147 GTA

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Killer maš najbrž res zanič če vent skoz dela. Shortshifter pa jaz naredim na ročkah na menjalniku in so hodi tretjino krajši, pa tudi lufta je manj. Je pa kar smotano to delat na avtu...
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Danes sem se lotil podrobnejšega pregleda mehanike. Kiler je za med odpaden baker, če me oko ne vara je bakren, pojma nimam zakaj. Drobi se kot star kruh.. satovje razpada, ni videt da bi puščal je pa zeloo na koncu. Zaščita pod motorjem je izgledala še kar ok, ko pa sem jo snel dol je bila počena na 5 koncih, poflikal sem jo z plehom in slepimi kovicami. V staro gumijasto cev sem oblekel cevi za motorno in servo olje do hladilnikov, ker sta se na parih mestih dotikali raznih nosilcev in sta že malo načeti. Pregledal vse 4 bremze in vse "laufa" odlično, Ugotovil sem, da je precej načeta gibljiva zavorna cev na sprednjem kolesu. Podvozje povsod brez zračnosti, edino zadnji stabilizator mi na oko deluje poddimenzioniran. Zajle za ročno so bile menjane, ampak so so se spet malo odprle, na mestu, kjer pride bovden v zadnjo čeljust.

Nisem ravno vesel da bo treba investirat v nov kiler, ampak tako pač je, nisem mogel videt pri nakupu. Ko sem kupil avto se mi je zdel stepančič zelo fer, ampak tale kiler so pa sigurno opazili, ko je bil avto aprila 2013 na servisu, pa tudi zavorna cev ni od včeraj preguljena. Pa da se ne bo zdaj sprožil plaz kritik na račun stepančiča, samo moje osebno mnenje.
Avto ima ogromno novih delov, tako da bom ta kiler pač "prebavil", zavorne cevi pa ne stanejo celo premoženje...

Prozorna plastika na xenon lučeh je precej napokana, ponoči se vidi, kot da so počene na vseh koncih. Kdo ve ali so prozorne palstike od navadnih luči enake kot od xenon luči?

Ugotovil sem še da je za kolotečnimi tepihi ogromno peska in zemlje. V planu imam pobrat vse dol, oprat komplet podvozje, ter v vse votle dele nalit vosek.

btw: kdo zrihta dobro ceno za kiler?

Pa še poraba, 13,2l...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Jaz sem kiler za 2.5 nabavil pri klubskem partnerju Sprint Auto za 110€ in nažical enega, da mi ga je pripeljal :) Menda pa tudi pošiljajo prek slovenske pošte.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

kot je sporočil binji ... kontaktiraj ga le vedi da vstrajaj na telefonu, priporočam klic med 8:30 - 9:00 in 12:15-12:30 ter 15:30-16:00 in 18:00-19:00 ... takrat je ponavadi brez gužve čeprav 8:30 in 15:30 zna biti gužva
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

prozorne plastike luči pašejo iz navadne na xenon. razn ponaredke ne Depo.....
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Killer neverjamem, da je bakren, sam po takem času tok oksidira, da rata ko prah ja... ko boš menju sproti še malo poplakni sistem, škodvat ne more :)

Glede na to, da maš gta si pomisnu da bi investiru v pletene cevi?

