Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Ogromno julk je imelo težavo s tem. Na moji ki je letnik 2016 in je do lani nabrala 19000km so diski predvsem na notranji strani toliko zarustali da je ploscice pojedlo do 25000km. Navadno je notranja stran še veliko slabša kot zunanja. Ne vem pa kako pogosta je bila ta težava na stelviu ampak verjetno se uporabljajo isti zavorni sistemi...ker pri giuliah je bila tezava na 280mm zadnjih in tudi vecjih od veloce.

https://www.stelvioforum.com/threads/re ... les.15691/" onclick="window.open(this.href);return false;
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Stelvio je 2020, ampak modelno 2019 (ni še FL v notranjosti).

Moja Giulia 2018 ima povsem enakomerno obrabo zavor spredaj in zadaj.
Kot je napisal @Otone, neenakormena obraba oz. bolje rečeno, zakaj zavore ne primerjo po celi povrišini se meni ne zdi "potrošni material" oz. "stil vožnje".
Nekaj mora biti narobe, kaj? nevem. Glede na to, da je še v garanciji, bi moral vsaj vzrok odkrit, če bi ob tem zaračunali recimo material nove zavorne ploščice, bi še razumel, kaj več kot to pa ne.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

No, potem imava isto modelno leto.

Kot rečeno, na srečo na našem ni nobenega rjavenja na okvirčkih okoli izpušnih cevi, pa tudi zavore se enakomerno obrabljajo in celoten zavorni sistem je na videz, kot nov (uporabljam čistilo za felge, ki je sicer precej agresivno, vendar ob pravilni uporabi ne dela škode).

Definitivno zahtevaj pregled v okviru garancije in odpravo napake. Kot si rekel, zavorne ploščice pač plačaš, ampak napako pa morajo odpraviti. Če na servisu ni posluha, urgiraj v Ljubljano.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kar opisuješ glede zavor, ni normalno. Lahko je tudi samo napaka v materialu. Sem prepričan, da bi ti to težavo morali odpraviti, ker le ta ni posledica načina vožnje. Sami elektronski deli okrog mehanskega dela zavor nimajo tudi nobene veze s to težavo.

Priporočam da kontaktiraš tehnično pomoč, konkretno g.Igor-ja Štibilj-a, kateri je vodja tehnične pomoči in šolanja na AT-ju.
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Še poslikal, da se izgonemo problemu, če sm zadevo narobe opisal.
Priponke
IMG_2082.jpg
IMG_2084.jpg
IMG_2083.jpg
IMG_2085.jpg
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Zanimivo,
Pa moraš vedeti da to ni pravi krom kot je bil nekoč.
Zadevo pelji pokazati in jim priloži vse slike, račune in ostalo dokumentacijo ter jim povej tako kot si navadel.
Če ti pa drugega ne preostane pa pojdi v tožbo.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Z zavorami je definitivno nekaj narobe.

S kromiranim okrasom okoli izpušne cevi pa ne izgleda nič narobe. To se očisti s čistilom za inox. Jaz uporabljam Dexal iz Eurospina (čistilo za kuhalne plošče ipd.).

Baje zaradi takšnih umazanih okrasov Audi in še ducat ostalih proizvajalcev dela "slepe" auspuhe. Verjetno je to samo eden od nekaj razlogov, ampak sigurno je utemeljen razlog. :) Kar se mene tiče, ti okrasi morajo biti čisti, tako, kot mora biti rob čevljev čist.
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Če se mene vpraša je to samo gretiranje in nič drugega
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Jaz imam pa drug problem ;-)
Sem novi lastnik Stelvia in nujno rabim do srede, 29.6. strešne nosilce (sani so na avtu).
Lahko jih kupim, rentam...
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

Si kaj gledal po oglasniku?
Kaj pa boš prevažal, če ni skrivnost?



Edit: Izbrisan citat zgornjega komentarja.
@Modras, tebi niti lepa beseda ne zaleže, kaj?
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Rabim jih za strešni kovček. Bi bilo za vzet pri Withcar?
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Otone napisal/-a:Z zavorami je definitivno nekaj narobe.

S kromiranim okrasom okoli izpušne cevi pa ne izgleda nič narobe. To se očisti s čistilom za inox. Jaz uporabljam Dexal iz Eurospina (čistilo za kuhalne plošče ipd.).

Baje zaradi takšnih umazanih okrasov Audi in še ducat ostalih proizvajalcev dela "slepe" auspuhe. Verjetno je to samo eden od nekaj razlogov, ampak sigurno je utemeljen razlog. :) Kar se mene tiče, ti okrasi morajo biti čisti, tako, kot mora biti rob čevljev čist.
Glede izpušnih krogcev, smo poskusili počistiti, pa ne gre. To je "zapečeno" oz. meni deluje bolj rja. Na sliki se ne vidi najbolje. Glede na ostale Stelvio, ki smo jih malo opazovali, nimajo tega (na tak način).

Glede zavor, sem pisal na triglav, če mi lahko pojasnijo zakaj to ne spada pod garancijo, toliko da imam pisno potrdilo. Ga potem objavim tukaj in vidim, kaj se da naprej.
Za moje pojme je to čisto garancijsko popravilo.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Ja, tale umazanija iz izpuha se precej zapeče. Ko boš čistil, se boš spraševal ali ima sploh smisel (ker se težko puca), ampak, ko bo narejeno boš videl, da ima. :) Težko gre dol...

Vseeno, mogoče pa je res kakšna rja.

Kot ti je rekel Damijan, kliči v LJ.

@atek

Jaz imam dobre izkušnje z Withcar - vsaj, kar se kvalitete tepihov tiče (zimske sem kupil, plus tiste gumijaste zaščite za prtljažnik). So pa bili precej neodzivni...
atek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Feb 28, 2013 8:57 pm
Vozilo: AR STELVIO Q4 2019
Kraj: Kozjansko

Imam Stelvia iz Avstrije in bi mi prav prišla slovenska navodila za uporabo, da si malo na študiram vse možne opcije, ki mi jih Stelvio ponuja.
Mi lahko kdo lepo skopira uporabne zadeve?
Mimogrede: Strešne nosilce sem že naročil.
Lp, Atek
AR Stelvio Q4 2,2D 210 (2019)
Modras
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Po Maj 27, 2013 11:03 am

V kolikor iščeš slovenska navodila povprašaj po avtohišah ali pa na odpadih pobrskaj.
Stepančič sigurno ima kakšno knjigo viška, če ne drugega pa kakšni obmejni odpadi.
Odgovori
  • Informacija