Tuning Dedra Turbo

Fiat, Lancia, Ferrari, Maserati,...
Odgovori
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Da ne bo tema preveč izgubljena nekje drugje, sem jo premaknil sem.

Kaj mi svetujete za tuning pri moji Dedri? Rad bi zadevo spravil na nekje 200 ali nekaj malega čez konjev. Čip že, sam s tem in varrnim tuningom bom prišel tam na 185 konjev največ. Kaj še? Kolk stanejo približno kakšni športni izpuhi s kolektorji seveda? Najbolj me zanimajo kolektorji, ostalo bomo že kje naredili iz inoxa.
Slika
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Z varnim tuningom na cca. 230 konjev, malo manj. v glavnem s cipom prides do 1.05 bara nadtlaka najvec - kar pri 8V Deltah znese nekje 230KM. To je cist varno za tako masino.

Pri Dedri malce manj ker je slabsi IC, bolj restriktiven izpuh in rahlo sibkeja turbina (se vedno T3).

Nad 1.05 ne gre ker so omejitev MAP (meri samo do 1.05) in injektorji. Da te nebi kdo slucajno hotel prepricat za vec - ker turbino ze lahko odpres ampak ECU ne more prav delat zaradi te omejitve.
Mah, to sem že tolikokrat napisal da mi noben več ne verjame.

Kolektorji so v tujini dragi ko zafran (predragi) od 100 jurjev naprej - pri nas pa bi mogoce nasel koga da ti ga naredi ceneje.

Aja, ce kje izvohas sesalno odmicno od Fiat Rimto 130TC - to je prava stvar (ce odmislis aftermarket zadeve), ampak dvomim ker so redke.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Ginek, a si mislil za tuning Senico? Bi šel z mano do njega? Ti boš bolj vedel te zadeve, kako in kaj. Kaj praviš?

Hvala za tako poročilo.
Slika
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Lahko. Se bova naprej prek ZS pomenila in telefona.
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Čip pri Senici pride 75k. Tu nekeje. Z čipom naj bi moj avto dobu 20KM. Za dedro pa ga pokliči in vpraši.

lp
Ninja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:34 pm

Ma zaenkrat je brezveze čipat, ti kupi prvo nov Wastegate ventil, tistega ki se ga da regulirat, nastaviš pač kake 0,4 bara več kot original, pole si kupiš en malo večji intercooler, ni treba kupavat kake tiste od tuning firm, če dobiš kakega od kombija novga al pa rabljenga ki paša v tvoj avto bo super, regulator pritiska bnze od webber (isti kot pri deltoni), pa še pipco in T sfiatino si nrdiš da boš imel boost, kot pride pri punto gt, uno turbo, fiat coupe,... (če ti je to všeč), mislim da čipanje pride v poštev šele po teh predelavah kadar rabiš da ti vse te novosti uskladi in če imaš kake omejitve v elektroniki.

Že po teh predelavah brez čipa bo avto trgu dosti ma dosti bol kot original.

Za kolektor pa praši maldovana iz ozeljana, ti naredi kar poceni.

Tuki pa dobiš ta WG ventil, ti ga naredijo prou za tvoj avto http://www.bonalum.it

Aja pa ne pozabit na power pop, da bo pihalo :D :D
Slika

Lep pozdrav.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ninja napisal/-a:Ma zaenkrat je brezveze čipat, ti kupi prvo nov Wastegate ventil, tistega ki se ga da regulirat, nastaviš pač kake 0,4 bara več kot original, pole si kupiš en malo večji intercooler, ni treba kupavat kake tiste od tuning firm, če dobiš kakega od kombija novga al pa rabljenga ki paša v tvoj avto bo super, regulator pritiska bnze od webber (isti kot pri deltoni), pa še pipco in T sfiatino si nrdiš da boš imel boost, kot pride pri punto gt, uno turbo, fiat coupe,... (če ti je to všeč), mislim da čipanje pride v poštev šele po teh predelavah kadar rabiš da ti vse te novosti uskladi in če imaš kake omejitve v elektroniki.
Ti bi povečal max. boost na 0.8 + 0.4 = 1.2 bara. To ni šans da deluje tudi če zamenjaš čip. Če pa pustiš standardni čip - a misliš da imajo standardne fueling tabele dovolj tolerance za 50% povečan boost???

