Žvižganje turbine - AR 159, vsi JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Že od samega začeta se sliši turbina pri dodajanju gasa (žvižga). A je to normalno? Avto gre čisto normalno, motor je 2.0 jtdm (170 ks). A se da turbino kako stestirati oziroma se lahko kako vidi, če je kaj narobe z njo? Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Lahko, da je samo kakšna cev sesalnega voda napokana in ti tam žvižga. Najprej preveri to cenejšo varianto.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Žvižga -> 100 % dela
Ne žvižga - > (n% možnosti, da je ok, m% moznosti, da motor ne deluje)

m + n = 100
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

ce ti ne zre olja je vse uredu
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Pri meni se jo kar lepo slisi odkar je brez dpf in egr. Ze prej jo je bilo malo slisati zdej pa se malo bolj. To pa ni nic narobe, ce bi bilo kaj bi tudi kadila (bel dim ce se ne motim?) Samo da je moj 1.9 jtdm. Ko sem menjal objemko na turbini sem jo se preveril in je bila popolnoma zdrava :). Tako da mislim da nimas kaj skrbeti.
Uporabniški avatar
SJ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 272
Pridružen: Po Mar 07, 2011 11:00 pm

Na mojem prejšnjem GT-ju je začela žvižgat in čez dva mesca je dala od sebe zadnji žvižg... Seveda ni nujno, ampak mene takšni odgovori ne prepričajo več. :wink:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kako si jo pa preveril?
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Preveril sem ce ima kaksen luft in tudi vizuelno je znotraj zgledala kot nova. Par mesecev po temu sem peljal do Zege na glavni servis in odstranitev dpf in blindiranje egr. Pregledal je vse in brez problemov. Tako je od servisa skoraj 5 mesecev in se vedno vse stima kot prej. Na forumu sem bral tako da ponavadi je zacela kadit in pa nikamor ni slo. Ne vem pa ce je to to. Na kolegovi Octaviji prav tako malo poje in dela brez problema skoraj 300.000km. Ima pa prav tako Garrett turbino.
matjazy
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 01, 2013 8:45 am

Pri meni se na 1.9 konkretno sliši že 3 leta. Pri hladnem avtu bolj, ko se segreje manj.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

matjazy napisal/-a:Pri meni se na 1.9 konkretno sliši že 3 leta. Pri hladnem avtu bolj, ko se segreje manj.
Enako pri meni.
Vse pregledano, vse štima (pa spet 3x potrkajmo na les :mrgreen: )
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dokler ne "kruli" se ne pretirano sekirat.

Žvižgajo pa ene bolj ene pa manj, moja tudi žvižga že 300kkm pa nič ne kaže da bi ji kaj bistveno falilo.

Če te že skrbi, preveri kakšna je aksialna zračnost na ležaju turbine, če je tam vse OK potem mirno furaj dalje.
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

Pri 159-kah so turbine bolj glasne, tako da nič preveč skrbet. Je pa res kar je rekel Žiga. Od kar sem odstranil DPF pa EGR je turbina glasnejša. Priporočam pa, da na vsake 100.000km zamenjate vijak dovoda olja turbini v katerem je mrežica, ker po toliko km zna biti dotrajana in se zmanjša pretok olja k turbini. Ampak to je samo moje mišljenje kar pa ni nujno in jaz sem to pri svoji naredil.
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

matjazy napisal/-a:Pri meni se na 1.9 konkretno sliši že 3 leta. Pri hladnem avtu bolj, ko se segreje manj.
Vse se pri mrzlem motorju slišijo bolj, 159 ka ima sesalno cev na trubini izvedeno tako, da se to sliši še malo bolj.
147 silver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 72
Pridružen: To Feb 22, 2005 11:22 am

Da se še jaz pritaknem imam 159 150KM in turbina je zadnje čase res glasna žvižga - poje. Kakorkoli že najbolj opazno lo pri pritisku tam 0,2-0,6 (očitano po števcu na armaturi) potem utihne zdej ne vem morda jo obrati motorja preglasijo avto vleče ok nič ne kadi. Zvižga tudi ko pada pritisk- se ustavlja z vrtenjem vendar samo v območju 0,2-0,6. Malo mi je čudno, ker jo je slišat samo na da določenem območju vrtljajev kolikor jaz razumem Ko je segreta je morda malo tišja ampak res morda ...

Vem da mi nobeden ne more natančno povedat kolko časa bo poteklo od žvižganja do ropotanja ;) ". Bi bilo smiselno preverit zračnost ali pač vozim dokler bo?
bernymonty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 9:51 pm

147 silver napisal/-a:Da se še jaz pritaknem imam 159 150KM in turbina je zadnje čase res glasna žvižga - poje. Kakorkoli že najbolj opazno lo pri pritisku tam 0,2-0,6 (očitano po števcu na armaturi) potem utihne zdej ne vem morda jo obrati motorja preglasijo avto vleče ok nič ne kadi. Zvižga tudi ko pada pritisk- se ustavlja z vrtenjem vendar samo v območju 0,2-0,6. Malo mi je čudno, ker jo je slišat samo na da določenem območju vrtljajev kolikor jaz razumem Ko je segreta je morda malo tišja ampak res morda ...

Vem da mi nobeden ne more natančno povedat kolko časa bo poteklo od žvižganja do ropotanja ;) ". Bi bilo smiselno preverit zračnost ali pač vozim dokler bo?

Seveda lahko preveriš zračnost. To te nič ne stane. Če ga samo v določenih obratih zažvižga ni panike. Bolj je problem, če začne skozi piskat ali pa še kaj pa da je to glasneje. Sploh pa sedaj ko so mrzli dnevi so še bolj glasne :D
Alfa Romeo! Brez srca in duše bi bili le stroji.
Odgovori
  • Informacija