Potencialni alfist :) - menjava (145, GTV,...?)

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
UncleTom
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 11:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pozdravljeni alfisti!

Trenutno sem lastnik OPEL Vectre 2.0 16v CDX (xsenon, tempomat, vsa oprema...), letnik 2000, 136.000 km, v brezhibnem stanju brez potrebnih vlaganj. Menjano vse (jermeni, lambda, zavore, redni servisi).

Prišel sem v denarno stisko in potrebujem €€€.

Edini način, da do njih pridem je zamenjava mojega avta za cenejšega.

Avto bi naj stal približno 1 mio SIT oz. do maksimalno 5000 €. Raje še manj.

Najbolj se mi za to ceno dopadejo Alfe. In sicer gledam 145 in ZELO mi je simpatična GTV, samo me je nekak strah, ker vsi pravijo alfe crkujejo, zanič, blabla, samo noben od teh alfe nima :)

Zato sprašujem za mnenje kaj menite o tema dvema avtoma. Kakšen motor priporočate in morda kašen nasvet, drug avto...

Tudi izkušnje iz prve roke (poraba, vzdrževanje, hibe...)

Ena GTV se prodaja precej ugodno v Miklavžu, bom jo prilepil v tisti sticky topic, če kdo pozna...

Hvala za pomoč in LP

Tomi
-------------------------------------------------------
The way you drive is the way you live
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

alfa crkuje tistemu, ki ne zna z njo delat in jo zanemarja.
ko boš kupoval morš pregledat da vse brezhibno deluje, podatki o kakšnih serisih, drugače pa o tem veliko piše malo uporabi "search". drugače pa redni servisi in ni problema.

če pa maš denarno stisko bi ti priporočal 145/146, so dosti cenejše od gtv, je pa gtv bolj športna motorji pa so isti.
povej še kolk močan motor bi imeu, saj je razlika v ceni tudi med 1.6 in 2.0, prav tako v servisih in zavarovanju.

lp
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Motorji v 145/146 in v GTV so isti??? To velja samo za 1.8TS in 2.0TS, ostale motorje si deli z 166 (3.0 V6 in 2.0 V6 TB), da ne bo kakih nesporazumov.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

no sej tako sm tudi jst mislu sam sem pozabu napisat, da gtv ima motorje od 1.8 naprej.

lp
UncleTom
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 11:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Najprej hvala za take hitre odgovore.
Vidim, da forum živi :)

Glede mašine pa tak.
Rad bi da je kompromis med ekonomičnostjo/zmoglijvostjo.

Najdlje kar bi šel je 2.0 16v (150 KM).
Mislim, da je isti motor v 145 in GTV (2.0 mislim).
Torej GTV 2.0, 145 pa lahko tudi manj, morda tudi 77Kw Dizl.

Raje bi mel GTV, samo ne vem če bom dobo dovolj ugodno in ohranjeno.
-------------------------------------------------------
The way you drive is the way you live
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če si pripravljen vzet dizla, je pomojem najboljša varianta dejansko 145 (J)TD...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

je v denarni stiski.. hoce da mu ostane cimvec denarja. 145 JTD je pa kar miljoncek :D najbolj se ti splaca uzet dobroohranjeno 145 2.0 16V QV.. saj poraba med motorji 1.6 TS , 1.8 TS in 2.0 TS ne odstopa zelo veliko.. je pa za 2.0 drazja registracija...

LP
rapbit
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1876
Pridružen: To Jun 15, 2004 9:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: lublana trnovo

dobro ohranjeno qv dobit je pa druga pesem :doubt:
meu bi use kar ma križ pa kačo u krogcu!!!!!
-----------------------------------------------------
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

no ja, se kar najde kksna..
sicer pa glede na to, da rabi denar bi jz gledal avte z prostornino pod 2000 ccm
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če je problem denar si kupiš Puntota 1.2 60km in je problem rešen, tako se boš najceneje vozil.
GTV je drugače dražji za vzdrževanje kot pa Vectra, je le športni coupe.