Aja pa, zadni stabilizator je poddimenzioniran za "tišače", je bolj za počasno vožnjo... Rečmo, da je avto idiot-proof in je več understeera kot oversteera :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Kiler je bakren. Cevi bodo zaenkrat serijske, ker sedaj nimam časa za iskanje pletenih, mogoče čez zimo... Sem pa odstranil zadnje kolotečne tepihe, ter odkril kvalitetno rjavino. En velemojster je na desni strani kniping zagnal v karoserijo, ker se odlomil plastični zatič. ki drži tepih na prag :( Na levi strani je spodnji del na pragu zelo slab. Tam kjer sta dva "pleha" zvarjena skupaj, enega ni več. Zaenkrat sem zbrusil kolikor se je dalo, namazal s temeljno barvo in "unterboden shutzt" preko vsega. Razmišljam da bi pozimi odrezal ta del in dobro zaščitil, ker čim bom varil bo samo še slabše, na nosilnost pa itak nima vpliva. Tudi pod kolotečnimi plastikami je par sledi površinske rje. Pa tudi v "košu" kjer je pritrjen amortizer je nekaj sledi rje. To bo počakalo na zimo, ko bom vzel dol amortizerje ter se lotil tudi tega. Sedaj sem še bolj prepičan, da je potrebno podvozje dobro oprat, sanirat vse sledi rje, ter potem vse votle dele "utopit" v vosku :). Nebi rad čez par let počel to kar je delal Škodalover z intergralko :). Globinsko sem očistil sprednje sedeže ter tapete, rezultat je viden v odpadni vodi. Ni se mi uspelo znebit vonja po cigaretih, prvi lastnik Dagmar Šuster jo je pomoje uporabljal kot kadilnico :(
Glede pranja pa... Če bi kdo spomladi snel kolotečne tepihe ter opral vse skupaj, rje zagotovo nebi bilo še naslednjih 20let. Če se na nekaterih delih sol zadržuje 9 let potem je rezultat tukaj. Verjamem da marsikdo nima ne volje, ne časa da to naredi. Bi pa lahko na servisu, naredili to. Ni več kot pol ure dela ( 25€). Na avto je bilo v zadnjih 4 letih vloženo 6000€.... Mogoče kot ideja za novo storitev.. :)
Da ne bo kdo mislil da je avto skupek rjavine, daleš od tega. Verjetno je 99% teh letnikov slabših. Se mi zdi škoda takega avta, če z nekaj vloženih dni dela in 50€ za material saniram rjo.
Pa še zadnji lonec sem rešil enega pregnitega plašča, tako da izgleda kot nov, bom pa povaril nosilce, ker so precej slabi.

Upam da danes pride kiler, drugače se bodo ventilatroji "znucali"
Zadnjič spremenil skyblue, dne To Jul 22, 2014 10:04 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

Ta 147GTA je bila od Dagmarja ?


....uf, moje sožalje, če je bila. In morala je biti barvana, ker ko je bila še pri Dagmarju, je bila zelo, zelo boga. Da ne omenjam, kako je delal z njo, že/še takrat, ko smo nekaj sodelovali!
Sem pa imel enkrat nekje ene slike, kako je v lasti Dagmarja izgledala notranjost....LOL ! Če jih najdem, ti ji prilepim (ali pa bolje, da ne) :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

nimam težav s tem. Kot sem napisal je avto v boljšem stanju kot karkoli drugega kar sem videl v 4 letih. Mogoče je tudi kakšno grdo dol tiščal na sovoznikovem sedežu, me ne moti... :)
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

To imaš popolnoma prav. Tvoj avto, tvoja odločitev. Osebno vem, da se v avto v katerem se je kadilo ne vsedem, (beri: kupim)....v tem se je pošteno kadilo in ogorki so bili povsod. Tudi, ko sem kadil, se v mojem avtu ni prižgala cigareta v avtomobilu...sploh ne vem ali deluje notranji vžigalnik :)
Kaj je pa stari "dol" tišal v tem avtu pa dvomim :)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

skyblue napisal/-a:Glede pranja pa... Če bi kdo spomladi snel kolotečne tepihe ter opral vse skupaj, rje zagotovo nebi bilo še naslednjih 20let
Na servisih se jim ne da (splača) očistit niti kanalov pod plastiko sprednjega stekla. Rajši samo menjajo filtre, ko jim hodi folk jamrat da jim rosi in potem ti pričakuješ, da bodo dol jemali kolotečne plastike :mrgreen: . Optimist.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

nisem optimist, zato pa vzdržujem sam :)
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Včeraj me doma čakalo presenečenje. Preko ebay-a sem naročil kiler, proizvajalec AVA-cooling. Na netu se najdejo tudi pomisleki o kvaliteti, ampak za 95€ ( + 20€ poštnine) se splača, sem si rekel. Dostavijo v valeo škatli in noter valeo hladilnik :) . Očitno se čudeži dogajajo. Pri nas ga z 35% off nisem dobil ceneje kot 190€, pa še rok dobave je bil en mesec. Sedaj pa na delo... :)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

:)

cudno da ne napisejo da je notri valeo- sicer pa hvala bogu da ni kaken kitajc:)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tudi jaz sem že kupil hladilnik od AVA cooling-a! Ja, v X embalaži prodajajo Valeo hladilnike! :)
Odgovori
  • Informacija