Italjanski del voznega parka by grega983

Slikice vaših jeklenih konjičkov
Odgovori
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Majhen update

33 je opravila reden TP. Nekaj besed je bilo namenjeno vetrobranu in pa količini izpušnih plinov. Eno je v planu porihtati, drugo pa me ne skrbi preveč :mrgreen:

V enem letu sva s gospo opravila dobrih 3700 km, s tem da mi je števec prikril kar nekaj km, ker je konektor na hrbtni strani števca nekaj časa odpovedal sodelovanje.



Enihu. V znak hvaležnosti sem porihtal nekaj sitnic, ki niso eksistenčne za vožnjo, so pa bile nadležne za pogledati

Pokrov predala na armaturki je bolezen vseh 33, ker še nisem videl pokrova predala, ki bi se lepo prilegal. Da bi vsi lufti štimali.


Vzrok .....

Slika

Spodnji rob, kamor se vijači predal in pokrov predala, je polomljen na 3 mestih in posledočno ne podpira kaj prida predala.

Rešitev ...

V delavnici našel alu L kotnik, ki je brez vsake predelave pasal kot ata na mamo na ta rob armaturke. Armaturko zakovičil gor in zložil gor vso opremo.

Slika

Slika

Skoraj brezhiben rezultat :)



Zaključne letvice na vratnih panelih so fabriško pritjene na panele bolj na približno, z leti pa se zvijejo in seveda odstopijo, posledično pa potem to zgleda zelo italjansko. Nekaj malega poliuretana kasneje je vse čvrsto in se drži skupaj

Slika


Prvič v mojem lastništvu je bil motorni prostor opran. Štrajfix akcija

Slika

Pred časom sem zamenjal še raztezno posodo za hladilni sistem. Da vse zgleda kot je treba in da sistem tesni. Čeprav me je pa fascinirala cena te posode. Kopija pa v rangu 100 eur. Za 33 :roll:


To je to. Te dni je ravno toliko vroče, jaz pa ravno prav debel in star, da se mi ne da kaj prida migati. Čakam na malo manj vroče dni, hkrati pa že spravljam skupaj material za naslednje dogodivščine
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Nekaj malega slik za 33

Klasika za 33 je, da števec za hitrost in kilometre ščasoma nehata sodelovati. Po krajšem raziskovanju mi je internet povedal, da senzor za hitrost v ohišju desne prirobnice na menjalniku oddaja sila šibek signal, ki se potem zelo rad zgubi na hrbtni strani števca na blesavem konektorju. Ki so fabriško vredni pol q...a, ker se z leti razrahljajo.
Reštev mi je predlagal kolega električar, da se ne neposredno na vezje prilota nove kable, nakar se uporabi malo bolj kvaliteten konektor.

Slika

Števec sedaj dela kot je treba :)

Tu nekje sem opazil, da avtu redno primanjkuje hladilne tekočine. Prva misel je bila, da je spustilo eno od obeh tesnil na glavah. Resnica se je pokazala, ko sem ležal pod avtom zaradi menjave olja.
Vodnemu hladilniku se je poslabšalo

Slika


Ker je to že 2. rabljeni hladilnik na tem avtu, ki je spustil v času mojega lastništva, sem se vrgel v stroške in nabavil novega. Pa za sproti še nove kable za svečke in špulo, ker je kabel med špulo in razdelilcem vžiga storil žalosten konec pri špuli

Slika

Menjat kable in/ali svečke na 16v boxerju je doživetje posebne vrste. Ko je motor v avtu

Pa če smo že pri sitnicah.
Od kar ima avto delujoča števca za temperaturo in oljni pritisk, se je ob vsakem zmernem priganjanju pokazalo, da se zna olje konkretno zagreti.
Nekaj klikov na ebayu in par dni čakanja, pa me je pričakal lep paket.

Slika

Naj bo sendvič plata do konca pokoriščena., zato sem nabavil oljni hladilnik, cel kup spojnih komadov in pripadajočo cev za olje.