Nastavljiv regulator pritiska ima tale Dedra že tako in tako in to istega kot "deltona" tako da tega ne rabi. :D

V glavnem tile avti nisto R5 GT - turbo z vplinjačem da lahko kakor ti paše odpiraš turbino s ključem...
Ninja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:34 pm

Tudi moj punto nima uplinjača, pa lahko odpiram turbino tolko kolkor mi paša!!!

WG imam naštimano na 1,4 bara v konstanti in 1,7 bara v boosti, original punto gt pa ima 0,9 bara konstante in 1,6 bara v udarci, tako da ne tega govori kar ni res!

Jst lahko dvignem pritisk tudi na 2 bara če hočem (samo to ni zdravo za motor ne za turbino) pa je še bol nova oz. moderna tehnologija kot pri delti in dedri !!!

BTW: Avto ni bil nikoli čipan, ker tega ne rabi, računalnik mu dopušča pritisk do onemoglosti!


Jst gori sm napisu bol za gt-ja ker ga pozna, dedre pa ne, tako da če že ima nastavljiv regulator pritiska bnze pole to že imaš en strošek manj :wink: , take regulatorje se stavi v gt-je ker ima fiksen.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ok, ne mislim se prepirat. Če si prepričan da ima Punto res take tolerance, potem OK.
Upam da je za tvoj tip mašine tak način tuninga preverjen - izmerjena lambda vrednost ob obremenitvi skozi celotne vrtljaje ali pa vsaj temperatura izpušnih plinov.
Saj pravim da se da turbino enostavno odpirat povsod, tudi pri Dedri, samo kolk je to "zdravo" za motor potem, je pa druga pesem.

Fino res, če ima Punto tak računalnik, a mogoče veš tip in verzijo (bi rekel da je Boschev Motronic, samo ne vem katera verzija...)
Ninja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:34 pm

Ma ne da sem prepričan, je tako sigurno, lahko prašaš katerega koli lastnika GT-ja, ki je kdaj kaj predelavu, pa tudi uno turbo (ta novejša verzija) je narejen na isti način.

Lambda je bla zmerjena in zreguliran pritisk benzina, original je blo 3 bare, jst sm nastavu tm okoli 3,5 bara, kar je pokazalo da na visokih obratih je dovol oskrbljen z benzinom.

Računalnik pa je Bosch Motronic 2.7

Je pa res da eni avti imajo elektronsko omejeno dvigovanje pritiska zraka, to pa z nekim ventilčkom (nekateri z računalnikom), ki ne dopušča višjega pritiska kot je original, take probleme smo imeli kadar smo hotli na isti način kot pri meni naštimat na legacy turbo, pa nam ni uspelo. Če si odklopu cev ki grez iz turbine na WG ni blo nič, avto je šel enako, medtem ko pa pri meni odklopiš povezavo med turbino in WG se turbina zavrti v neskončnost (se pravi dokler se ne sfuka), moj nima nobene omejitve lahko dviguješ kot želiš, tako da pole sm jst naredu pipco in T sfiatino da lahko reguliram pritisk s to pipco.

Na tukaj si lahko pogledaš kako to delaš, da ne boš reku da klatim neumnosti ali pa si izmišljujem, upam da razumeš kaj italjansko.
http://www.fabrio.it/puntogt/tecnica/overboost.htm

Čene če boš kaj v gorici pa povej ti pokažem.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

No, jaz bom najprej poizkusil s čipom, potem pa verjetno s kolektorji in direktnim izspuhom s končnim loncem. Nekaj bo že prineslo, upam da približno 35-40 konjev, če zamenjam še filter.
Slika
Ninja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:34 pm

Veloce, sm vidu na avto.net da prodajaš dedro, zakaj bi jo pole predelavu?

Zakaj ne rajši prodajaš alfe 75 2.0 TS :P :P :P :P , se javim jst za kupit...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Zdej mam dve Alfi 75 2.0 twin spark! 8) Dedro pa ne prodajam več!
Slika
Ninja
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: Če Jan 27, 2005 9:34 pm

veloce napisal/-a:Zdej mam dve Alfi 75 2.0 twin spark! 8) Dedro pa ne prodajam več!
Ene bi se lahko znebil :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Točno tako in to za dele! :mrgreen:
Slika
Odgovori
  • Informacija