Stelvio: Testi in Splošno

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

The edge napisal/-a: To Maj 16, 2023 10:33 pm Imam Stelvio, 2019 letnik.

A ima kdo izkusnje kako se uredi carplay za iphone, ce sploh v teh letnikih? Predvidevam, da drugace ni moznega predvajanja videja?

Ter kako se polni telefon brez uporabe kablov. V predalu pod naslonom za roko vidim na dnu oznako, vendar zadeva ne deluje ali pa je potreben kaksen poseben trik?
Če ga avto nima serijsko potrebuješ tak ali podoben modul https://shop2.eng-custom.com/it/moduli- ... erium.html

Se pa da nekak preko verzije radia ugotovit če ga ima ali ne, v glavnem ko priklopiš telefon s kablom v sredinski usb, se ti v meniju naredi dodatna opcija carplay, poglej yt za navodilo.

Za polnjenje pa kot je napisal @alesdrolec, šele facelift konzola ima prostor za brezžično polnjenje telefona.
Slika
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Tudi preFL Stelvio in Giulia sta imela CarPlay in AndroidAuto (naš Stelvio, build year 2019 ima).
Če imaš iPhone, moraš vklopit Siri, da ti deluje CarPlay, nato s kablom povežeš na USB in se prikaže opcija v meniju.

Moja Giulia (build year 2018) pa ima samo "predpripravo". V kolko bi želel aktivirat, bi moral zamenjat USB port (s takim, ki ima podporo za CarPlay), nato nekaj bitov spremeniti z MES in zadnji (ter najtežji) korak, nekoga na pooblaščenem servisu žicat, da ti opravi aktivacijo z WiTech2.0.

Druga opcija je ENG-Custom vmesnik, ampak meni nekaj zadev ni všeč (uporaba aux kot audio input) - se kar pozna na zvoku (imam HK ozvočenje).
V kolko bi kdo uspel prepričat koga na pooblaščenem servisu da stisne aktivacijo CarPlay v WiTech2.0, bi z veseljem tudi pri sebi aktiviral :) (ostalo vem kako narediti)
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

The edge napisal/-a: Sr Maj 10, 2023 9:56 am Prosim za info kaksno imate kaj mestno porabo lastniki Stelvic 2.0 turbo 280PS. Seveda ob normalni voznji.
Sicer Giulia ampak lahk dodaš kak dcl ali L.
Realno pod 10 ne gre, bolj proti 15. Slika prikazuje vožnjo prvih 5 min po mestu, par rondojev in semaforjev (gužva) nato pa relacija.( Ko je ogret je tudi v mestu malo bolje, ampak hladen pa kar precej spije)
Priponke
IMG_5017.jpg
Slika
Sebulba1978
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jun 11, 2023 12:30 pm

Pozdrav. Po 8ih letih vožnje s Švabi zopet razmišljam o nakupu Alfe, konkretneje Stelvia Q4 dizel 210, letnik 2019. Ker so me Švabi s tehniko malo razvadili me zanima naslednje:
Ali ima Stelvio (2019) radarski tempomat z lane assistom?
Ali ima ta letnik Android auto in možnost prikaza google maps?
Ali imajo Stelviji kljub ksenonu možnost avtomatskega prilagajanja dolgih luči oz. ali so žarometi lahko dinamično prilagodljivi?
Je infotainment res tako slab?
Je zvočna izolacija res slaba?
Kakšna je realna poraba?
Vnaprej najlepša hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ali ima Stelvio (2019) radarski tempomat z lane assistom?
-Ja.

Ali ima ta letnik Android auto in možnost prikaza google maps?
-Ja.

Ali imajo Stelviji kljub ksenonu možnost avtomatskega prilagajanja dolgih luči oz. ali so žarometi lahko dinamično prilagodljivi?
-Ja.

Je infotainment res tako slab?
-Ne.

Je zvočna izolacija res slaba?
-Ne.

Kakšna je realna poraba?
- Cca 8.0, glede na omenjen motor.

Op.p. Omenjene opcije niso standardne :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Sebulba1978
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jun 11, 2023 12:30 pm

Hvala! :cheers:



Edit: Objave direktno nad odgovorom ni potrebno citirati!
The edge
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Apr 16, 2023 7:17 pm

Veron napisal/-a: Sr Maj 17, 2023 10:58 pm Tudi preFL Stelvio in Giulia sta imela CarPlay in AndroidAuto (naš Stelvio, build year 2019 ima).
Če imaš iPhone, moraš vklopit Siri, da ti deluje CarPlay, nato s kablom povežeš na USB in se prikaže opcija v meniju.

Moja Giulia (build year 2018) pa ima samo "predpripravo". V kolko bi želel aktivirat, bi moral zamenjat USB port (s takim, ki ima podporo za CarPlay), nato nekaj bitov spremeniti z MES in zadnji (ter najtežji) korak, nekoga na pooblaščenem servisu žicat, da ti opravi aktivacijo z WiTech2.0.

