sem bil zelo pozoren na porabo in je bila resnično manjša. Glede na to, da ima prijatelj močnejšo 159-ko bi kvečjemu morala biti poraba višja ne pa manjša.

S polnim tankom sem naredil nekaj manj kot 900 km polnil pa sem 72l nafte, se pravi je povprečna poraba cca 8l, upoštevat je potrebno da sem naredil cca 600 km po avtocesti. Mislim da bi po mestu znašala poraba od 9 do 10 l (z upoštevanjem da jaz vozim normalno vožnjo in avta ne teram nikoli).


Seveda bom dal tudi fotke, samo morem počakat, da se malo izboljša vreme, da jo operem :)

lp
CuoreS.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Sicer nimam nekih izkušenj z dizelaši, vendar 120KM za 159 je absolutno premalo, temu primerna je seveda poraba - visoka.

Na podoben način se vidi pri moji 75-ki , ki j z 1.6 107KM pila cca 11, z 1.8 122KM pa pod 10, z 2.0 148 KM pa pod 9.

Torej tukaj večja moč ni enako večji porabi, če je treba premikat težak avto.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

El Barto napisal/-a:Sicer nimam nekih izkušenj z dizelaši, vendar 120KM za 159 je absolutno premalo, temu primerna je seveda poraba - visoka.

Očitno je moja pokvarjena ker žre med 6,4 in 6,6l/100km mešane vožnje...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

8l je preveč za tak avto, sploh za "vožnjo po omejitvah".
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

LaserJaMM napisal/-a:Očitno je moja pokvarjena ker žre med 6,4 in 6,6l/100km mešane vožnje...
Hvala za popravek. :)

Potem se ve v katero smer iskat naprej.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Mr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska sobota

LaserJaMM napisal/-a:
El Barto napisal/-a:Sicer nimam nekih izkušenj z dizelaši, vendar 120KM za 159 je absolutno premalo, temu primerna je seveda poraba - visoka.

Očitno je moja pokvarjena ker žre med 6,4 in 6,6l/100km mešane vožnje...

Očitno tudi z mojo nekaj ni vredu, ker je poraba večino ob 6,2 do 6,5 mešane vožje pa tudi glih ne šparam...
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

CuoreS. napisal/-a:... nekaj manj kot 900 km polnil pa sem 72l nafte, se pravi je ...
dejansko si notri spravil 72 litrov?!?
jaz sem namreč v svojo spravil 70,01 pa sem bil takrat precej na hlapih + nekajkrat sem dodatno stisnu, da je presegel 70l
CuoreS.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 19, 2010 11:22 pm

GT_turbo maš prav sem pogledal račun s petrola dejansko sem spravil noter 63,84 l in plačal sem 75 Eur (malo sem zamešal), se pravi je po takem poraba cca 7,25 l /100km. Če pogledam ta rezultat je to kar dobra poraba. Najverjetneje bom moral še malo počakat, da porabim še kakšen tank.

Morem pa rečt, da je bilo to 3/4 vožnje po avtocesti, kjer sem večinoma vozil v 5. oz. še več v 6. Po BC mi pa znaša povprečna poraba pri 100 km mestne vožnje še vedno 9 -10 l.

Jaz še vedno mislim da je nekaj narobe s porabo v prvi in drugi brzini.

Je pa res, da vam nisem povedal da sem imel probleme že od nakupa z MAF-om (oziroma LMM ali debimetrom), saj mi je zaradi tega avto cukal, sedaj sem noročil novega preko ebay-a. Ta novi pa meri pretok zraka pravilno tudi avto mi ne cuka več samo BC mi javlja check engine. S pomočjo obd priključka in laptopa sem stestiral MAF in ugotovil da temu novemu pa merilec temperature ne deluje pravilno, saj non stop prikazuje inflow air temperature -40. A mislite, da je lahko v tem težava??

Hvala za odgovore.

LP
CuoreS.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

In ti še celo vprašaš, ali je to problem ... #-o

Mene so napadli, ker sem pač napisal kar je res, ti pa vse nateguješ ... :lol:


Ali je ta MAF Boschev (seveda s prvaimi številkami) ali kak približek temu?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
CuoreS.
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: To Okt 19, 2010 11:22 pm

Ja vprašam če je v tem problem, ker avto enako pije s ta starim MAF-om (kateremu senzor za pretok zraka ne deluje dobro) in z novim (kateremu pa senzor za temperaturo ne deluje dobro). Sicer je možno, da je to ena in ista žička v MAF-u jaz ne vem, računalnik pa pokaže drugačno kodo.

Pri starem mafu je kazal kodo : p0101 mass or volume air flow circuit range/performance

Pri novem kaže kodo: p0111 intake air temperature sensor 1 circuit range / performance

Sem pa opazil, da če je MAF izklopljen so porabe nekoliko nižje.

El Barto nov MAF ni Boschev, ker sem seveda kupil cenejšo različico, je pa popolnoma enak staremu tudi prodajalec ga je enačil z kodo, katero piše na staremu.
CuoreS.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nimaš pravega MAFa... 99%...

S porabo v prvi in drugi pa ni nič bistveno narobe... vedno bo v nižjih prestavah možno dosežt višjo trenutno porabo kot pa v recimo 5. ali 6.

Tudi moj z lahkoto preseže 30l/100km v vseh prestavah do tretje. V peti ali šesti pa ni šans.

Poraba 7l je bolj normalna, sicer bolj na "zgornji meji" ampak nič pretresljivega.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Porabo merit po trenutni ... narobne številke za izračun po prevoženih km in litrih ... en ponaredek od MAF-a (ki skorajda nikomur ne deluje pravilno) ... sedaj je pa Alfica kriva, da je tako. #-o

OK
Koliko te je prišel maf, ker bi Boschevega dobil za cca 150€, kar se mi ne zdi preveč za dobro delovanje, sploh pri vrednosti Alfice ... ali pač ?

Mogoče nebi škodilo, če bi vseeno vastvil pravi MAF in poskusil, mogoče se zgodi čudež in ti lučka ne bo več svetila, pa Alfica bolje šla.


PS
Oprostite za napadalen post, ampak tudi meni, ki sicer delam vse sam, tole malce preseda.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija