Nivo motornega olja: 2.2 JTDm

Tehnične teme o Giulii in Stelviu

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Torej je na tebi katero možnost boš sedaj izbral.

1. možnost: Pelješ k tistemu pooblaščenemu serviserju, ki ti je nazadnje naredil servis/vgradil nov motor ter mu poveš vse te stvari in naj izpusti celotno olje iz motorja in nalije na novo PRAVILNO količino (raje naj bo količina na merilni palici na sredini kot pa preko...).

2. možnost: Če ne zaupaš pooblaščenemu, se dogovoriš z drugim privat mehanikom (tudi na forumu jih je precej), ki ti naredijo servis z original deli in naj nikjer ne zabeležijo tega servisa, če je avto še v garanciji...

Imam še eno vprašanje: Ali imajo vse Giulie merilno palico + senzor nivoja olja, ki prikazuje nivo olja v notranjem zaslonu?
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Sem dogovorjen za 1 varianto. Mislim da nimajo vse te merilne palice veloce ?? Lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

delajo na polno na dobrem imenu in ugledu znamke!
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Damijan napisal/-a:delajo na polno na dobrem imenu in ugledu znamke!
Si mi vzel z jezika, sem bil prepričan, da bo prevzem s strani Švicarjev ta odnos spremenil... ](*,)
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja ljudje božji tole je pa noro v servisni knjigi lepo piše sem pogledal sedaj 4 kolesni pogon 4 l, zadnji pogon 3.6 l. Na servisih so pa gledali samo na meniju digitalno in ja tam gre res preko 4 l da kaže Max ampak je preveč. Če nalije pa 4.5 l bo pa tako po parih 1000 km se prižgala lučka za preveč olja v motorju. In zaradi pritiska popusti tesnilo glavne gredi.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3728
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

#-o

Saj ne morem verjeti...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Katastrofa. Po moje, da je to zrelo za kakšno prijavo na samo AR?
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja,če bi hotel kupnino nazaj tak po mojem imam vse na papirju in bi dobil, za prijavo njihove napake pa bi moral dokazati, da je dejansko prišlo do uhajanja olja zaradi prevelikih količin olja v motorju. Saj sem se sedaj pogovarjal z avto Triglav lj in Stepančič pa vsi v eno, da so imeli navodila takšna za 4.5 l in, da obstaja možnost puščanja zaradi tega vendar priznali tak ne bodo. Res žalostno je, da vse do danes različni uradni zastopniki za Alfo v slo. Nalivajo v isti motor različno količino olja kljub temu, da imajo v servisni knjigo vse lepo napisano. Nekaj živčen mi pa je tudi že šlo.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3728
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Kako so imeli takšna navodila, če imaš ti knjigo od proizvajalca, kjer je točno določeno koliko in katero olje se mora vlivati? Tukaj ni prostora za dvoumnost.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja zdaj so izgovori takšni in drugačni, da so imeli navodila najprej 3.6 potem 4.5 nato 3.6 v servisni pa na veliko piše po slovensko 3.6l.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3728
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

No, avto imaš v garanciji, naj rešijo. Če bo treba pa naj še en motor iz Italije privlečejo.
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Ja =D> ](*,)
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Potem pa tako nic cudno, da so potem ALFE na slabem glasu.
Upam da porihtas zadevo in kot sem omenil sem prebral mnogo tem glede puscanja olja in res ni tega veliko.

In tudi sam se skoraj 100% preprican da je prislo zaradi preveliko kolicine olja in s tem pritiska na tesnila in je zacelo puscati.
Skoraj 1 liter olja to je velika razlika v samem tlaku potem.


lp,Matevz
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Se popolnoma strinjam … Motori Italiani Filippo you tube ta tipson mi je prvi povedal v čem je problem preko elektronske pošte. Dejansko vse do novega motorja tudi jaz nisem bil pozoren na količino olja kljub temu da so mi ga 1x odlivali pri starem motorju zato sem šel v lj kjer pa ugotovim, da so mi tudi tam vlivali 4.5 l. To bo to, javim kaj bom rihtal vi pa vlivajte 3.6l olja na 10.000 km pa bo ok. Lp
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Kar sem napisal glede olja je prepis iz angleške owner handbook 2021 tako, da se mi zdi čudno da je različen podatek v kao “servisnih” knjigah. Količina ni odvisna od moči oz variante.
Dečki na avtotriglavu so nalili skladno navodilom, če so seveda menjali tudi filter.
Engine oil sump 3,9lit
Engine oil filter 0,5lit

Pa btw še enkrat poglejte petronasov oil selector 4-4,4lit so podatki
Nikjer ni 3,6lit (šel sem pogledat najšibkejši in najmočnejši model).
Odgovori
  • Informacija