F1 - 2014

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
ALFA Romeo 1910
Alfist
Alfist
Prispevkov: 390
Pridružen: Po Nov 08, 2010 7:46 pm

TheRealDeal napisal/-a: Žal mi je, da sem se ob 7ih zbudil na nedeljo :S
Sva že dva sam sem mislil da se začne že ob 6 #-o
"Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali čak za ovo drugo nisam baš siguran.” Albert Einstein
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Riciardo je bil diskvalificiran, zaradi prekomerne porabe goriva :S Pravkar videl na novicah :S
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

MaStr napisal/-a:Jezus Kristus, saj še gokarti lepše pojejo #-o
Jaz sem po 4-ih letih spet gledal tako na eno oko kvalifikacije v soboto, pa sem mislil, da poslušam Nascar avte :vomit:

Dobro so uničili tole F1 v zadnjih 10 letih #-o
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

NJe bom več gledal.
To je pa že višek.
Še dobro da je motoGP drug vikend in da motokross obstaja tako svetovni kot ameriški...
:D
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

alfa_samec napisal/-a: pa sem mislil, da poslušam Nascar avte :vomit:
predlagam obisk otorinolaringologa

http://youtu.be/j0grAyJGoGg?t=30s

https://www.youtube.com/watch?v=kNTwJsLMVDk

https://www.youtube.com/watch?v=YW_TgLPoIbY
V8
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

F1 je iz 19-20.000 rpm v manj kot 10 letih prišna na max. 15.000 rpm, čez par sezon so torej v teritoriju Nascarja z 9-10.000 rpm :doubt:

In to je :puke: pa če se postaviš na glavo. ORL pa v nedeljo ne dela :mrgreen:
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

tale zvok motorjev je letos res porazen in v kombinaciji s tako dolgočasno dirko, kot je bila danes fail na celi črti.


https://www.youtube.com/watch?v=RqaJKTRs-Kg to je to :) .

mogoče bi bilo potrebno uvesti vsaj za gledalce pred TVjem kakšen generator zvoka V12/10/8 motorja( Active Sound ) :mrgreen: .
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

alfa_samec napisal/-a:F1 je iz 19-20.000 rpm v manj kot 10 letih prišna na max. 15.000 rpm, čez par sezon so torej v teritoriju Nascarja z 9-10.000 rpm :doubt:

In to je :puke: pa če se postaviš na glavo. ORL pa v nedeljo ne dela :mrgreen:
jah obrati bodo res kmal tam tam, zvok pač ne :D
V8
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

F1 je tehnično najbolj zahtevna dirkalna serija. Ima svoja pravila, ki jih občasno spremenijo.
Gre se za to, kdo bo v okviru dovoljnega naredil najhitrejši avto. Trenutno so pravila taka, da se gre proti elektrifikaciji, izkoriščanju viškov toplotne in kinetične energije. Z omejevanjem porabe goriva.

In tukaj nima zvok nobene veze. Pač je tak kot je. Deal with it.

Sicer pa zgodovina se ponavlja, ko je šlo iz V12 na V10 so nekateri jokal, ko je šlo iz V10 na V8 so jokal. In tudi ko bo šlo iz V6 na nekaj manj (kar bo sigurno šlo čez 5-10 let) bodo spet jokal... karavana pa je šla dalje.

Zadeve gredo v korak s časom. Tudi cesti avti se spreminjajo. In F1 je samo znanilec tega kar bomo slej ko prej vozili vsi. Hibridni 3 cilindraš z elektrificirano turbino. Razen tisti, ki si bodo lahko privoščili električen avto s spodobno baterijo.

Če gledate dirke zaradi zvoka pač glejte kaj drugega.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

TribesMan napisal/-a:Če gledate dirke zaradi zvoka pač glejte kaj drugega.
pa ravno zvok je bil eden izmed "zaščitnih znakov" F1.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zvok je bil samo stranski produkt stare, neučinkovite tehnologije. Nič drugega.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če gledate dirke zaradi zvoka pač glejte kaj drugega.
Kaj drugega pa je še bilo? Prehitevanja so se končala že nekaj let nazaj, resne konkurence ni (kot recimo v časih, ko so se za naslov borili 3-4 dirkači, danes je prvak znan skorajda že pred sezono na testiranjih), elektronika je prevzela stil vožnje (se spomniš, ko je N. Lauda rekel, da bi še opica znala dirkat s temi avti?), bistvo dirke pa se je osredotočanje na varčevanje z gorivom, varčevanje z gumami, varčevanje z materialom, varčevanje, varčevanje in varčevanje.

Dirkanje pa tako. Edin pozitiven element pri F1 zadnjih 20 let je izjemno izboljšana varnost dirkačev, to je nedvomno. Vse ostalo pa ... no ja.

Zato pa tudi letos ne bom gledal, niti šel na dirko :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Spremljati F1 po televiziji zaradi zvoka je totalen absurd, ne rečem v živo...če gre cel svet v downsizing, potem je povsem normalno da gre tudi F1. Sicer pa ima zvok turbine tudi svoj čar, sam se ga že v osebnem avtomobilu nikoli ne naveličam....
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

alfa_samec napisal/-a:
Če gledate dirke zaradi zvoka pač glejte kaj drugega.
Kaj drugega pa je še bilo? Prehitevanja so se končala že nekaj let nazaj, resne konkurence ni (kot recimo v časih, ko so se za naslov borili 3-4 dirkači, danes je prvak znan skorajda že pred sezono na testiranjih), elektronika je prevzela stil vožnje (se spomniš, ko je N. Lauda rekel, da bi še opica znala dirkat s temi avti?), bistvo dirke pa se je osredotočanje na varčevanje z gorivom, varčevanje z gumami, varčevanje z materialom, varčevanje, varčevanje in varčevanje.

Dirkanje pa tako. Edin pozitiven element pri F1 zadnjih 20 let je izjemno izboljšana varnost dirkačev, to je nedvomno. Vse ostalo pa ... no ja.

Zato pa tudi letos ne bom gledal, niti šel na dirko :doubt:
Ma kaj pa vem meni so pa ravno te spremembe z KERS in DRS da je F1 ratala ponovno zanimiva... najbolj dolgočasna se mi je zdela F1 ko je M. Schu. imel premočan bolid napram drugim... in takrat se je par let vedlo že pred sezono kdo bo prvak (za letos sem prepričan da ne veš kdo bo)... Moram pa priznat da včerajšnje dirke nisem gledal... Niki lauda je marsikaj blebetal ko je bil samo v vlogi strokovnega komentatorja na RTL... zadaj bi verjetno drugače odgovoril... Meni je osebno zelo všeč da gre tehnologija naprej in da se preizkušajo meje mogočega. Pa to ne pomeni da se mora F1 peljat 500km/h, ampak da ostane približno enako hitra z manjšimi in manj požrešnimi agregati... Konec koncev tudi v avtomobilski industriji se skozi bolj poslužujejo t.i. downsizinga...

lp
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Jeremy Clarksona postaviti na CEO namesto Bernie Ecclestone-a :mrgreen: :P
Odgovori
  • Informacija