Problem z elektroniko Alfa 156 1,8TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Pozdravljeni,

imam problem z elektroniko. Avto dela normalno in vžge, vendar pa ne dela nobena zadeva katera naj bi delala ko daš kontakt. Npr. el. pomik stekel, ventilacija/klima, smerniki (vsi štirje delajo), pomik ogledal, gumb za prikaz temperature, brisalci in najbrž bi se še kaj našlo. Avto je bil pri mehaniku in ni mogel ugotoviti napake, pogledal pa je vse varovalke, jaz sem sumil glavne vendar niso, ter škatlice pri motorju kjer domujejo varovalke. Na misel je prišla še ključavnica oziroma da le ta ne da kontakta, osebno sem se spravil kable kontrolirat, saj jih je nekdo štukal (ne vem zakaj) ampak zgleda da je tam vse vredu.

Torej mene sedaj zanima kaj lahko še preverim preden se odpravim na uradni servis ali pa kam drugam kjer me bodo do kosti obrali?!

P.S. To je moja prva alfa in prvi komentar :)... zaenkrat so občutki kot pri ženski v menopavzi na steroidih :D
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Imel popolnoma enake simptome pred ca 2 letoma. Ampak pri meni je bil problem pri glavnih (?) varovalkah se mi zdi.... Avtoelektričar je menjaval varovalko pod in za priklopom za računalnik, levo spodaj zraven volana. Ampak, če si to izločil.... :-k
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Esko napisal/-a:P.S. To je moja prva alfa in prvi komentar :)... zaenkrat so občutki kot pri ženski v menopavzi na steroidih :D
Oj joj... To mi je sedaj slišat tako kot bi prvič seksal in bi že zanosila :mrgreen: . Pol si pa govoriš, "a mi je blo treba tega?".

Men drugače že to ni všeč, da so kabli "štukan" . Tukaj zna hitro iti kaj narobe. Si pregledal/odvil vsak kabel posebej, da vidiš če so sploh dovolj dobro dani skupaj.
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Sem, kable sem pregledal. Zdej je avto že pri eliktričarju, rekel je da je najbrž kaj na plošči od varovalk al pa da se je kje ''+'' snel. Pravi da bo jutri zrihtano, upam samo da bo usmiljen do moje denarnice :D .

Pa kabli niso glih štukani, ampak je nekdo nekaj prevezal na kontakt (torej dodal žice na kable od ključavnice), posledično (ugibam) ne ugašam luči ampak se same ugasnejo ko ni kontakta, in še, nekdo je vgradil aftermarket alarm z centralnim dalj. zaklepanjem, mogoče je še to kje vpleteno v vso to solato.
Oj joj... To mi je sedaj slišat tako kot bi prvič seksal in bi že zanosila Mr. Green . Pol si pa govoriš, "a mi je blo treba tega?".
Hehe, mel sem nekaj servisov z njo že (lastim si jo pa šele pol leta), je pa avto super za vozit, kot igračka 8) ... zato teh moodswings :P
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

kaj je pa s samo ključavnico?
Trentatre 1.3S
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Ne vem, pri prvem mehankarju so se nekaj menili v tej smeri (da ključavnica ne da ukaza da se sistem napaja iz alternatorja al nekaj podobnega), nekaj še izmerili ter odnehali od zamisli. Osebno pa nimam dovolj znanja da bi jo šel razdirati, sem samo kable pregledal.
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Evo, problem rešen. Bil je kabel snet od enega izmed konektorjev izza plošče varovalk. Strošek 50€. Sem pa dokaj zadovoljen ker mi je še od airbaga lučke ugasnil, do sedaj sem jo dvakrat na računalnik priklapljal pa napake nismo mogli zbrisat, program nas ni spustil v računalnik airbaga, tako da sem kar zadovoljen z rezultatom \:D/
Odgovori
  • Informacija