Po kakšni uri ali dveh za demontažo odbijača in izdelavi nosilcev, je bil hladilnik na mestu.

Slika

Slika

Ja, kasneje sem hladilnik še malo lepše poravnal.
Sam hladilnik drugače paše na vse sorte diskretnih lokacij, je pa problem v priključkih, ki vzamejo svoj prostor, tako da je na koncu dovolj prostora samo pod desno lučjo za odbijačem.


Sproti sem zamenjal še zunanji HK zglob na levi polosi, ker je začel peti pesem zluftanega zgloba.




Pa glavni dogodek.
Preko Bartoga sem uspel naročiti in dobiti nov vetrobran. Srečen ko radio.

Slika

Cena dokaj prijazna, poleg stekla pa sem dobil še keder in samolepilni trak za okvir. Tako da mi še rit ploska od sreče :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Fino! =D>

Samo tole z vetrobranom je pa vrhunec leta 2022! \:D/ :hi:- \:D/
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Pa še nekaj malega o delti.

Od kar sem jo spomladi sestavil, je bilo na sprednji strani motorja vedno puščanje motornega olja.
Pa sem ponovno namestil karter s novim tesnilom ..... ne, še vedno je scalo.
Pa sem ponovno zatesnil kabel za ozemljitev motorja, ker gle luknja za ta vijak skozi steno bloka in je zgledalo kot da tu pušča. Ne, tudi ne.
To puščanje me je tako jezilo, da se poleti sploh nisem kaj prida vozil.

Na koncu me je pi..a tako razjezila, da sem porabil en cel brake cleaner in temeljito očistil cel motor, avto dvignil in pognal v prostem teku, jz pa ležal pod avtom in gledal od kod teče.
Našel puščanje.

Malo je bolelo, ker sem vedel da bo nekaj stalo in da bo predvsem veliko dela.

Slika

Neimenovana oseba je pri sestavi jermenic za servo/altenator/vodno pumpo uporabila mm ali dva predolge vijake, ki so poškodovali semering na oljni črpalki in pa samo ohišje črpalke okoli tega semeringa. Bemumilomater :roll:


Ja nič, takšno stanje je nedopustno, kaj drugega kot menjava črpalke pa tega stanja ne bo popravilo.

Spet ...ebuy .....

Slika

NOS oljna pumpa za recimo da normalne denarje,


Da menjaš oljno pumpo je potrebna demontaža vseh jermenov, vseh priteklin okoli jermena, pumpe, karterja. Pa seveda potem montaža v obrtnem vrstnem redu.
2x
Ker v prvo ob zagonu ni bilo oljnega pritiska in sem domneval, da sem nekaj sfušal pri montaži.

Ponovi vajo

Nasvet škodaloverja je bil, da snami svečke, da so ležaji med verglanjem neobremenjeni, pred montažo pa v črpalko našibaj nekaj olja, da bo pumpa lažje potegnila olje.

V drugo je uspelo, še ležaji so ostali zdravi od prvega poizkusa. :mrgreen:

Sproti sem zamenjal še gumijasto podlogo med volansko letvijo in nosilcem. Tako za ziher da bo mir pri hiši :D

Slika


Pa ker sedaj avto dela približno tako kot se spodobi, sem se odločil, da se malo poigram in vržem v stroške

Slika

Integrale 8v felge dobi ljubica, ko seveda naberem skupaj en komplet. Te felge se zadnje čase prodajajo v rangu jurja/komplet, pri čemer so to cene za zbite, spraskane in potolčene felge. Kar v mojem svetu ni sprejemljivo, tako da jih nabiram po kosih, ko se na netu kaj pametnega za zmerne denarje. Ker nisem obupan, se mi ne mudi predvsem pa nisem tako zablojen, da bi dal jurja+ obnova za 4 felge dimenzij 6j15. Nep, nekaj razuma je pa še ostalo na podstrešju :mrgreen:

Je pa škoda, ker sam dizajn felge je za moje pojme v rangu s modelom montecarlo, se jih je pa pred leti metalo v smeti, ker so 6J. Integrale 16v so imele enake felge, s tem da so bile colo širše in s rahlo drugačnim ET in so kot take imele večjo vrednost na trgu in se jih je več ohranilo.
Zadnjič spremenil grega983, dne Če Sep 08, 2022 1:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Damjan, ko sem dobil vetrobran za 33 sem pa res skakal od sreče. Novo, lepo, za zmerne denarje :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Lepo rihtaš 8) =D>

Hladilnik olja dobi takole kaj zraka? Na sendvič plati je termostat?

