Nakup Giulie: vprašanja o motorizaciji, opremi, težavah,...

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Dve osnovni opremi sta. Super in Veloce. Razlika je da pri Veloce dobiš polno usnjene sedeže, kateri so bolj školjkasti in bolj drzne odbijače. Z Veloce opremo je možen le avtomatski menjalnik in Dizel 2.2 z 210 konji ali bencinar z 280 konji. Veloce imajo tudi večje zavore. Menjalnik je od proizvajalca ZF in je identičen kot pri BMW. Pri opremi Super pa imaš bencinarja z 200 konji in možnost tudi samo zadnjega pogona ( sicer opcija tudi pri Veloce ampak zeloo redka ). Ali pa možnost dizlov 135, 160, 180 in 190 konjev. Do letnika 2018 opcija tudi ročni menjalnik. Pravtako so letniki do nekje sredine 2018 če se ne motim tudi brez AdBlue sistema vkolikor je govora o dizlu.
Xenon je lahko 25w ali 35w. Ločiš jih po pranju žarometov, ker ima slednjega le močnejša izvedba luči in ta tudi zavija v ovinek. Imaš dve velikosti displeya med števci in infotainment zaslona. Hitro se opazi pri primerjavi avtomobilov na avto.net. Kar večina jih ima ogrevan voal in sedeže, vidi se po tipkah, ki so pod nastavitvami za klimo/ventilacijo.

Težave:
(dizel)prvi letniki imajo malo neposrečen separator oljnih hlapov, katerega se če ne prej zamenja ob velikem servisu - lahko zaradi njega uhajajo hlapi na zračni filter in je le ta masten
(vse)premehke gumice na prtljažniku in le ta ob zapiranju butne v odbijač kjer pusti sled
( mislim da samo 35w )bixenon leva luč ima prekratek konektor in ga rado odtrga - nedelovanje dolge luči, rešitev preprosta z podaljšanjem kabla v luči ( pod garancijo so menjali cele luči )
(vse predvsem začetni letniki)zadnji diski imajo slab material in predvsem pri avtomobilih ki se malo vozijo požre zadnje ploščice prej kot v 30000km, ker diski postanejo grobi
mislim da je tole bolj za beninarje ampak ventil za zračenje hladilnega sistema je plastičen in le ta poči, kar pomeni da iz sistema zmeče hladilno vodo, mislim je dovolj znakov in da se to zgodi počasi

Za bolj tehnične zadeva pa je na forumu uporabnik "Alan", kateri dela pri Enigmi in je pravi mojster tehnikalij pri Giulii.

Toliko na hitro. Kar te zanima pa kar vprašaj.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

136 KM (so BE in NL). 150 in 180 so brez Adblue, 160 in 190 imajo Adblue. Pri 210 je pa meja proizvodnja september 2018. Marsikatera kupljena po 9/2018 je še izdelana pred tem (zaloge).
Veloce je nek ekvivalent Mtech, s tem, da ga lahko dobiš le z najmocnejšima motorjema (2.0 in 2.2) sem odmislil 2.9.
Sem se navadil nanjo in mi je vožnja s F11 kot bi vozil kamion.
Anze29
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Jan 16, 2023 1:00 am

Živjo, hvala za vse vaše odgovore :D zanima še kakšna je razlika med ekrančki ker sem opazil da nekateri imajo večje nekateri manjše imajo ob izvedbe iste funkcije? In pa kako je kaj iz servisi pri teh avtih..na koliko km delate male servise in pa pri kolkih km je pri teh avtih priporočljivo, da že ima opravljen veliki servis. Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Pri ekranu med števci je tudi prikaz drugačen. Infotainment zaslon pa je razlika le v velikosti. Servisi na 15000 s pravim oljem. Velik na 100000 ali 5 let. Avtomatski menjalnik servis na 100000 najkasneje okoli 120000.
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
denis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 382
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 6:07 pm
Vozilo: 159
Kraj: Radenci

opažam veliko 200KM bencinarjev z dvema izpuhoma, a je to odvisno od opreme ali letnika?
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Načeloma je odvisno od opreme, mlajši letniki pa mislim da imajo vsi 2, v konfiguratorju si moral odkljukat dvojna izpušna cev.
Slika
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

trenutna situacija, kakšen dober predlog za nakup rabljene Giulie, do 35k€

če bi ti (uporabnik forum-a) bil v sitaciji nakupa, kaj bi vzel oz. iskal?


mogoče pa pade kakšna ideja.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Moja 2.0t za 29.000 :D
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vsekakor najmočnejšo od obeh motornih različic, torej Veloce serijo ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Če bi še enkrat kupoval, bi vzel 2.0T Q2 (lsd) 280hp 2020 facelift v Misano blue barvi ali Etna red ali pa celo 2023 z LED matričnimi lučmi in brez digitalnega števca (mi osebni niso všeč, analogni kot jih ima Giulia do 2022 so meni super)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ammm, Veloce Q2 2.0T ima le 200ks, Q4 pa 280ks, kolikor sem informiran ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

Najde se tudi Veloce Ti Q2 280 ampak so redke
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

berem podobne ideje ali pa lušte kot jih ima jaz.

V katerem primeru pri uvozu alfa rečmo iz DE ti velja garancija v SLO, če kupiš 2-3lete star avto?
Večina prodajnikov je le posrednikov, tam ni garancije!?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem imel eno leto garancije pri svojem uvozniku. Mislim, da je pri vseh uvoznikih enako ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
rokson
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 18, 2008 9:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmartno ob Paki

se pravi opcija da ga greš sam iskat ni priporočljiva?
uvoznik, ni to avtohiša ampak posrednik
Odgovori
  • Informacija