Druga opcija je ENG-Custom vmesnik, ampak meni nekaj zadev ni všeč (uporaba aux kot audio input) - se kar pozna na zvoku (imam HK ozvočenje).
V kolko bi kdo uspel prepričat koga na pooblaščenem servisu da stisne aktivacijo CarPlay v WiTech2.0, bi z veseljem tudi pri sebi aktiviral :) (ostalo vem kako narediti)
Deluje! Hvala;)
mogoce ves kako predvajat video, npr youtube, saj app ni videti v carplay
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

CarPlay doesn’t allow video platforms like YouTube or Netflix
Bojda so neki workaroundi, ampak ti ne znam potrdit ali res delujejo. Vir: https://www.techtouchy.com/how-to-watch ... e-carplay/
Likalnik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 21, 2024 1:26 pm

Sem v fazi nakupa Stelvio vozila...pa me zanima vaše mnenje....imam možnost dobiti 2021, 2.0turbo, Veloce z 90k km, prvi lastnik...poznam lastnika in avto po ceni 33k€
kaj pravite?
kako je glede servisov...glavni servis?, servis menjalnika? pri katerih kilometrih se to pričakuje?
avto je lepo ohranjen..servisi delani po intervalu....kaj me sedaj čaka naprej?
poraba vidim, da je tudi kar konkretna...10l+

glede glavnega servisa in servise menjalnika sem pa našel na tem forumu, da je okoli 120k km oziroma menjalnik naj bi bil celo life time...ampak vseeno...je bolje preventivno menjati.

kje se priporoča redne servise delati lokacija Gorenjska-Ljubljana
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel na našem forumu!!

Cena glede na letnik prikladna.
Glavni servis pri cca 120kkm oz. 5 let, tako da imaš še nekaj fore v obeh pogledih, priporočena menjava menjalnega olja do 150kkm.
Odličen servis imaš v LJ - Enigma, kjer dela forumaš in alfa entuziast Alan. Sva glih jutri zmenjena za mali servis :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Likalnik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 21, 2024 1:26 pm

Hvala za dobrodošlico in za odgovor.
Ja, to bo moja prva Alfa in ne vem kaj pricakovati…ze cel dan berem vas forum…tudi glede Alana sem po napisanem ugotovil, da je po vasih besedah super oseba in serviser…tako, da bo ocitno tudi moj😆
Ocitno bom sel v nakup in bo kar bo…kot receno, veliko mi pomeni, ker poznam vozilo in osebo…ter sam avto in oprema mi je top.
Glede zanesljivosti…kolikor sem bral naj bi bil motor super…sam menjalnik je od ZF-a katerega vgrajujejo tudi v BMW…
Se eno vprasanje…avto vom vzel na leasing z delnim pologom…to bo moj prvi leasing za avto…ce prav zastopim mora biti obvezni kasko? Kako je pa z servisom? Ali mora biti uraden serviser ali je lahko Alan?
Kako je z garancijo? Nekje sem zasledil do 5 let? A nima menjalnik 8let garancije? Vsaj BMW vem, da ima na menjalnik tako dobo.
Hvala za pomoc
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Je ze vecinoma MaStr napisal, jaz bi dodal samo opazko glede menjalnika.
ZF priporocilo 80 kkm ali 8 let, ZF kit je pa tudi cenovno ugoden okoli 300€, pa nic posebnega za pocet.
https://youtu.be/kXKhZievmSI
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Likalnik
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Mar 21, 2024 1:26 pm

Glede na to, da jih ima avto trenutno 90k km in predvidevam (bom v ponedeljek preveru, ko tudi potrdim svojo odlocitev o nakupu), da nima narejenega servisa na menjalniku.
Servisiral ga je uradni serviser…kateri servisi tocno so bili narejeni bom izvedel v ponedeljek.
Ampak, ce menjalnik ni bil servisiran potem je super to cim prej narediti.
Je pa res, da sem prebral, da delajo servise nekje med 100-150k km…na YT so rekli pa, da na 80k km.
Vprasanje kaj bo rekel uradni serviser.
Kot receno BMW ni imel servisev na menjalniku…do 170kkm je delal super…potem se je pa avto prodal…
Uglavnem, ce ga je treba narediti mi ni problem…bom kontaktiral Alana, ko dobim avto.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kar se tiče leasinga in kaska, povprašaj za pogoje zavarovanja tam, kjer boš vzel. Pa splača se še malo okoli pozanimati, dobiš ponavadi potem ugodnejšega.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Mene pa zanima na koliko PS se dajo cipati 2.2 motorji z 209 konjev? A gre na 250?
Odgovori
  • Informacija