Težave z zagonom motorja / Ne vžge - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

mitoma napisal/-a:Dobil nazaj svojo 159-ko in problem je očitno rešen! [-o< =D> ! Pravijo,da tudi njim zjutraj ni hotel vžgati(končno ne da je tam vedno delal kot da ni nič narobe) in so takoj posumili,da je egr ostal zaštekan(prvič so ga samo spucali),ko so malo udarili po njem je baje takoj vžgal! Tako,da so ga sedaj zamenjali z novim in avto dela kot urca,tudi vleče sedaj precej lepše! :D Tako,da danes že cel dan vžiga mrzel in topel brez kakršnega koli problema,zdi se mi tudi da sedaj mrzel vžge skoraj tako hitro kot topel,kar prej vsekakor ni! Upam,da so sedaj težave mimo,čeprav je bila to prva odkar imam avto! Bugisan omenil sem jim tudi tvoj problem kje vse si že imel avto in kaj vse so že počeli z nim pa napake niso odpravili,pa so me kar malo čudno gledali,ker pravijo,da so do sedaj rešili še vsako težavo,res pa se lahko zgodi,da včasih ne takoj,vendar zadevi ponavadi pridejo do dna! :doubt:
Mitoma, super, da so rešili težavo. Pri katerem serviserju si imeli avto? Hvala. AH Veit še nisem poklical. Včeraj sem zbolel, tako da trenutno nimam energije za tovrstne pogovore :-(
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Avtomehanika Popdboršek (Alfa,Fiat,Lancia servis)
Struževo 1
4000 Kranj
Tel.:04/236 87 30 mob. 041/604 204
Jaz sem zelo zadovoljen z njimi so kvalitetni in poceni,napram drugim!
Prvič so mi za čiščenje (na mojo željo)+ nova tesnila računali 54€,ker se je težava po enem dnevu ponovila so mi za menjavo EGR-ja računali le 15€!
EGR je bil 130€!
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

mitoma napisal/-a:Avtomehanika Popdboršek (Alfa,Fiat,Lancia servis)
Struževo 1
4000 Kranj
Tel.:04/236 87 30 mob. 041/604 204
Jaz sem zelo zadovoljen z njimi so kvalitetni in poceni,napram drugim!
Prvič so mi za čiščenje (na mojo željo)+ nova tesnila računali 54€,ker se je težava po enem dnevu ponovila so mi za menjavo EGR-ja računali le 15€!
EGR je bil 130€!
Hvala lepa. Najprej bom še zadnjič poskusil pri Veitu (skliceval se bom na reklamacijo), nato pa se bom obrnil na Podborška.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

mitoma napisal/-a:Dobil nazaj svojo 159-ko in problem je očitno rešen! [-o< =D> ! Pravijo,da tudi njim zjutraj ni hotel vžgati(končno ne da je tam vedno delal kot da ni nič narobe) in so takoj posumili,da je egr ostal zaštekan(prvič so ga samo spucali),ko so malo udarili po njem je baje takoj vžgal! Tako,da so ga sedaj zamenjali z novim in avto dela kot urca,tudi vleče sedaj precej lepše! :D Tako,da danes že cel dan vžiga mrzel in topel brez kakršnega koli problema,zdi se mi tudi da sedaj mrzel vžge skoraj tako hitro kot topel,kar prej vsekakor ni! Upam,da so sedaj težave mimo,čeprav je bila to prva odkar imam avto! Bugisan omenil sem jim tudi tvoj problem kje vse si že imel avto in kaj vse so že počeli z nim pa napake niso odpravili,pa so me kar malo čudno gledali,ker pravijo,da so do sedaj rešili še vsako težavo,res pa se lahko zgodi,da včasih ne takoj,vendar zadevi ponavadi pridejo do dna! :doubt:
super! ampak upam da se ne veseliš prehitro, tako kot sem se jaz nekajkrat... :doubt:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

To tud jaz upam! [-o< :doubt:
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

rešitev je bila SOFTWARE UPDATE
Energy, pozabil sem te vprašati, kje si naredil software update? Hvala.
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

Avtohiša Štepančič pri Celju

lp
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Energy napisal/-a:Avtohiša Štepančič pri Celju

lp
Hvala. Sem ravnokar govoril z Gregorjem. Naslednji teden se bom oglasil pri njih, da preveriva, kaksen software imam trenutno in alli obstaja novejsi. Se oglasim, ko bom vedel kaj vec. Upam, da je to res vzrok tezav.. Tvoj primer mi je povrnil nekaj upanja :-)
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Software ti lahko pogleda in update-a vsak pooblaščenc..men je Zega to mimgrede naredil, ko sem menjal jermene in pumpo..se mi pa zdi, da mal preveč v nebo kujete ta update..pri men se ni nič spremenilo, pa software dolgo ni bil nadgrajen...
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