Lp
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ne vem ,kok misliš dobit za svoj avto, saj so Vectre smešno poceni? Če vzameš GTV boš po moje še v minusu. Če se hočeš poceni vozit definitivno manjši avto tipa Punto, Clio,...
UncleTom
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 11:14 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Preden tema gre predaleč.
Za Vectro lahko dobim cca 1,7 mio.

So poceni. Samo ne vse in ne v takem stanju kot je moja.
Ne z tako opremo, letnikom, mašino...
V bistvu ni niti ene take nikjer na avtonetu...

Če pa gledaš tisti krš pred 99 letnikom pol pa so smešno poceni. Ampak tisto je popolnoma drugi avto in drek od avta.

Skratka, ne iščem avto s katerim se bom nujno poceni vozil ampak ne sme stat več kot cca 1.1 mio.

Vseeno pa iščem AVTO.

Punto in Clio zame ni avto. Niti blizu.

Pa nočem s tem koga žalit.

Tak, da če mi bo še kdo svetoval kaj, prosim brez takih jajc.


Hvala.
-------------------------------------------------------
The way you drive is the way you live
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

evo da se jst mal razpisem :mrgreen: :mrgreen:
doma imao punto 1.2 60 kojnov in to je tak šparovček da ga ni drugega :D :D poraba majhna problemov ni blo edin dihtunga na glavi je spustila pr 50000 km in smo zamenal(nej bi spustile ze pri 30000km) smo zaenjal doma vendar ne z originalno ampak z neko drugo(mehankarji so rekl da je vsaka boljsa kot original in zgleda da to drzi :D )
ja drgac mamo pa ze odkar sem na svetu doma same italjane in z nobenmu ni blo nekega resnega problema in dobi se jih res za smesno nizko ceno :evil: :evil: (pa ne mislm nc slabga s tem)

glede tistga da se alfe kvarjo je pa tko-cist odvisn cigav je avto in od koga mislis kupit-nekdo ki je lepo z avtom delow bo se tebi lepo delov(seveda da delas servise kar se spodobi :) in ti bo avto hvalezen :D )

dam primer ko smo kupili alfo letnik 89(model 33 1.5 frgazarca-ja strup za tiste case :mrgreen: :mrgreen: ) avto je imel ko smo ga prodali skoraj 250000 km in z njim ni blo probelma edino dihtunge na glavi ki smo jih pac zamenjali in avto je spet laufal naprej dokler ga nismo prodali(zaradi starosti in zelje po novejsem avtomobilu)

ce bi bilo po moje bi ta avto ostal pri nasi hisi do sedaj 8)

evo tudi moj fotr prav da alfa ni avto in da crkuje in vse podobno in kadar mu jo omenim je vse bew in mewa verjem mi da ce bi imel potrebo po kaksnem novejsem avtu(sedaj ima yugo koral 45 :mrgreen: zakon avto =D> -pac je delovni avto) bi stoposto kupil alfo pa ceprav ima proti njej :D ker alfa te prevzame in to je to :D !!!

tko da ne se ozirat na druge kar pravjo in se sam pobrigaj kater avto ti je vsec in tistega si privosci(seeda glej na ohranjenost in vse kar spada zraven)!!!

tolk od mene 8)
ps; ce se je z avtom lepo delalo se nimas kej bat in kar lepo v nakup alfice-bos delezen udobja in uzitkov :)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Realno gledano boš z miljonom dobil kar kulturno QV, pa potrebno je še avto registrirati, narediti kak servis, morda celo veliki servis, pa gre hitro še nekaj denarja :wink: Tko da GTV, dvomim, da boš finančno prišel skozi.


Če pa drugače vzamemo, smo sredi zime ko cene avtomobilom padejo...

Moj nasvet je najprej prodaj Opla, potem pa pojdi po tole http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1121799


Ali pa prenovljena http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1185620


So pa Alfe avtomobili na katerih se ne špara denarja, samo toliko v opomin :wink:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

sej qv je super avto, ampak ce mora sparat potem rajsi jtd. sploh za 1.2mio, kolikor stane tale prenovljena qvjka. tista crna 145jtd na avto netu izgleda odlicna, je pa res mal drazja od 1.1mio.
Slika
Odgovori
  • Informacija