147 GTA

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

kiler zamenjan. Stari je bil res slab. Po moji oceni je bilo 30% satovja neprehodnega. Poleg tega še popravljeno, izolirano nekaj cevi, ki kažejo sledove drgnenja ob karoserijo. Pobarval sem še nosilec ventilatorjev, ker je napaden od rje. Po 4 urah "šraufanja" je sledil balzam za dušo v obliki testne vožnje :) V temperaturi motorja je velika razlika, sedaj pri normalni vožnji stoji pod 90 stopinj. Prej je bil vedno na 90 in takoj ko sem se ustavil so se prižgali ventilatorji, ki so potem delali še 10 minut. Pri temeparturah prejšnji teden se tudi 15 minut niso ustavili, pomagati sem moral z gretjem kabine ( pri 42 stopinjah :) )
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

skyblue napisal/-a: pomagati sem moral z gretjem kabine ( pri 42 stopinjah :) )


to je ta alfa virus :P =D> =D>
- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Men je tudi na 156 kiler dobeseno pregnil. Za nogometno žogo velika lukna :) valeo :) Čeprav je bil skrit za hladilnikom od klime, tako, da ne vem kaj ga je tako najedlo.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno sol...
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Verjetno res. Mogoče sem ga pa zajebal tudi sam, ker sem v nevednosti mešal modro in rdečo hladilno tekočino. Res pa je tudi, da je avto imel 240k km po števcu + ene 100k :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Pri nekaterih modelih so bili kilerji bakreni. Sol in baker se ne marata :) saj se tudi z aluminijem ne, je pa vseeno malo boljše..
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

včeraj sem dobil sprednje zavorne cevi in se lotil dela. V 5 minutah sem zaključil, ker sem dobil cevi od modela, ki ima 305mm diske in "stare" brembo čeljusti, na moji so 330 mm diski in radialne čeljusti. Nisem bil ravno navdušen, odprlo pa mi je ventil, ko sem videl, da je na desni strani zavorna cev kot čigumi stisnjena med "akšenkl" in amortizer in temu primerno prežvečena. Ni mi jasno kaj so aprila 2013 delalli na servisu, razen da so računali 250€. Težko verjamem da je to slučaj, če je leva preguljena, desna pa zmečkana in ji ne fali dosti da se "uščije. Meni se ne zdi čisto nedolžno, če ti odpovedo zavore. Najbrž nebi spustili obe cevi naenkrat. Si pa ne želim predstavljat kako izgelda pri 150 pred ovinkom, ko ti zavorni pedal pade v "podn" Nekdo, ki ne šraufa sam lahko samo upa da je rojen pod srečno zvezdo.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

salabajzarji
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Lahko kdo pomaga ? Iščem pletene zavorne cevi za 147 GTA, iskal sem po naših "public" trgovinah pa ne držijo tega. Če ne najdem bom seveda vzel preko Ebay-a. Nebi pa doma imel še enih ki ne "pašejo", ker take že imam :)
tnx
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

poklici v firmo MAJ&JEFRA RACING domzale.pa ti jih naredi po narocilu, prineses stare. dobis nove pletene

jaz sem pocakal tam 20 minutk, pa mi jih je naredil mozakar(se ukvarjajo z gokarti in buggyji drugace)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

poglej na brakes4u.co.uk, jaz sem tu naročil Goodridge-ve
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Pred kratkim sem na alfisiti.net prispeval k večji javni porabi... Pletene zavorne cevi in strutbar. Za strut sem razmišljal da bi ga delal sam, ampak se za 80€ niti slučajno ne grem zaj.....t Razen tega, da sem moral povrtat luknje, ter da se sedaj ne da odpret posoda za servo olje sem zadovoljen. Pletene cevi sem hotel dat delat v domžale, ampak so bile dražje, pa še stare cevi rabi za "muštr".
Pletene cevi so seveda brez vseh plastičnih obročkov in gumic za pridtrditev, tako da je potrebno pobrat vse iz starih cevi, ter poleg tega porabiti še en kup plastičnih vezic.

Občutek na zavornem pedalu po upgrade-u je res dober. Za pletene cevi sem se odločil, ker so bile stare spredaj uničene. Novih sprednjih ni drugih kot original, ki pa stanejo 60€ za par.
Strutbar pa za tak bolid must-be :)



https://plus.google.com/u/0/photos/1048 ... 153?sort=1
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Alfica je v ponedeljek začela spuščat čudne zvoke iz sprednjega desnega kolesa. Ob pospeševanju sem imel občutek da bo odtrgalo kolo. Prva diagnoza je bila notranji zglod desne polosovine. Vsi so me prepričevali da notranji zglob nikoli ne crkne, razen če bi bil suh. Po iskanju novega zgloba v SLO sem obupal, ker se ga ne dobi. OEM se dobi samo komplet polosovina brez zunanjega zgloba. FD so komiki ker ne prodajo zgloba, ampak hočejo 150€ po zglobu za obnovo. Na ebayu se dobi kpl zglob za 10 funtov. V torek popoldne sem vzel polosovino ven, da preštejem število zob na mestu kamor je nataknjen zglob. Ugotovil sem, da je bilo odvitih 5 imbus vijakov kateri držijo zglob na notranji polosovini. Očitno so ob menjavi sklopke premalo zategnili te vijake. Imajo pa matice na drugi strani plastiko proti odvitju. Pozimi bom ob reviziji motorja očitno moral tam uporabiti loctite....
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

No super da si rešil, meni se niso javili iz anglije...
Vijake je pa treba res konkretno zategnit in držijo tudi brez loctitea.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Kratek update po zimskem spanju. Danes sem na GTA-jko nataknil nove gume. 225/45 17 Bridgestone potenza S001. sedaj sem imel GY F1 ASY dot 2011 z 7mm profila, ki pa sem jih premaknil na 166-ko, ker na GTA-jki bi okamenele preden bi jih uspel poradirat (5000km v dveh letih). Potem pa sledi šok, ... Miši ali kakšna druga čudesa so mi preglodale dovodno cev za bencin ki je oblečena z gumo. Na podstrešju garaže imam par avtov v kosih, a one si zaželijo glih cev in instalacijo od GTA-jke :) Poglodana je guma, sicer ne do konca, ampak mi ni všeč ker je to točno nad drugim kolektorjem, če se kaj zgodi ga bo direktno opralo... :( Povratna cev je štukana na desnem koloteku, ta dovodna pa gre do podna pod sovoznikom, predvidevam da bo poceni. Poleg tega so požrle še izolacijo od instalacije iz kabine do motornega raćunalnika ](*,) .... Z eno besedo SRANJE. slie pridejo...
Odgovori
  • Informacija