GT_turbo napisal/-a:Software ti lahko pogleda in update-a vsak pooblaščenc..men je Zega to mimgrede naredil, ko sem menjal jermene in pumpo..se mi pa zdi, da mal preveč v nebo kujete ta update..pri men se ni nič spremenilo, pa software dolgo ni bil nadgrajen...
Nisem te čisto dobro razumel, kaj si hotel povedati. Si imel enako težavo kot midva z Energy, pa je z nadgradnjo nisi odpravil?
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kakor jaz vem on ni imel teh težav kot ti!
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ne spomnim se od kod si, vem da si pri Veitu kupil avto in bil dostikrat tam, sem pa hotel povedati, da se ne rabiš samo zaradi software-a vozit k pooblaščenemu serviserju čez pol SLO. Dostop do zadnjih verzij software-a imajo vsi pooblaščeni serviserji in tudi možnost ga namestit. O sposobnostih serviserjev, da si pridobijo zadnjo verzijo in da so jo sposobni prenest na avto pa trenutno ni tema.
Kot drugo pa, jaz nisem imel podobnih težav. Meni so update naredili sami od sebe, ker so videli da imam eno staro verzijo in so pač zadnjo kar so imeli namestili. V delovanju torej nisem opazil nobene razlike in bi avto enako deloval še naprej, kot če mi software-a nebi update-ali.
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

GT_turbo napisal/-a:Ne spomnim se od kod si, vem da si pri Veitu kupil avto in bil dostikrat tam, sem pa hotel povedati, da se ne rabiš samo zaradi software-a vozit k pooblaščenemu serviserju čez pol SLO. Dostop do zadnjih verzij software-a imajo vsi pooblaščeni serviserji in tudi možnost ga namestit. O sposobnostih serviserjev, da si pridobijo zadnjo verzijo in da so jo sposobni prenest na avto pa trenutno ni tema.
Kot drugo pa, jaz nisem imel podobnih težav. Meni so update naredili sami od sebe, ker so videli da imam eno staro verzijo in so pač zadnjo kar so imeli namestili. V delovanju torej nisem opazil nobene razlike in bi avto enako deloval še naprej, kot če mi software-a nebi update-ali.
Hvala za pojasnilo. "Živim" na dveh koncih Slovenije, tako da mi je čisto vseeno, ali grem k Stepančiču, ali k Veitu. Res pa je, da slednjim, na podlagi lastnih izkušenj, ne zaupam najbolj (pa četudi je nadgradnja softwara "peace of cake" opravilo). Vse bolj namreč dobivam občutek, da se mi (oz bolje težavam moje AR) nikoli ne posvetijo dovolj :-)
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

GT_turbo napisal/-a:Software ti lahko pogleda in update-a vsak pooblaščenc..men je Zega to mimgrede naredil, ko sem menjal jermene in pumpo..se mi pa zdi, da mal preveč v nebo kujete ta update..pri men se ni nič spremenilo, pa software dolgo ni bil nadgrajen...
pri men se je po nadgraditvi softwera hvala bogu popravil vžig, ker jaz sem ga mogel včasih 5x vžigat da je vžgal (ko je par urc stal), pa še potem je en čas kot po treh laufal, sivo kadil - v glavnem KATASTROFA... sedaj je hvala bogu to že en čas rešeno =D>

po nadgraditvi sem pa še opazil, da motor čist drgač zaštarta, računalnik mu da ko je recimo minus dost večje obrate, kot prej... potem regeneracije se mi bolj pogosto izvajajo... pa še pri Xenon-u sem opazil da mi več nič ne blinka... včasih mi je desna luč neki blinkala, ampak ni bilo tak moteče... sedaj je pa OK :)

pa mogoče še kaj, pa nisem opazil...

tak, da jaz lahk UPDATE kujem v oblake :mrgreen:
aredi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 31, 2012 2:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ali je možno da zaradi naftnega filtra vse to ? to se mi je zacelo dogajati isti dan ko sem dobil avto iz servisa-naredil velik servis. opazil da je mastno pri cevkah od naftnega filtra in se mi zdi da bol rahlo gor stojijo. prej nikdar nisem imel mastno na naftnem filtru. ali je še kdo imel kakšen podoben primer na alfi 159 2,4 JTD .
hvala za vsak odgovor
Odgovori
  • Informacija