Jst sm na moji r19 montiral pred hladilnik vode pa potem cevi okrog hladilnika pa do sendvic plate. Gre več cevi ampak izkoristi max pretok zraka. Pa je še vedno kljub hladilniku šlo olje pri priganjanju čez 130°.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Hladilnik dobi zrak. Je postavljen za eno od odprtin v odbijaču.
Sicer ni idealno, bo pa bolje kot da bi bi brez hladilnika.

Bi drugače postavil pod vodni hadilnik a potem sploh nebi bilo pretoka zraka pa še kakšen priključek cevi bi se videl izpod odbijača. Pa kakšna cev. Kar ni najbolj praktično
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

Mogoce enkrat ko bo spet visek časa narediš skatlo iz tiste reže da se odpre čez cel hladilnik da bo zrak usmerjen, pa bo dober efekt. 1mm alu pa zakriviš, se da doma lepo naredit.

Jst recimo sem na dirkalcu mel tocno tak hladilnik na identicnem mestu, pa bolj odprt odbijac pa se je poznalo samo par km da se je kasneje zgrelo. Tkole ko ni zrak usmerjen direktno je tko-tko ucinkovitost...je bolse kot brez ampak se da izvoljšat za min. vložka.

Pa ne da bi bil pameten. :mrgreen: Samo debata/nasvet. Da ne bo boxerček pregret. :)
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Morda te kaj zasrbi, če nisi že videl...

https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 900313.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 449088.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 990938.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 968438.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 583223.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/pe ... 037038.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 067132.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/to ... 142480.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 722310.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 790361.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 546209.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 234873.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 451508.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 521025.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 007729.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.subito.it/accessori-auto/ce ... 988080.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Damjan, saj ne morem drujga kot da te občudujem. V nočnih urah neznancem limaš linke felg :D
Jz bi kej drugega delal, če bi ne spal :lol:


V glavnem, hvala za linke. Hudič je, ker so vse 16v felge (7J15, ET 27), vmes tudi 4WD/HF turbo (5.5J14) in pa spacesaver (5. felga v kompletu).

8V so 6J15 ET 40 in to je edina dimenzija integrale felg da pašejo na 4WD in vse fwd delte
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Čisto kratek update

Prejšnji mesec iz germanije privlekel pe eno felgo, nato pa pri italjanih našel še dve manjkajoči :D

Slika

Pi..da, zbiral jih kot en klošar. Je pa vse to bilo dokaj ugodno, po komadih :mrgreen:



V glavnem, včeraj vso kramo naložil v 33 in odpeljal k majstru.

Sledi valjčkanje, struženje, brušenje, nanos keramične barve, lakiranje. Tako nekako. Mesec november bi naj bil mesec, ko delta prejme nove podkve 8)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Mali update brez slik

Delta je konec oktobra opravila TP :D
Od prejšnjega tehničnega sem z njo nabral samo 1319 km. Nekaj manj od povprečne sezone, ker sem jo resno začel uporabljati konec avgusta, ko sem porihtal puščanje oljne pumpe. Gospa sedaj praviloma dela približno spodobno.

