AR 156 CrossWagon: Lastnosti in mnenja

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

129ps
Alfist
Alfist
Prispevkov: 262
Pridružen: Sr Jan 11, 2006 5:19 pm
Vozilo: Alfe
Kraj: notranjska

Mene pa za nima če ima kdo iskušnje z 156 crosswagon;

-primerjava v vožnji v navadno Sw
-vozne lasnosti
-poraba
-hibe

hvala za odg. :)
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Dostikrat se peljem z njo. Ima jo moj kolega. Kako se pelje v primerjavi z navadno SW nevem, ker nimam izkušn z SW. Drugače pa se za moje občutke pelje zelo dobro, glede na to, da je malo dvignjena. Vendar preseneti tudi to, da je še vedno trda. Poraba okol 7,2 po BC. Hibe vrjetno iste kot ostale 156 FL. Dimenzija gum, ki je na crossu je draga. Trenutno sestra poleg drugih avtov gleda tudi za crossi, vendar je težko najti lepo.

Lp
Uporabniški avatar
serik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Feb 04, 2004 9:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No jest imam Crosswagon-ko, sedaj že skoraj dve leti, prej pa dolga leta navadno sw.
Lahko rečem, da je to odličen avto, dosti boljš od navadne sw, precej dodatkov od elektronike do večjih gum, kar avto naredi precej bolj uporaben (tudi lepši), sploh če se dosti voziš po makedamu oz. gorskem terenu (ne skrbi te noben ležeči policaj ali pa delo na cesti).
Poraba je cca. za 1liter večja kot pri sw, seveda 4W zahteva svoje, vendar je to majhna cena za takšne vozne lastnosti, uglavnem avto skoraj ne moreš spravit iz ovinka, tudi če je mokro, ledeno, itd.
JE pa res da je dobro crosswagon-ko težko dobiti, saj jih je v SLO zelo malo, pa tudi na sploh mislim, da so ji malo naredili.
Zelo sem upal, da bodo naredili 159 ccrosswagon, ampak zaenkrat slabo kaže :(
Poglej tole na avtonetu, pomoje zelo dobra izbira http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3996798&show=1
L.P.Erik
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

serik napisal/-a: Poglej tole na avtonetu, pomoje zelo dobra izbira http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3996798&show=1
Tolo sem si jaz ogledal. Grelne sveče, zanič gume. Karambolirana na desni (desno zrcalo je drugo - zelenkasto) Pokrov od sovoznikovega air baga štrli... drugač pa še kar vredi.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ali ima kdo na forumu crosswagon (q4) verzijo AR 156 in bi bil pripravljen se oglasiti v Ljubljani?
Rabil bi preizkustit, ali gre avto v našo garažo (moja navadna limuzinska 156, brez podstavljanja nasede).

vnaprej hvala,

lp, Perme
Uporabniški avatar
avbi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Maj 19, 2004 8:30 am
Kraj: Ljubljana

Perme napisal/-a:Ali ima kdo na forumu crosswagon (q4) verzijo AR 156 in bi bil pripravljen se oglasiti v Ljubljani?
Rabil bi preizkustit, ali gre avto v našo garažo (moja navadna limuzinska 156, brez podstavljanja nasede).

vnaprej hvala,

lp, Perme
Crosswagon je cca. 6 cm višja od navadne SW.
Če moraš podstavljati več kot teh 6 cm potem verjetno ne bo šlo.

LP,
A
justy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Dec 12, 2011 8:10 am

Pozdravljeni,

Glede na to, da nameravam drugo leto menjati avto, in je eden najresnejših kandidatov alfa crosswagon me zanima Vaše mnenje o tem avtomobilu. Vem da se lepo pelje( logično-katera Alfa se pa ne) Kakšni so kej stroški vzdrževanja, dovoljene dimenzje pnevmatik,ipd...

Hvala in lep pozdrav
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

totih sw je kar nekaj različnih
super
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

@ Stuhec: sprašuje za Crosswagon ne za Sportwagon.
justy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Dec 12, 2011 8:10 am

kaj res noben ne ve nič o teh alfah :(
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

... ja kaj konkretnega pa je pod vprašajem glede crosswagoonke?

nekaj se sicer najde na forumu:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... crosswagon
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... crosswagon
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... crosswagon
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... crosswagon

tako da veš na koga se obrnit za več inf.

mnenja o njej pa so različna.



:wink:
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

156 CW je isto kot vse ostale 156/147/GT. Isti problemi....roke, kake gumice, pol zna bit kaj z polosovinami in pa nosilci motorja, ter cevi od turbine na intercooler. Kaj drugega bi ne smelo bit. Gume so pa do dimenzije 215/45/17. Mogoce ima CW se kako dodatno dimenzijo, bolj balonarsko gumo. Ne vem.

Aja pa s termostati majo probleme.

LP
Uporabniški avatar
avbi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Maj 19, 2004 8:30 am
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:156 CW je isto kot vse ostale 156/147/GT. Isti problemi....roke, kake gumice, pol zna bit kaj z polosovinami in pa nosilci motorja, ter cevi od turbine na intercooler. Kaj drugega bi ne smelo bit. Gume so pa do dimenzije 215/45/17. Mogoce ima CW se kako dodatno dimenzijo, bolj balonarsko gumo. Ne vem.

Aja pa s termostati majo probleme.

LP
Po homologaciji ima CW (vsaj moj) samo eno dovoljeno dimenzijo gum - 225/55/17.
Od SW se v glavnem razlikuje samo v podvozju (6 cm višje, 4x4, dobre zavore-kot na GTA,...), notranjost vozila je pa enaka (nisem prepričan za prtljažnik, ampak mislim, da je enako majhen :lol: )

LP
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja no saj se mi je zdelo da mora imet druge dimenzije gum. Hibe so pa enake kot pri navadni 156 oz. 147/GT.

LP
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

avbi napisal/-a:notranjost vozila je pa enaka (nisem prepričan za prtljažnik, ampak mislim, da je enako majhen :lol: )
je tako :wink:
Slika
Odgovori
  • Informacija