Bo pa sedaj čez zimo spet nekaj malega za porihtati:
- menjava felg - te dni 1x pridejo s obnove
- rahla predelava prestavnega mehanizma, da bo ergonomija v nulo
- obnova menjalnika

Menjalnik že zadnji dve, tri leta v območju 1500 -2000 obrati pri polni obremenitvi ustvarja čudne zvoke v 4. in 5. prestavi, zadnje tedne pa že tudi v 3. prestavi. Zgleda je kakšen ležaj na odhodu. Pa sproti bom zamenjal semering na levi prirobnici, ki je začel puščati. Menjalnik je drugače C510 in po informacijah s spleta je bil sila razširjen v FLAR skupini med bencinarji v 80ih, 90ih, 00ih in tudi kasneje. Tako da načeloma bi lahko poiskal zamenjavo, čeprav ne vem kako smiselno je iskati rabljen menjalnik neznane zgodovine in starosti 20-30 let. Tako da bom za začetek kar tega odprl in pogledal kaj se da narediti.

Pa seveda je nekaj malega za postoriti še na 33 čez zimo
- menjava vetrobrana
- menjava dveh priključkov na ceveh za oljni hladilnik. Tile AN10 priključki s kitajske znajo biti problematični pri zategovanju, ko hitro kaj pretegneš.
- menjava vrvic za polico v prtlažniku. Obe originalni sta se v roku meseca vtrgali. Nove originale se tu pa tam še najde, znajo pa biti cene .... čudne. Tako da bo bolj verjetno od originala sledila kakšna predelava vrvic od kakšnega mlajšega alfinega ali fiatovega modela

Pred časom me je po spletu okoliščin nadlegoval en sila zainteresiran kupec za 33. On bi to imel. Pa denar ima.
Pa sem že razmišljal kako se mi bo v garaži sprostil prostor. Imel že v nemčiji nagledano 8.32 themo. Potem pa porajtal, da sem pod 33 ležal nekaj 100 ur preveč da se je ne bom kar tako na hitro znebil. Tako da ostaja pri hiši, 8.32 pa bo počakala na kasnejše čase :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

caki caki, obdrzis vse, 8.32 pa hitro nabavit. Ferrari, pa se zadnji dvizni spojler!
Ne bojo sam citroenarji na oldtajmer shodih rekli, men se dvigne, kaj pa teb :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Jebeš spojler.
8.32 je prav jebačka zaradi drugih bonbonckov. Rjovenje 8 cilindrov in pa v les ter leder oblečena armaturna z vsemi potrebnimi števci. Med drugim.
Ampak, človek rabi za tak avto vsaj dve pokriti parkirni mesti. Ki ju trenutno nimam. Pa žena pa otrok me še tu pa.tam rada vidita. Ker tak star vozni park pa rabi poljubno veliko časa.
Tako da ta trenutek še ne bom nabavljal.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Long time no see :)

Vse sorte dela opravil čez zimo na 33 in pa na delti :)

Slika

Slika

Z bratom na hitro odrezala star vetrobran :)

Okvir je bil potreben barvanja s temeljno in pokrivno barvo, nakar sem vpasal nov vetrobran :)

Slika

Slika

Star vetrobran poleg tega da je bil počen, je bil tudi konkretno spraskan, in je zgledal žalostno. No, upam da bo sedaj ta nov ostal bistveno dlje na avtu


Nekje vmes sem zamenjal še obe vrvici na polici v prtlažnjiku

Slika

Slika

Slika

Mnogo bolje :mrgreen:



Žena pravi, da se mi je začelo kisati na dilah, ko je videla tale nakup

Slika

Slika

Pač ima probleme s užitkom v teh detajlih :)


Plani za naprej .......
Spodobilo bi se, da gospo končno spravim do majstra za optiko, zadaj mislim da en kolesni ležaj glasno poje svojo pesem že od kar sem sestavil avto, mofoče bi gospo končno peljal do majstra za klimo, da jo napolni in po potrebi kje kaj zatesni, sigurno pa je tudi, da iščem dober blok motorja. Ker imam v kleti krame za še kakšen kompleten motor. Blok na zalogi je potreben brušenja na vsaj +0,40 mm, za kar pa je sila težko najti bate, tako da bi raje videl drug blok :)

Tako da spet ..... če kdo koga pozna, da ima kak kos motorja viška ....... sem kandidat :)
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija